Evropa čelí porážce na Ukrajině
RSS

Evropa čelí porážce na UkrajiněPETR VLK

Platforma  Substack  je  čím  dál zajímavější. Jak technicky – dovoluje  zřejmě  docela  snadno některé  věci, které  mi  můj  WordPress  neumožňuje, tak i obsahově. Píše  na ní celá  řada  těch, které  se vyplatí  sledovat  – namátkou  Seymour  Hersh, John Mearsheimer  nebo Big Serge. Opravdu  jde jen o  tu nejrychlejší  namátku.  Čas  od  času si dám práci a  zkouším  tam jména a  skupiny, které neznám. Takhle  jsem se dostal  na  blog:Weapons and Strategy
a našel  tam následující text. Z  kterého mi nakonec  naskočila husí  kůže, jakkoliv  to dlouho tak nevypadalo.
Europe is Facing Defeat in Ukraine
podle překladače
Evropa čelí porážce na Ukrajině
Jsou evropské politiky kontraproduktivní?
Evropa čelí porážce na Ukrajině, ale evropské politiky jdou stranou. Zdá se, že přístup Evropy k otázce Ukrajiny neodráží rostoucí realitu na bojišti. Rostoucí snahy potrestat Rusko a podpořit vyslání vojáků na Ukrajinu se zdají kontraproduktivní.
Dobrým příkladem je Německo.
Německo bude nadále podporovat Ukrajinu a bude nadále prosazovat svou protiruskou agendu, přičemž Scholz  již nebude označovat Vladimira Putina jako ruského prezidenta,  ale bude nyní o ruském vůdci mluvit pouze jeho příjmením, Putin. Německo  nepošle rakety Taurus na Ukrajinu,  kde by byly  použity k útoku na Moskvu, protože Rusko ví všechno o jejich plánu a Rusové řekli Scholzovi, že se pomstí, pokud je dodá. Jak přesně Rusko odpoví  v takovém případě, je ponecháno na Scholzově představivosti.


Scholzovo chování se neliší od chování ostatních vůdců v Evropě (kromě Maďarska) a supervlády EU. Všichni nyní chápou, že na Ukrajině vítězí Rusové a kousek po kousku se Ukrajina hroutí.
Proto se Macron tak usilovně snaží vybudovat koalici,  která by na Ukrajinu poslala vojáky zemí NATO.  Alespoň zatím jeho protějšky naslouchají, ale drží se zpátky. Nedostatečná podpora vysílání eurovojsk na Ukrajinu není překvapující.
Z operačního hlediska by nebylo snadné přesunout jednotky NATO na Ukrajinu (kromě těch, která už tam jsou). I když by mohli být schopni umístit nějaké vojáky na západní Ukrajině, kde se nebojuje, vědí, že Rusové by je zničili pomocí svých raket dlouhého doletu a letectva. Evropané mají málo co nabídnout  do už   rozmístitelné protivzdušné obrany  , a kdyby  na ochranu svých jednotek vysazených na Ukrajinu přemístili více PVO, byli by doma nazí. Ve skutečnosti již vyčerpali svou protivzdušnou obranu v nebývalé míře na podporu Ukrajiny.
Většina armád v Evropě je nedostatečně obsazená a podfinancovaná.  Evropské pozemní armády jsou malé  a nezkušené v boji. Bojovat v Afghánistánu, Iráku nebo v Sahelu není totéž jako bojovat s moderní ruskou armádou, která je dobře vybavená a má zkušenosti s válčením ve velkém měřítku.
Je pozoruhodné, že všechny západní plány na porážku Rusů selhaly. Musíte se podívat přes hradbu vzájemného obviňování a pochopit, že ten  „plán“ byla fantazie. Ukrajinská ofenzíva používala převážnou část západního hardwaru, disponovala výjimečnou taktickou inteligenci, tisíci dronů a nekonečnou munici, a přesto se zvrhla. Budoucnost je ponurá. Uniklá  zpráva Pentagonu  , která ukazovala ztráty  7 Ukrajinců na každého 1 Rusa (nebo horšího poměru), byla klasickým nápisem na zdi.
Francouzi rozumí aritmetice, ale Macronův „plán“ je ještě horší než ten, který navrhlo americké ministerstvo obrany.
Macron naznačuje vyslání 20 000 francouzských vojáků do Oděsy. Co by tam dělali? Rusové také uvažují o Oděse a mohli by se nechat zlákat myšlenkou zabít dvě mouchy jednou ranou. Dimitrij Medveděv, nyní místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace a bývalý ruský prezident,  22. února řekl  : „Toužili jsme po Oděse v Ruské federaci kvůli historii města, lidem, kteří tam žijí, a jazyku, kterým mluví. Toto je naše ruské město.“ Francouzské jednotky v Oděse by nesloužily jinému vojenskému účelu, než aby povzbudily Rusy k útoku na město.
Rusové nezačali do války na Ukrajině vojensky v dobré formě. Udělali mnoho taktických chyb. To se ale změnilo, protože ruská armáda přitvrdila a její velení, s výjimkou ruského námořnictva, se na všech úrovních výrazně zlepšilo. Ruský průmysl  vyrábí více a lepších zbraní  a předbíhá celý západ, včetně Spojených států. Zatímco se Evropa a USA aktivně snaží zlepšit výrobu obrany, bude  trvat roky  , než budou dokonce nahrazeny zbraně zničené ve válce na Ukrajině.
Evropa je dnes sevřena strachem z Ruska. Ten strach není úplně na místě. Marine Le Penová, která je předsedkyní parlamentní strany Národní shromáždění ve francouzském parlamentu, v rozhovoru z 20. března pro BFM-TV (Paříž) řekla, že Rusko pravděpodobně nezaútočí na Evropu, protože pro tento úkol postrádá dostatečně velkou armádu. Ale její názor nesdílí ti, kteří jsou u moci ve Francii, Německu, Británii nebo Polsku, bez ohledu na to, jaká odvážná slova říkají svému domácímu publiku. Bojí se, co se stane, až bude Ukrajina poražena.

