Tak se vyrábí propaganda. Tři tiskové agentury krmí zpravodajstvím téměř celý svět
RSS

Tak se vyrábí propaganda. Tři tiskové agentury krmí zpravodajstvím téměř celý svět
NESPOKOJENY
Propagandistická média z mnoha různých zemí využívají stejných zdrojů. Jde o tři tiskové agentury, které mají totožný cíl: vštípit nám jednotný názor a přinést jedinou povolenou pravdu. Tito propagandisté získají informaci, kterou zpracují kapku odlišným způsobem, aby se zdálo, že ji pojímají různorodě, nicméně kontext zprávy je stejný, většinou i s podprahovým podsunutím „správného“ názoru.
O jaké agentury jde? Z jakých zemí jsou ovládány? Na to vám odpoví následující video.

Věděli jste, že v současné době se dají rozeznat asi  jen tři světové agentury, které krmí zpravodajstvím téměř celý svě t?
Podle očitých svědectví  Uda Ulfkotteho  a mnoha dalších jsou tyto celosvětové zprávy kontrolovány – a nezřídka i koncipovány – vysokými vojenskými důstojníky, tajnými službami atd.
Proto ten, kdo pečlivě porovnává zdánlivě rozdílná zpravodajství, musí dojít k následujícímu závěru:
Vždy a všude vycházejí ze stejných výchozích tvrzení.
Neustále vzývaná rozmanitost spočívá pouze v různých způsobech, jakými novináři po celém světě své příběhy připravují a obratně přeformulovávají .
Výše zmíněné tři světové agentury jsou nicméně následující:
1. Americká Associated Press ( AP ) s více než 4000 zaměstnanci po celém světě. Agenturu AP vlastní americké mediální společnosti a její hlavní redakce sídlí v New Yorku.
Zprávy AP využívá přibližně 12000 médií, která každý den osloví více než polovinu světové populace.
2. Kvazi vládní francouzská agentura Agence France-Presse ( AFP ) se sídlem v Paříži a rovněž přibližně 4 000 zaměstnanci. AFP rozesílá denně médiím po celém světě více než 3000 zpráv a 2500 fotografií.
3. Britská agentura  Reuters  v Londýně, která je soukromě financována a zaměstnává něco přes 3000 lidí.
Teď si průměrný Švýcar nebo Němec řekne: To přece nemá s naším tiskem nic společného, tyto agentury sídlí v Americe, Francii a Velké Británii.
Díky svobodě tisku máme přece rozmanitý tisk. Ale právě to je ten největší omyl.
Kdo pečlivě porovnává mediální zprávy, zjistí, že téměř všechna média – i ve Švýcarsku a v Evropě – upravují a dolaďují jedny a tytéž zprávy, které pocházejí právě od těchto tří výše zmíněných agentur.
 
Zdroje a další informace: Eine Welt – Drei Nachrichtenagenturen SRF1 HeuteMorgen, Samstag 25.2.2017, 6:30 Uhr (min 4:50-7:00)  www.srf.ch/play/radio/popupaudioplayer?id=5ab56afa-e423-4ed7-afd4-6183ed7c4586
Bestseller von Udo Ulfkotte: »Gekaufte Journalisten« Kla.TV-Interviews mit Udo Ulfkotte:  www.kla.tv/4610
und  www.kla.tv/7493
ExpressZeitung, Ausgabe 4, Febr. 2017

The post Tak se vyrábí propaganda. Tři tiskové agentury krmí zpravodajstvím téměř celý svět first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden