Švédsko: Muslimský gang střelil otce před očima jeho syna do hlavy, protože se při přepadení bránil
RSS

Švédsko: Muslimský gang střelil otce před očima jeho syna do hlavy, protože se při přepadení bránil


Vraždy za bílého dne nejsou v obohacovaných zemích nic neobvyklého. V rámci bojů mezi gangy jde o běžný obrázek muslimských ghett, ať už ve Francii, Belgii, Německu nebo Švédsku.
Stále častěji se ovšem oběťmi muslimských gangů stávají i původní obyvatelé, kteří si dovolí jakkoli odporovat. Mohamedáni si již zvykli na to, že většina Evropanů se již neumí bránit – či se jednoduše bojí – a pokud tak někdy narazí na nečekaný odpor, může to mít fatální následky.
Devětatřicetiletý Mikael a jeho dvanáctiletý syn byli na cestě do bazénu. Když procházeli podchodem, přepadl je muslimský gang. Mikael je pokáral, což mělo za následek, že jeden z gangu vytáhl zbraň a zastřelil ho střelou do hlavy před očima jeho syna.
Zločin byl spáchán ve středu v podvečer v 18:15 na stockholmském předměstí Skärholmen obydleném přistěhovalci. Šokovaný syn zavolal na linku 112, ale když hlídka dorazila, pachatelé byli pryč a v době psaní tohoto článku nebyl za vraždu ještě nikdo zatčen.
Policie se původně domnívala, že jde o další boj mezi kriminálními gangy, kdy si gang spletl 39letého otce s jinou osobou. Tento předpoklad byl  založen na skutečnosti, že Mikael nemá žádný záznam v trestním rejstříku.
Nakonec však pochopili, že se jedná o situaci, kdy se člen gangu cítil uražen tím, že byl pokárán, a domníval se, že přiměřenou reakcí k dosažení nápravy je zastřelit osobu, která mu odporovala.
Pokusil se odzbrojit střelce
Podle informací jeden z gangu nejprve vystřelil do země před Mikaelem. Poté se Mikael pokusil střelci zbraň vzít, ale nepodařilo se mu to a nakonec byl střelen do hlavy.
Po vraždě gang z místa činu utekl na elektrických koloběžkách. Policie je zdrženlivá ohledně toho, zda již má nějaké podezřelé.
Pobouřeni zločinem gangů
Podle informací byl Mikael dlouhodobě naštvaný na řádění gangů a zvýšenou kriminalitu v oblasti, mimo jiné mu vadil otevřený obchod s drogami. Údajně také dříve kontaktoval policii ohledně aktivit gangů, ale policie nepodnikla žádné kroky.
„Pracujeme na vyšetřování vraždy, ale pokud v této fázi poskytneme příliš mnoho podrobností, riskujeme, že zničíme předběžné vyšetřování,“ uvedla tisková mluvčí stockholmské policie Carina Skagerlindová v prohlášení pro média.
Forenzní ohledání místa činu bylo již ve středu dokončeno, ale policie byla v oblasti přítomna i ve čtvrtek. Cílem je shromáždit další svědecké výpovědi a provést takzvaná „bezpečnostní opatření“.
SD: „Je čas vyhlásit válku gangům“
Smrtelnou střelbu komentuje vůdce strany Švédských demokratů Jimmie Åkesson s poznámkou zaměřenou na politiku, která vedla k tomu, že se takové věci dějí a dějí stále častěji. Na X mimo jiné píše:
„Myslím si, že mezinárodní úmluvy, vyčpělé staré argumenty o socioekonomických faktorech nebo vysilující řeči o rekreačních střediscích prevence kriminality by se měly okamžitě zahodit do koše. Nestačí chrlit otřepané fráze, je načase, aby Švédsko vyhlásilo totální válku každému jednotlivci v těchto zločineckých ganzích.“
Skärholmen, stejně jako většina ostatních muslimských ghett, je sužován závažným kriminálním násilím gangů.
Před měsícem byl nedaleko místa činu zastřelen muž ve věku kolem 20 let, a to přibližně ve stejnou dobu večer. O několik týdnů později byl zraněn 25letý muž vedle školky plné dětí.Nejčtenější za týden