„Něco, co v chování Emmanuela Macrona absolutně  nepřipouštím, je to, že si pohrává  s válkou. Emmanuel Macron se snaží nastražit past na své protivníky podle principu, který spočívá v tom, že říká: „Buď jste pro Macrona, a pokud nejste pro Macrona, pak jste pro Putina.“ Nemůžeme si zahrávat s válkou ani s mírem. Marine Le Penová
 

Neobvyklé je, jak Evropa na svůj rostoucí strach reaguje. Místo toho, aby se Evropa snažila najít způsob, jak odvrátit katastrofu na Ukrajině, zdvojnásobuje úsilí o „potrestání“ Ruska, přidává další sankce a připravuje se ukrást  již zabavený ruský majetek a předat ho Kyjevu.  Zdá se, že Evropané zapomínají nebo je jim dokonce jedno, jak bude jejich činy v Moskvě vnímány.
Evropa objektivně nemůže udělat mnoho, aby zachránila Ukrajinu před porážkou. Hodně se dělá s nedostatkem munice na Ukrajině, což je reálné, ale málo se říká, že tam  není žádná munice  k přepravě. Skutečným problémem Ukrajiny  je lidská síla.  Došli jim lidé ochotní sloužit a  morálka  v ukrajinské armádě začíná praskat. Tyto rostoucí projevy kolapsu nutně přinesou v Kyjevě politické změny.
Část rozkladu se odráží v podivné ukrajinské vojenské taktice, která hraničí buď se sebevražednou, nebo hloupou umanutostí. Plýtvání lidskou silou při nesmyslných útocích na Krynky je příkladem sebevražedné mise, stejně jako pokus udržet Avdiivku, který měl za následek těžké ztráty. Nejnovější útoky na ruské území v okolí Belgorodu se také kvalifikují jako sebevražedné mise s vysokými ztrátami. Zjevný zájem Ukrajiny  zmocnit se ruských jaderných zbraní poblíž Belgorodu  v zařízení zvaném  Belgorod-22  a raketový a dronový  útok na jadernou elektrárnu Kurčatov  svědčí o bezohledné politice kyjevské vlády. To je to, co děláte, když vidíte, že jste v pasti.
Scholz říká, že nepřijme Putinem nadiktovaný mír na Ukrajině. To je hrubý ekvivalent toho, že Scholz řekl, že nenechá Trumpa vyhrát prezidentské volby v USA. Scholzův postoj je nejen nesmysl, ale míjí se účinkem.
Pravděpodobný konec ukrajinského konfliktu nastane, když se ukrajinská armáda rozhodne, že nemůže pokračovat v boji. Pak armáda odmítne rozkazy z Kyjeva, nebo se bude snažit změnit vůdce v Kyjevě. Již existují příklady jednotek odmítajících rozkazy a dokonce i jedna četa, která se vzdala pod podmínkou, že tito ukrajinští vojáci nebudou součástí žádné výměny s Ukrajinou, protože vědí, že buď půjdou do vězení, nebo budou znovu nasazeni na frontu, což znamená jistou smrt. .
Ukrajina se rychle dostává do bodu, kdy se ukrajinská armáda nebo lid nebo oba musí rozhodnout, zda je setrvání ve válce v národním zájmu země, nebo dokonce zda mohou doufat, že přežijí, pokud budou pokračovat v boji.
Evropští lídři na jedné úrovni vědí, kam to všechno na Ukrajině směřuje, ale nechtějí být upřímní ani k vlastním lidem, ani sami k sobě. Takže se zdvojnásobují na podporu prohrané války.
Autor: Stephen Bryen je bývalý náměstek náměstka ministra obrany a je předním odborníkem na bezpečnostní strategii a technologie. Bryen píše pro Asia Times, American Thinker, Epoch Times, Newsweek, Washington Times, Jewish Policy Center a další.
*****
Tak takhle  vidí  válku na Ukrajině a její souvislosti bývalý  náměstek AMERICKÉHO  – nikoliv  ruského – ministra obrany!!   Takhle. na  rozdíl  od  kolektivně západních papalášů. Jeho  úvahy  jsou naprosto pregnantní a  skvěle  vyzdrojované!
Ohledně informačního obsahu  – nejsem překvapen a  ani  vy být nemůžete. Pokud  chodíte  na Kosu  číst  častěji.  Ale přeci  jenom jednu zásadní  novou informaci, navíc  mimořádně  závažnou  jsem  v  textu objevil! Míním toto:
Zjevný zájem Ukrajiny  zmocnit se ruských jaderných zbraní poblíž Belgorodu  v zařízení zvaném  Belgorod-22  a raketový a dronový  útok na jadernou elektrárnu Kurčatov  svědčí o bezohledné politice kyjevské vlády. To je to, co děláte, když vidíte, že jste v pasti.
Ani  v  nejhorším zlém snu  by mne nenapadlo,  že  by  Rusko mohlo   mít  sklad  taktických jaderných zbraní  tak  blízko ukrajinské  hranice. Jen doufám,  že  je už  dávno a dávno vyvezený. Nicméně  záměr  neovlasovců se zdá  být  jasný!!!!
A  ukrajinského velení  také!
Ještě  horší  je  druhá  část  té informace  – že  se Kyjev  pokusil zaútočit  na  na  ruskou  jadernou elektrárnu  Kurčatov!  Žádná  psychydelická  fantazie  nějaké  smažky. Ale informace  z Newsweeku!!!
Ohledně  Kyjeva a jeho taktiky nic  nového. Vzpomínáte  na  dělostřeleckou palbu  na  Záporožskou  JE?  Kdy  Kyjev  drze  celému světu tvrdil,  že  to střílí Rusko?  Záměrně  na  své  vlastní  vojáky v tamní JE?  A kolektivní  Západ  jim to  baštil i s  příslovečným  navijákem! Jak jinak, když  něco tvrdí  Zelenský a  spol. tak je  to vždycky pravda  a Rus jenom lže. A nyní Newsweek  o  tom, že  na JE  Kurčatov  zaútočili Ukrajinci…
Západní svět, zejména jeho media  spekulují neustále  o tom, proč  Kyjev  zatím neobdržel  ani americké a ni německé  rakety  dlouhého doletu. Já  mám  v  tomto ohledu  celkem jasno – podle  mne  je důvod  jednoduchý – existuje  obava a  to jak v Berlíně, tak  Washingtonu, že  by  kyjevská  vrchnost mohla  dostat nápad  je poslat  směrem  na  ruské  jaderky. Zejména  v situaci, kdy  by  nevěděla  kudy  kam. A  tuhle  opci  někomu jako  Zelenský, Jermak, Budanov a  spol. rozhodně  dát nechtějí.  Nicméně  – není vyloučeno,  že  kdyby  se Kyjev  dostal do stavu hrozící akutní porážky, že  by  se o podobný  útok pokusil prostředky, které  má  i tak  k dispozici!!!
Zajímalo by mne, jestli  tuhle  zběsilou možnost  ty  „geniální“  kolektivně  západní mozky  posoudili a pokud  ano,  co jim vyšlo!!!  Protože  sklady taktických  jaderných zbraní  lze  v nebezpečné  zóně  vyprázdnit a  kritickou  munici odvézt.  Ale  nikdo neodstěhuje  jadernou elektrárnu!! Což znamená,  že  podobný  útok  by znamenal  začátek  jaderné konfrontace. Putin  by  postrádal jakoukoliv jinou možnost než  oplatit  jaderným úderem. Co by pak  učinil kolektivní Západ  vůbec  netuším. Takhle  daleko, do  takového rizika  to  ti šílenci  dovedli!  Při tom bylo tak snadné  se  tomuhle konfliktu  vyhnout!  Tak snadné…
vlkp


 


The post Evropa čelí porážce na Ukrajině first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden