Petr Fiala a Olaf Scholz promarnili jedinečnou příležitost mlčet, ale namísto toho se hlasitě postavili za teroristický stát Izrael! Biden řekl Netanyahuovi, že USA nepodpoří odvetu Izraele proti Íránu! Teherán strategicky uspěl, protože USA nepůjdou do v
RSS

Petr Fiala a Olaf Scholz promarnili jedinečnou příležitost mlčet, ale namísto toho se hlasitě postavili za teroristický stát Izrael! Biden řekl Netanyahuovi, že USA nepodpoří odvetu Izraele proti Íránu! Teherán strategicky uspěl, protože USA nepůjdou do v


Petr Fiala a Olaf Scholz promarnili jedinečnou příležitost mlčet, ale namísto toho se hlasitě postavili za teroristický stát Izrael! Biden řekl Netanyahuovi, že USA nepodpoří odvetu Izraele proti Íránu! Teherán strategicky uspěl, protože USA nepůjdou do války proti Íránu! Vítězem íránského úderu je tak nakonec Moskva!
Íránská odveta za teroristický útok izraelských stíhaček na iránský konzulát v Damašku ze dne 1. dubna tohoto roku je u konce. V noci ze soboty na neděli zahájily Íránské revoluční gardy dronový a raketový útok na Izrael. Obě dvě strany konfliktu prohlašují, že dosáhly svých výsledků. Teherán prohlašuje, že útok proběhl nad očekávání úspěšně a došlo k přímému zásahu dvou velkých vojenských zařízení IDF. Izrael naopak prohlásil, že zlikvidoval 99% všech raket a dronů, přičemž škody jsou prý minimální.
Benjamin Netanyahu volal americkému prezidentu Joeu Bidenovi, ale ten mu podle agentury Axios [ 1 ] plánovanou izraelskou odvetu proti Íránu rozmluvil, protože by to prý uvrhlo do války celý Blízký východ.  Biden během telefonátu řekl izraelskému premiérovi, že USA se nebudou účastnit žádných útočných operací proti Íránu a nebudou takové operace podporovat [ 2 ]. Navíc údajně Bibimu řekl, že pokud se Izrael rozhodne pro odvetu, zůstane v tom na vlastní pěst úplně sám a USA izraelské armádě nepomůžou.
Odpaly íránských raket s plochou dráhou letu V reakci na postoj Joea Bidena potom Benjamin Netanyahu na zasedání bezpečnostní rady státu zablokoval návrh na odvetu proti Íránu. Bez americké podpory zkrátka Izrael do války proti Íránu nepůjde. Nedá se vyloučit nějaká menší propagační odveta proti Íránu, ale velký rozsáhlý odvetný útok Izraele je podle všeho již zcela mimo hru.
Pro Netanyahua je to obrovská porážka, protože si právě na vlastní oči ověřil, že USA nepůjdou do války proti Íránu , a to znamená, že ani po volbách a po předpokládaném návratu Donalda Trumpa do Bílého domu se na tom nic nezmění. USA se podle všeho omezí na posílení sankcí proti Íránu na jedné straně a na posílení finanční pomoci Izraeli. Ovšem plán na válku proti Íránu je v této chvíli u ledu a v Teheránu mohou slavit!
Írán dosáhl konceptuálního vítězství, protože Izrael selhal ve snaze dostat na svoji stranu USA pro útok na Írán
Z vojenského hlediska nedosáhl Írán žádných velkých ničivých výsledků v Izraeli svým útokem, ale z hlediska konceptuálních procesů řízení je naprostým vítězem! Reakce USA a blokace Bibiho, kterému nebylo dovoleno rozpoutat mamutí válku na Blízkém východě, je jasným signálem limitního spojenectví USA , pokud jde o sionistické plány Izraele na porážku všech arabských a perských anti-sionistických sil na Blízkém východě.
Izrael má sice garanci ochrany USA, pokud jde o případný útok na Izrael, ale nemá již podporu pro sionistické plány na Blízkém východě, kterým dominuje na prvním místě plán na zničení Íránu, tedy vojensky nejvyspělejší země islámského světa, která paradoxně není arabskou, nýbrž perskou republikou. Po genetické stránce jsou Peršané spojeni se Slovany a vycházejí z tzv. proto-slovanských kmenů a perština má navíc mnoho podobných znaků se slovanskými jazyky.

