V Austrálii raketově stoupl počet případů srdečních zástav, defibrilátory jsou na každém kroku (video)
RSS

V Austrálii raketově stoupl počet případů srdečních zástav, defibrilátory jsou na každém kroku (video)


V australském státě Victoria v posledních letech  prudce vzrostl  počet lidí, kteří zemřeli v důsledku náhlé srdeční zástavy.
Defibrilátory jsou nyní instalovány ve „vysoce rizikových oblastech.“
V letech 2022 až 2023 utrpělo náhlou srdeční zástavu téměř 8000 obyvatel státu Victoria. To je nárůst o 20 procent ve srovnání s předchozími pěti lety. Pouze pět procent z nich přežilo, aby mohli vyprávět svůj příběh.
V Sunshine, předměstí Melbourne, je nyní instalováno 30 defibrilátorů každých 400 metrů. Najdete je v domácnostech, komunitních centrech, sportovištích a tak dále. Tisíce obyvatel navíc absolvují školení v oblasti resuscitace.
Další melbournská předměstí, včetně Werribee a Point Cook, byla také označena za vysoce rizikové oblasti.

The number of Victorians dying from sudden cardiac arrest has skyrocketed by 20 per cent over the past five years.
St John Ambulance is working to reverse the trend rolling out publicly accessible defibrillators in high-risk postcodes. @Eliza_Rugg9 #9News pic.twitter.com/B6B58xAW7U
— 9News Melbourne (@9NewsMelb) April 11, 2024


Za normálních okolností by byly provedeny všechny druhy testů a zveřejněna všechna dostupná data,  poznamenává praktický lékař Julian Fidge . Vlády jsou však zodpovědné za tento nárůst srdečních onemocnění, a tak se podle lékaře snaží skrýt skutečnost, že jsou spoluviníky.
„Vláda chce, abych řekl, že vakcíny proti Covidu jsou bezpečné a účinné. Ve své praxi jsem jich podával více než 15 000. Já osobně jsem jich měl pět. Už je nemohu doporučit lidem mladším 75 let,“ říká Fidge, který byl pronásledován lékařskými autoritami za to, že zpochybnil nařízení k podávání nové, geneticky modifikované, vadné a špatně testované „vakcíny.“Nejčtenější za týden