Austrálie připravuje svou vlastní „Národní gardu,“ která bude během příští pandemie prosazovat lockdowny
RSS

Austrálie připravuje svou vlastní „Národní gardu,“ která bude během příští pandemie prosazovat lockdowny


Tato skutečnost je zajímavá především proto, že Austrálie tím de facto sděluje, že s nějakými lockdowny do budoucna počítá. A zřejmě by k nim mělo dojít už v budoucnosti poměrně blízké.
Do budoucna se počítá jak s lockdowny zdravotními (opakovaně zmiňovaná „nemoc X“), tak i s lockdowny klimatickými. Oboje by mohla vyhlašovat WHO na základě nových zdravotních pravidel.
Pokud už nyní dává Austrálie dohromady síly, které mají lockdowny prosazovat, pak je celkem jasné, že očekává, že taková situace nastane v relativně blízké době.
Připomínám, že Austrálie byla za Covidu jednou z nejhorších zemí, mimo drakonických lockdownů tam fungovaly i jakési koncentráky, kam se lidé umisťovali na 2 týdny i tehdy, kdy nebyli „covid pozitivní,“ ale panovalo podezření, že mohli přijít do kontaktu s někým, kdo pozitivní byl.
I když se stávající vláda rekrutovala z tehdejší opozice, je patrné, že by zřejmě nevedla zemi jinak, než ta předchozí…
Austrálie zvažuje plány na nasazení civilně vedené „národní gardy“ pro příště, kdy země zavede své drakonické lockdowny.
Podle  deníku The West Australian  požaduje Australská federální policejní asociace v rámci vyšetřování pandemie COVID-19 „studii proveditelnosti“ této myšlenky.
V článku se uvádí:

Policejní síly po celé zemi byly během pandemie přetíženy a policisté byli nuceni žonglovat s běžnými povinnostmi v první linii s nouzovými úkoly, včetně hlídkování na hraničních kontrolních stanovištích, prosazování pravidel sociálního odstupu a řízení karantény.

Ve svém podání k vyšetřování AFPA uvedla, že stojí za to zvážit zřízení „národní gardy“, která by uvolnila policisty, aby se mohli soustředit na svou hlavní práci.
Národní garda v USA je v podstatě civilní obranná síla, která je pravidelně nasazována do domácích mimořádných událostí, včetně přírodních katastrof.

Ve svém podání úřadům AFPA vysvětlila, že „personál Národní gardy by mohl mít během vyhlášeného incidentu zvláštní pravomoci, jako je kontrola biologické bezpečnosti, pravomoc požadovat osobní údaje nebo pravomoc zastavit a zadržet v případě podezření na porušení pandemických omezení nebo omezení přírodních katastrof.“
Prezident AFPA Alex Caruana mezitím argumentoval, že závazek policie vynucovat pravidla znamená, že pravidelné policejní práci „se nedostává pozornosti, kterou potřebuje.“
„Abychom se ujistili, že organizovaný zločin z toho nebude těžit, je důležité, abychom o národní gardě přinejmenším uvažovali a podívali se na výhody toho, že jsme něco vytvořili,“ řekl.
„Ať už to bude národní garda, nebo něco podobného, aby se zaplnila mezera. Nebyla policie ani armáda.“
Z takového návrhu pravděpodobně bude běhat mráz po zádech mnoha Australanům, z nichž miliony nesmírně trpěly během  drakonického   režimu lockdownu v zemi.
V rámci různých opatření „zavedených“ federálními a regionálními vládami bylo zdravým jedincům bráněno chodit ven na čerstvý vzduch nebo dokonce sedět na balkonech.
Ti, kteří vstoupili do země, byli také nuceni zůstat ve specializovaných hotelech, kde by je opuštění jejich pokojů vystavilo trestnímu stíhání.Nejčtenější za týden