Sněm ODS žádné změny nepřinesl a jen potvrdil pokračování driftu doleva a k progresivismu
RSS

Sněm ODS žádné změny nepřinesl a jen potvrdil pokračování driftu doleva a k progresivismu


VLASTIMIL VESELÝ
Sněm ODS žádné změny nepřinesl a jen potvrdil pokračování driftu doleva a k progresivismu , už daleko od původních principů a hodnot.
Logicky ani přinést nemohl . Ti, kterým současné sbližování s Topkou a Piráty vyhovuje a těší se výhodám od vedení, mají argument, že předseda strany ve funkci premiéra se nemění, i kdyby oblíbenost vlády mlátila o zem. A ti, kterým nevyhovuje a vidí, že ODS může čekat podobný osud jako progresivistickou ČSSD, si nebudou před volbami špinit ruce a riskovat svou kůži ve vedení.
Ostatně podívejme se na ambice několika posledních konzervativců, kteří jim tam zůstali . Jan Skopeček chce kandidovat na hejtmana. Marek Benda by rád na Ústavní soud a Alexander Vondra obhajuje křeslo europoslance. Od těch tedy vnitrostranické změny čekat nelze. Zbývá tak Jan Zahradil (toho času už jen řadový člen) a ministr Pavel Blažek.
Nic lépe nevypovídá o současném stavu ODS, než volba neomarxistky Evy Decroix do předsednictva. Jak ji označil komentátor Kolář, je něco mezi pravicovější Pirátkou a levicovější Topkařkou. A nebo jako Marek Stoniš – Danuše Nerudová ODS. Spolu s premiérem, Janou Černochovou a pár dalšími bude v každé druhé větě bojovat s populisty a extrémisty a babicovsky to přisolovat ve stylu když nemáš program, hoď tam Rusa. Saša Vondra z ní bude mít v předsednictvu asi radost.
The post Sněm ODS žádné změny nepřinesl a jen potvrdil pokračování driftu doleva a k progresivismu first appeared on .


Nejčtenější za týden