Bezprostřední hrozba? Írán se prý chystá zaútočit na Izrael
RSS

Bezprostřední hrozba? Írán se prý chystá zaútočit na Izrael


USA a spojenci bijí na poplach: Írán se chystá k rozhodujícímu úderu na izraelské vojenské a vládní cíle. (Foto: Flickr)

Máme prý očekávat eskalaci s vysokým rizikem přesných střel na izraelské území. Izrael slíbil, že pokud Írán zaútočí uvnitř jeho země, odpoví „velkou silou“.
Izrael v nejvyšší pohotovosti. Uzavírá ambasády a chystá rakety

S odvoláním na anonymního „západního bezpečnostního představitele“ uvedl londýnský deník Elaph News, že Izrael v posledních dnech provádí cvičení letectva, které zahrnuje přípravu na útok na íránská jaderná zařízení a další klíčovou infrastrukturu.Nejmenované zdroje z amerických zpravodajských služeb však televizi CNN sdělily, že Írán pravděpodobně nezaútočí přímo na Izrael ze strachu z americké a izraelské odvety a místo toho vyzve své různé zmocněnce v regionu, aby v nadcházejících dnech podnikli útoky jeho jménem.
Izrael posílá Íránu varovný vzkaz před plánovanou odvetou

Zpráva CNN zveřejněná v pondělí večer zpochybnila předchozí hodnocení Washingtonu i Jeruzaléma, že útok Íránu je „nevyhnutelný“.Izrael byl v uplynulém týdnu v pohotovosti kvůli slibům íránských představitelů, že se pomstí za nálet na Damašek, při kterém zahynul jejich vrchní velitel v Sýrii Mohammad Reza Zahedi; spolu s dalšími šesti členy íránských Islámských revolučních gard a nejméně jedním členem íránské zástupné skupiny Hizballáh.Zdroj: timesofisrael.com
Izrael zabil syny šéfa vůdce Hamásu, takto zareagoval

Článek Bezprostřední hrozba? Írán se prý chystá zaútočit na Izrael se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden