Přežije svoboda slova boj s dezinformacemi? Přijďte diskutovat na naši konferenci.
RSS

Přežije svoboda slova boj s dezinformacemi? Přijďte diskutovat na naši konferenci.


Kompletní videozáznamy a fotografie z 1. ročníku konference konané v červnu 2023.Kdy, kde a koho tam potkátePřijďte 21. května 2024 za námi do Kaiserštejnského paláce na Malostranském náměstí 23/37 v Praze na 2. ročník konference ke svobodě slova pořádané SOSP. Budete se moci potkat a diskutovat s českými zákonodárci, zástupci nejen parlamentních stran, pracovníky institucí dotčených internetovými službami a občanskými právy, právníky a publicisty, signatáři Charty 77 a dalšími influencery, kteří se zaměřují na projednávaná témata.Vstupné a registraceÚčastnický poplatek 1 000 Kč zahrnuje kávu, čaj, minerální vodu, drobné občerstvení před začátkem, o přestávce a víno k neformálnímu networkingu na závěr . Z důvodu kapacity je počet míst omezen, zakupte si proto co nejdříve vaši vstupenku . Bezplatnou účast mohou využít všichni dobrovolní dárci, kteří poslali na podporu SOSP alespoň 10 tisíc Kč. V takovém případě nám prosím pošlete na mail částku, datum platby a jméno/název vašeho účtu.Program08.30-09.00      Registrace 09.00-09.05      Přivítání (Gabriela Sedláčková) 09.05-09.15      SOSP po třech letech a schválení DSA: jsme na tom hůř nebo líp? (Vlastimil Veselý) 09.15-10.45      Diskusní panel 1 10.45-11.30      Přestávka 11.30-13.00      Diskusní panel 2 13.00-14.30      Přestávka na oběd (účastníci obdrží tištěný seznam tipů na možnosti v okolí) 14.30-16.00      Diskusní panel 3 16:00-18:00      Neformální networkingDress code: Smart casual
Diskusní panel 1: Postoje lídrů eurokandidátek ke svobodě slova. Co od nich čekat?Postoje lídrů kandidátek do Evropského parlamentu (EP) ke svobodě slova, boji s dezinformacemi a hate speech, k unijním legislativám přebírajícím pravomoci ČR. Budou-li zvoleni, co od nich a jejich kolegů z kandidátky očekávat? Co by byly jejich priority v EP pro svobodu projevu?
Martina Kociánová (Rádio Universum) – moderátorkaOndřej Knotek (ANO)Alexandr Vondra (SPOLU)Petr Mach (SPD-Trikolora)Ondřej Dostál (Stačilo!)Daniel Vávra (SOSP)

Poznámka: Zástupci České pirátské strany a STAN se z časových důvodů omluvili. Podmínkou účasti je kandidatura na pozici 1-3.
Diskusní panel 2: Svoboda slova jako podmínka pluralitní demokracie. Přežije boj s dezinformacemi?Jaké poučení plyne z amerického skandálu Twitter Files o cenzuře na politickou objednávku? Kdo je arbitrem pravdy? Mají mít občané právo na vlastní výklad informací? Jsou odlišné názory na C19 očkování, manželství, dění na Ukrajině nebo Green Deal systémovým rizikem? Mají o svobodě slova na digitálních platformách rozhodovat čeští zákonodárci nebo Evropská komise? Máme čekat zásah EK do volební kampaně?
Vlastimil Veselý (SOSP) – moderátor(Úřad vlády)*Prof. Petr Drulák (Svatopluk)Vladimír Mlynář, bývalý ministr informatikyFilip Šebesta (IVK)Matyáš Zrno, publicista*


Diskusní panel 3: Svoboda slova v praxi. Co čekat od unijních nařízení DSA a EMFA?Kvůli čemu jsou dnes občané vyšetřováni nebo souzeni, když jde o jejich názory? Jak se domoci nápravy při neoprávněném cenzurním zásahu? Jak bude fungovat mimosoudní řešení sporů? Co mají média čekat od European Media Freedom Act? Jsou spíše hlídacími psy demokracie nebo factcheck ery o ficiálních narativů? Kde je hranice mezi moderací obsahu a cenzurou nepohodlných názorů? Global Disinformation Index.
Gabriela Sedláčková (SOSP) – moderátorka(Český telekomunikační úřad)*(Seznam Zprávy)*Radek Suchý, advokátNatálie Vachatová (SOSP)


Publikace ke zvýhodněné koupiV předsálí bude možné zakoupit následující knihy (některé s věnováním autorů):

Politické neziskovky (Robert Kotzian)
Zapomenuté příběhy č.5 a č.6 (Marian Kechlibar)
Šílenosti doby korektní a Dvojí metr (Patrik Nacher)


KontaktyProdukce a registrace účastníků: Gabriela Sedláčková, sedlackova@sosp.cz, 725 549 572 Garant programu: Vlastimil Veselý, vesely@sosp.cz
Mediální partnerství

The post Přežije svoboda slova boj s dezinformacemi? Přijďte diskutovat na naši konferenci. first appeared on Společnost pro obranu svobody projevu .


Nejčtenější za týden