PETR VLK
Platforma Substack je čím dál zajímavější. Jak technicky – dovoluje zřejmě docela snadno některé věci, které mi můj WordPress neumožňuje, tak i obsahově. Píše na ní celá řada těch, které se vyplatí sledovat – namátkou Seymour Hersh, John Mearsheimer nebo Big Serge. Opravdu jde jen o tu nejrychlejší namátku. Čas od času si dám práci a zkouším tam jména a skupiny, které neznám. Takhle jsem se dostal na blog:
Weapons and Strategy
a našel tam následující text. Z kterého mi nakonec naskočila husí kůže, jakkoliv to dlouho tak nevypadalo.
Europe is Facing Defeat in Ukraine
podle překladače
Evropa čelí porážce na Ukrajině
Jsou evropské politiky kontraproduktivní?
Evropa čelí porážce na Ukrajině, ale evropské politiky jdou stranou. Zdá se, že přístup Evropy k otázce Ukrajiny neodráží rostoucí realitu na bojišti. Rostoucí snahy potrestat Rusko a podpořit vyslání vojáků na Ukrajinu se zdají kontraproduktivní.
Dobrým příkladem je Německo.
Německo bude nadále podporovat Ukrajinu a bude nadále prosazovat svou protiruskou agendu, přičemž Scholz již nebude označovat Vladimira Putina jako ruského prezidenta, ale bude nyní o ruském vůdci mluvit pouze jeho příjmením, Putin. Německo nepošle rakety Taurus na Ukrajinu, kde by byly použity k útoku na Moskvu, protože Rusko ví všechno o jejich plánu a Rusové řekli Scholzovi, že se pomstí, pokud je dodá. Jak přesně Rusko odpoví v takovém případě, je ponecháno na Scholzově představivosti.
Scholzovo chování se neliší od chování ostatních vůdců v Evropě (kromě Maďarska) a supervlády EU. Všichni nyní chápou, že na Ukrajině vítězí Rusové a kousek po kousku se Ukrajina hroutí.
Proto se Macron tak usilovně snaží vybudovat koalici, která by na Ukrajinu poslala vojáky zemí NATO. Alespoň zatím jeho protějšky naslouchají, ale drží se zpátky. Nedostatečná podpora vysílání eurovojsk na Ukrajinu není překvapující.
Z operačního hlediska by nebylo snadné přesunout jednotky NATO na Ukrajinu (kromě těch, která už tam jsou). I když by mohli být schopni umístit nějaké vojáky na západní Ukrajině, kde se nebojuje, vědí, že Rusové by je zničili pomocí svých raket dlouhého doletu a letectva. Evropané mají málo co nabídnout do už rozmístitelné protivzdušné obrany , a kdyby na ochranu svých jednotek vysazených na Ukrajinu přemístili více PVO, byli by doma nazí. Ve skutečnosti již vyčerpali svou protivzdušnou obranu v nebývalé míře na podporu Ukrajiny.
Většina armád v Evropě je nedostatečně obsazená a podfinancovaná. Evropské pozemní armády jsou malé a nezkušené v boji. Bojovat v Afghánistánu, Iráku nebo v Sahelu není totéž jako bojovat s moderní ruskou armádou, která je dobře vybavená a má zkušenosti s válčením ve velkém měřítku.
Je pozoruhodné, že všechny západní plány na porážku Rusů selhaly. Musíte se podívat přes hradbu vzájemného obviňování a pochopit, že ten „plán“ byla fantazie. Ukrajinská ofenzíva používala převážnou část západního hardwaru, disponovala výjimečnou taktickou inteligenci, tisíci dronů a nekonečnou munici, a přesto se zvrhla. Budoucnost je ponurá. Uniklá zpráva Pentagonu , která ukazovala ztráty 7 Ukrajinců na každého 1 Rusa (nebo horšího poměru), byla klasickým nápisem na zdi.
Francouzi rozumí aritmetice, ale Macronův „plán“ je ještě horší než ten, který navrhlo americké ministerstvo obrany.
Macron naznačuje vyslání 20 000 francouzských vojáků do Oděsy. Co by tam dělali? Rusové také uvažují o Oděse a mohli by se nechat zlákat myšlenkou zabít dvě mouchy jednou ranou. Dimitrij Medveděv, nyní místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace a bývalý ruský prezident, 22. února řekl : „Toužili jsme po Oděse v Ruské federaci kvůli historii města, lidem, kteří tam žijí, a jazyku, kterým mluví. Toto je naše ruské město.“ Francouzské jednotky v Oděse by nesloužily jinému vojenskému účelu, než aby povzbudily Rusy k útoku na město.
Rusové nezačali do války na Ukrajině vojensky v dobré formě. Udělali mnoho taktických chyb. To se ale změnilo, protože ruská armáda přitvrdila a její velení, s výjimkou ruského námořnictva, se na všech úrovních výrazně zlepšilo. Ruský průmysl vyrábí více a lepších zbraní a předbíhá celý západ, včetně Spojených států. Zatímco se Evropa a USA aktivně snaží zlepšit výrobu obrany, bude trvat roky , než budou dokonce nahrazeny zbraně zničené ve válce na Ukrajině.
Evropa je dnes sevřena strachem z Ruska. Ten strach není úplně na místě. Marine Le Penová, která je předsedkyní parlamentní strany Národní shromáždění ve francouzském parlamentu, v rozhovoru z 20. března pro BFM-TV (Paříž) řekla, že Rusko pravděpodobně nezaútočí na Evropu, protože pro tento úkol postrádá dostatečně velkou armádu. Ale její názor nesdílí ti, kteří jsou u moci ve Francii, Německu, Británii nebo Polsku, bez ohledu na to, jaká odvážná slova říkají svému domácímu publiku. Bojí se, co se stane, až bude Ukrajina poražena.
„Něco, co v chování Emmanuela Macrona absolutně nepřipouštím, je to, že si pohrává s válkou. Emmanuel Macron se snaží nastražit past na své protivníky podle principu, který spočívá v tom, že říká: „Buď jste pro Macrona, a pokud nejste pro Macrona, pak jste pro Putina.“ Nemůžeme si zahrávat s válkou ani s mírem. Marine Le Penová
Neobvyklé je, jak Evropa na svůj rostoucí strach reaguje. Místo toho, aby se Evropa snažila najít způsob, jak odvrátit katastrofu na Ukrajině, zdvojnásobuje úsilí o „potrestání“ Ruska, přidává další sankce a připravuje se ukrást již zabavený ruský majetek a předat ho Kyjevu. Zdá se, že Evropané zapomínají nebo je jim dokonce jedno, jak bude jejich činy v Moskvě vnímány.
Evropa objektivně nemůže udělat mnoho, aby zachránila Ukrajinu před porážkou. Hodně se dělá s nedostatkem munice na Ukrajině, což je reálné, ale málo se říká, že tam není žádná munice k přepravě. Skutečným problémem Ukrajiny je lidská síla. Došli jim lidé ochotní sloužit a morálka v ukrajinské armádě začíná praskat. Tyto rostoucí projevy kolapsu nutně přinesou v Kyjevě politické změny.
Část rozkladu se odráží v podivné ukrajinské vojenské taktice, která hraničí buď se sebevražednou, nebo hloupou umanutostí. Plýtvání lidskou silou při nesmyslných útocích na Krynky je příkladem sebevražedné mise, stejně jako pokus udržet Avdiivku, který měl za následek těžké ztráty. Nejnovější útoky na ruské území v okolí Belgorodu se také kvalifikují jako sebevražedné mise s vysokými ztrátami. Zjevný zájem Ukrajiny zmocnit se ruských jaderných zbraní poblíž Belgorodu v zařízení zvaném Belgorod-22 a raketový a dronový útok na jadernou elektrárnu Kurčatov svědčí o bezohledné politice kyjevské vlády. To je to, co děláte, když vidíte, že jste v pasti.
Scholz říká, že nepřijme Putinem nadiktovaný mír na Ukrajině. To je hrubý ekvivalent toho, že Scholz řekl, že nenechá Trumpa vyhrát prezidentské volby v USA. Scholzův postoj je nejen nesmysl, ale míjí se účinkem.
Pravděpodobný konec ukrajinského konfliktu nastane, když se ukrajinská armáda rozhodne, že nemůže pokračovat v boji. Pak armáda odmítne rozkazy z Kyjeva, nebo se bude snažit změnit vůdce v Kyjevě. Již existují příklady jednotek odmítajících rozkazy a dokonce i jedna četa, která se vzdala pod podmínkou, že tito ukrajinští vojáci nebudou součástí žádné výměny s Ukrajinou, protože vědí, že buď půjdou do vězení, nebo budou znovu nasazeni na frontu, což znamená jistou smrt. .
Ukrajina se rychle dostává do bodu, kdy se ukrajinská armáda nebo lid nebo oba musí rozhodnout, zda je setrvání ve válce v národním zájmu země, nebo dokonce zda mohou doufat, že přežijí, pokud budou pokračovat v boji.
Evropští lídři na jedné úrovni vědí, kam to všechno na Ukrajině směřuje, ale nechtějí být upřímní ani k vlastním lidem, ani sami k sobě. Takže se zdvojnásobují na podporu prohrané války.
Autor: Stephen Bryen je bývalý náměstek náměstka ministra obrany a je předním odborníkem na bezpečnostní strategii a technologie. Bryen píše pro Asia Times, American Thinker, Epoch Times, Newsweek, Washington Times, Jewish Policy Center a další.
*****
Tak takhle vidí válku na Ukrajině a její souvislosti bývalý náměstek AMERICKÉHO – nikoliv ruského – ministra obrany!! Takhle. na rozdíl od kolektivně západních papalášů. Jeho úvahy jsou naprosto pregnantní a skvěle vyzdrojované!
Ohledně informačního obsahu – nejsem překvapen a ani vy být nemůžete. Pokud chodíte na Kosu číst častěji. Ale přeci jenom jednu zásadní novou informaci, navíc mimořádně závažnou jsem v textu objevil! Míním toto:
Zjevný zájem Ukrajiny zmocnit se ruských jaderných zbraní poblíž Belgorodu v zařízení zvaném Belgorod-22 a raketový a dronový útok na jadernou elektrárnu Kurčatov svědčí o bezohledné politice kyjevské vlády. To je to, co děláte, když vidíte, že jste v pasti.
Ani v nejhorším zlém snu by mne nenapadlo, že by Rusko mohlo mít sklad taktických jaderných zbraní tak blízko ukrajinské hranice. Jen doufám, že je už dávno a dávno vyvezený. Nicméně záměr neovlasovců se zdá být jasný!!!!
A ukrajinského velení také!
Ještě horší je druhá část té informace – že se Kyjev pokusil zaútočit na na ruskou jadernou elektrárnu Kurčatov! Žádná psychydelická fantazie nějaké smažky. Ale informace z Newsweeku!!!
Ohledně Kyjeva a jeho taktiky nic nového. Vzpomínáte na dělostřeleckou palbu na Záporožskou JE? Kdy Kyjev drze celému světu tvrdil, že to střílí Rusko? Záměrně na své vlastní vojáky v tamní JE? A kolektivní Západ jim to baštil i s příslovečným navijákem! Jak jinak, když něco tvrdí Zelenský a spol. tak je to vždycky pravda a Rus jenom lže. A nyní Newsweek o tom, že na JE Kurčatov zaútočili Ukrajinci…
Západní svět, zejména jeho media spekulují neustále o tom, proč Kyjev zatím neobdržel ani americké a ni německé rakety dlouhého doletu. Já mám v tomto ohledu celkem jasno – podle mne je důvod jednoduchý – existuje obava a to jak v Berlíně, tak Washingtonu, že by kyjevská vrchnost mohla dostat nápad je poslat směrem na ruské jaderky. Zejména v situaci, kdy by nevěděla kudy kam. A tuhle opci někomu jako Zelenský, Jermak, Budanov a spol. rozhodně dát nechtějí. Nicméně – není vyloučeno, že kdyby se Kyjev dostal do stavu hrozící akutní porážky, že by se o podobný útok pokusil prostředky, které má i tak k dispozici!!!
Zajímalo by mne, jestli tuhle zběsilou možnost ty „geniální“ kolektivně západní mozky posoudili a pokud ano, co jim vyšlo!!! Protože sklady taktických jaderných zbraní lze v nebezpečné zóně vyprázdnit a kritickou munici odvézt. Ale nikdo neodstěhuje jadernou elektrárnu!! Což znamená, že podobný útok by znamenal začátek jaderné konfrontace. Putin by postrádal jakoukoliv jinou možnost než oplatit jaderným úderem. Co by pak učinil kolektivní Západ vůbec netuším. Takhle daleko, do takového rizika to ti šílenci dovedli! Při tom bylo tak snadné se tomuhle konfliktu vyhnout! Tak snadné…
vlkp
The post Evropa čelí porážce na Ukrajině first appeared on Pravý prostor .