Německo: Matka 16leté dívky, která byla ze školy odvedena policií za podporu AfD, podala žalobu
RSS

Německo: Matka 16leté dívky, která byla ze školy odvedena policií za podporu AfD, podala žalobu


Jistě jste před časem zaznamenali aféru, která je jednou z mnoha dalších jí podobných, ukazujících snahu o potlačení jakékoli opozice, když byla teprve 16letá dívka odvedena ze školy policií a vyslýchána za to, že sdílela video se Šmouly s podporou AfD.
Odvedení dívky policií bez vědomí rodičů bylo jedním z bezpočtu excesů německého fašistického státu, který stále tvrději útočí nejen na jedinou parlamentní opozici, ale také na její otevřené podporovatele.
Matka Loretty,  šestnáctileté studentky, která byla nedávno vyvedena policií ze třídy a vyslýchána poté, co údajně vyjádřila podporu Alternative für Deutschland (AfD) a zveřejnila na internetu pravicový obsah, podala žalobu, aby zvrátila postup vedení školy a místní policie.
Annett B. vysvětlila důvod, proč ona a její dcera žádají o vysvětlení u soudu v Meklenbursku-Předním Pomořansku,  a řekla :
Je důležité, aby se mé dceři dostalo spravedlnosti, protože se nedopustila ničeho trestného. Ministerstvo vnitra i ministerstvo školství postup policie i ředitele školy opakovaně obhajovaly.
„To, co musela Loretta vytrpět, nesmí zůstat bez odezvy,“ pokračovala a dodala, že podaná žaloba je také „v zájmu všech dalších dětí a jejich rodičů.“
Před několika týdny ředitel gymnázia Richarda Wossidla v Ribnitz-Damgartenu vytáhl Lorettu z hodiny chemie před jejími vrstevníky, kde ji tři policisté čekající přede dveřmi doprovodili do učebny pro učitele, aby provedla takzvané hodnocení hrozeb.
Orgány činné v trestním řízení vyhodnotily potenciální „hrozbu“, kterou dospívající dívka představuje, na základě  sbírky příspěvků na sociálních sítích – pro-AfD videa na TikToku a fotografií na jejím Instagramu, které údajně prozrazují sympatie k „pravicovým extremistům“ – na které upozornil ředitel školy.
Po prostudování příspěvků ředitel považoval za nutné zavolat policii.
„Byla obklopena policisty a celou dobu se cítila nepříjemně. Nerozumím řediteli. On sám je otcem. Nikdy nepřemýšlel o tom, jaké by to bylo, kdyby jeho dítě odvezli na policii a on o tom nic nevěděl? Od učitele bych očekávala více empatie,“ řekla   deníku Bild  Lorettina matka.
Podle kolínského odborníka na správní právo Ralfa Starka (Ph.D.), právníka, kterého si Lorettina matka najala, aby tuto záležitost předložil soudu, byly kroky ředitele školy a policie nezákonné.
Tvrdí, že přijatá opatření byla na jedné straně hrubě nepřiměřená a na druhé straně již existují pochybnosti o tom, zda byly splněny zákonné požadavky.
Enrico Schult, místopředseda parlamentní skupiny AfD v Meklenbursku-Předním Pomořansku, uvítal objasnění této záležitosti soudem, aby „dosáhl právní jistoty pro budoucí případy a pro všechny rodiče.“
„Otázkou zůstává: Jak daleko může stát skutečně zajít v bezpečném prostoru škol a zasahovat do základních práv dětí a rodičů?“ zeptal se a dodal, že pokud soud skutečně shledá jednání úřadů nezákonným, personální důsledky by byly nevyhnutelné.
Generální tajemník CDU v Meklenbursku-Předním Pomořansku Daniel Peters také požadoval „úplné objasnění“ incidentu a označil jej za pobuřující. Dosavadní vysvětlení vlády označil za velmi neuspokojivé.
Mezitím zemská vláda, ovládaná ultralevicovou Die Linke a SPD, nadále podporuje kroky ředitele a policie.
Ministr vnitra Christian Pegel (SPD) v dřívější debatě v zemském parlamentu tvrdil, že „proporcionalita“ byla zachována jednoduše proto, že „nedošlo k žádnému zatčení a nebyla použita žádná pouta.“Nejčtenější za týden