Šéf WHO brojí proti masu, jeho konzumace prý není dobrá pro klima (video)
RSS

Šéf WHO brojí proti masu, jeho konzumace prý není dobrá pro klima (video)


V souvislosti s nově schvalovanými dokumenty WHO by bylo dobré připomenout, že jak v nové verzi Mezinárodních zdravotních předpisů tak v Pandemické smlouvě se již zmiňuje také možnost, že by WHO zasahovala v případě klimatické nouze se zdůvodněním, že klima ovlivňuje zdraví.
Výzvy zločince Tedrose tak nijak neudivují, naopak. Lze očekávat, že se k tématu „klima“ bude i nadále vyjadřovat –  a je možné, že nakonec bude WHO na základě schválených dokumentů ovlivňovat i klimatickou politiku.
Jde zejména o projekt „ One health “ (Jedno zdraví), který je nově zahrnut v Mezinárodních zdravotních předpisech a obsahovat by jej měla i Pandemická dohoda…
A nyní již k videu, ve kterém šéf WHO Tedros vyhlásil válku masu a zemědělství kvůli „klimatickým změnám.“
„Naše potravinové systémy jsou škodlivé pro zdraví lidí a planetu. Potravinové systémy jsou zodpovědné za více než 30 procent emisí skleníkových plynů a jednu třetinu globální zátěže nemocí,“ tvrdí.
Transformace potravinových systémů je proto podle Tedrose, který prosazuje posun směrem ke „zdravé, rozmanité a rostlinné stravě,“ nezbytná.

WHO Director-General calls for a "transformation" of the food system, away from meat-eating and traditional agriculture, in the name of fighting "climate change":
"Our food systems are harming the health of people and planet. Food systems contribute to over 30% of greenhouse gas… pic.twitter.com/PRAovTrfrQ
— Wide Awake Media (@wideawake_media) April 11, 2024

Nejčtenější za týden