Austrálie: Podivné mlčení kolem identity 40letého útočníka, který již byl policii znám (videa)
RSS

Austrálie: Podivné mlčení kolem identity 40letého útočníka, který již byl policii znám (videa)


Jistě jste již narazili na informaci o útoku v Austrálii. Bodání do náhodných obětí – včetně dětí – i vzhled samotného útočníka mnohé napovídají. Mlčení stran jména či důvodu útoku jistě jen přidá na spekulacích.
Nůž je navíc také specialita těch, kteří při dobývání nového území napodobují lžiproroka Mohameda. A nedávné výzvy k útokům ze strany různých bojůvek by také mohly být motivem…
Co již tedy víme?
Muž zavraždil šest lidí tím, že je v sobotu odpoledne ubodal nožem uvnitř Bondi Junction Westfield. Útočník byl zastřelen policií.
Jak to začalo?  Policie uvedla, že kamerové záznamy ukazují, že útočník vešel do Bondi Junction Westfield kolem 15:20 a „střetl“ se s devíti lidmi, když tudy procházel, čímž jim „způsobil újmu.“
Kdo byl poškozen?  Potvrzeno nejprve bylo šest mrtvých plus útočník. Záchranná služba Nového Jižního Walesu uvedla, že převezla osm pacientů do různých nemocnic. Mezi zraněnými bylo i devítiměsíční dítě.
Kdo byl útočníkem?  Policejní komisařka Nového Jižního Walesu Karen Webbová uvedla, že se jedná o čtyřicetiletého muže, který byl policii znám, ale nevěřilo se, že by byl teroristicky smýšlející. Nebyl formálně identifikován. Policie je přesvědčena, že jednal sám.
Dítě a jeho matka byly mezi těmi, na které zaútočil neznámý muž, který se potuloval centrem s nožem v ruce a útočil na nakupující.
Matka zemřela později v nemocnici, jedná se tak o sedmou oběť útočníka. Svědci uvedli, že se zdálo, že si své oběti vybíral náhodně.


La télévision australienne diffuse des images de l'attaque de #Sydney pic.twitter.com/I9gwuVJHz9
— Fdesouche.com est une revue de presse (@F_Desouche) April 13, 2024


 

#Sydney : au moins 4 morts pic.twitter.com/vC87Bhr8CU
— Fdesouche.com est une revue de presse (@F_Desouche) April 13, 2024


 
Tolik aktuální informace z australských médií, která se stále zdráhají zveřejnit totožnost zastřeleného útočníka. Mnohému však napovídá i zmínka o tom, že policie „nevěřila, že by byl teroristicky smýšlející.“
Že by tedy byl to, čemu se říká „umírněný?“ Tedy takový džihádista, který se zatím se svými úmysly úspěšně tajil?
Ať je to jak chce, mlčení o identitě vraha je docela výmluvné…Nejčtenější za týden