Digitálne euro pre firmy, už ani cent bez bločku
RSS

Digitálne euro pre firmy, už ani cent bez bločku


Vlády dlho vymýšľali spôsoby, ako zabezpečiť vyhýbanie sa plateniu daní firmami. Na malé firmy a podnikateľov našla Európska únia digitálne euro. To budú mať firmy povinné. O každej tranzakcii bude vedieť Európska centrálna banka a všetko poctivo zdaní. Ak budete predávať napríklad “zlé” mäso a nie červíky, možno budete sankcionovaný. Ak budete mať ako majiteľ nesprávny názor na internete, budete mať vyššie dane.
Možnosti šikany a obmedzení je mnoho. Malí podnikatelia postupne zaniknú, nebudú schopní platiť vysoké odvody a dane. Veľké firmy ako Google, Facebook, Amazon a iné sa vyhýbajú plateniu dani cez daňové raje alebo prostredníkov ako je Írsko. https://www.irishtimes.com/business/economy/explainer-google-and-its-double-irish-tax-scheme-1.4128929
Vy budete poctivo platiť odvody zo všetkého a do nákladov si dáte, len to, čo tam skutočne patrí a čo skutočne kúpite. A nadnárodni zločinci budú mať sídla v daňových rajoch, využívať podvody cez “trpaslíkov” ako je Írsko… A tak sa ešte viac zniči podnikanie. COVID zničil časť, digitálna mena má za cieľ v tom pokračovať.
Zasadnutie výboru: https://tv.nrsr.sk/vyborydetail/11369?termNr=9

o digitálnom eure sa hovorí od 1 hodiny 50 minútry
Nejčtenější za týden