Wie ist Ihre Stellungnahme zur Bombardierung der iranischen Botschaft in Damaskus durch Israel?
— Markus Haintz (@Haintz_MediaLaw) April 14, 2024


Íránský útok tak generálům v Teheránu odhalil rozdané karty v rukách Netanyahua. Bibi má silné karty na obranu, ale karty k útoku mu z ruky vyrazil Bílý dům. A to velmi drsným způsobem. Rozhodnutí Bílého domu lze v podstatě tlumočit jako silně omezenou pomoc Izraeli, který už nemůže počítat s americkou pomocí na základě bianco šeku, že kam izraelská armáda vtrhne, tam bude mít americkou podporu. Bibi špatně vyhodnotil americkou vojenskou pomoc a přítomnost amerických lodí v blízkosti Izraele po událostech ze 7. října loňského roku jako bezmeznou americkou pomoc na ochranu Izraele.
Fiala měl příležitost mlčet, ale znovu se zachoval jako naprostý hňup
A ten původní plán byl jednoduchý – Izraelské stíhačky zaútočí proti íránskému konzulátu v Damašku a tím vyvolají odvetu Íránu. Následná odveta vyvolá mezinárodní zděšení a řev, který povede k bezmezné podpoře USA k úderům proti Íránu a k rozvinutí válečných operací na Blízkém východě proti Teheránu. Jenže, jak se ukázalo, řev se neozval. Otevřenou podporu pro útok Izraele na Írán a výroky o tom, že vlády jednotlivých zemí stojí bezvýhradně za Izraelem, přišly jenom od Petra Fialy a Olafa Scholze. Všechny ostatní země, včetně Polska [ 3 ] a USA [ 4 ] , se omezily pouze na suchá stanoviska odsouzení útoku a výzvy k deeskalaci.

Máme nějaký seznam, kdo všechno se může bránit a kdo ne? A není vám z toho pokrytectví už někdy blbě?
— Ivana Dresia (@Rachel52266820) April 13, 2024


Petr Fiala měl jedinečnou šanci mlčet, ale namísto toho v sobotu večer a krátce před půlnocí vyjádřil otevřenou podporu Tel Avivu se slovy, že “ pevně stojíme za Izraelem a jeho právem bránit se! ” Vzápětí za tento výrok schytal Fiala na Twitteru reakce a otázky, proč má Izrael právo bránit se útokům, ale Írán nemá, když před 14 dny Izrael srovnal se zemí íránský konzulát v Damašku? Fialovo pokrytectví a licoměrnost už má natolik trapnou polohu, že je opravdu zjevné, že Fiala svojí podporu Izraeli překračuje únosné meze. Podobná reakce o právu Izraele na sebeobranu přišla od ministra zahraničí Jana Lipavského a z jeho zamini.
Lipavský a Fiala jsou přímými schvalovači izraelského terorismu – Mlčí na izraelskou genocidu Palestinců v Gaze a na teror proti konzulátu v Damašku, ale křičí, když se někdo Izraeli začne bránit
Ani Fiala, ani Lipavský však dodnes nepřiznali právo na sebeobranu Íránu poté, co Izrael 1. dubna zaútočil stíhačkami na íránský konzulát v Damašku a srovnal ho se zemí pomocí protibunkrových raket. V budově zahynuli dva vrcholní generálové Íránských revolučních gard a dalších 5 zaměstnanců konzulátu. Írán měl nárok a právo na vojenskou odvetu proti Izraeli za tento akt izraelského terorismu.
Fiala a Lipavský jsou však podporovatelé izraelského terorismu. Cokoliv provede sionistický stát Izrael, to je přecházeno mlčením. Kdokoliv se ale brání Izraeli a jeho teroru páchaném na nežidech, ať to jsou Peršané a Írán, jenž čelí likvidacím na svých konzulátech izraelskými raketami, anebo Palestinci v Gaze, kteří čelí genocidě po dopadech bomb na uprchlické tábory, tak na toho se ihned spustí z Prahy řev.

Můžete mi pomoci, nějak nemohu najít odsouzení teroristického útoku Izraele v Damašku?
— Vesničan Olda???????????????????????? (@oldafojtik) April 14, 2024


Výsledek íránského útoku je tedy takový, že USA do války proti Íránu nepůjdou, Izrael v tomto procesu zůstal sám, a když je Izrael v něčem sám, tak se do ničeho velkého nepustí. Pro Teherán je to tedy jasný signál, že Izrael je izolován a nemá dovoleno rozvinout svůj sionistický plán na likvidaci Íránu. Absolutním vítězem íránského útoku je však Moskva, která teď bude svědkem urychleného schvalování mimořádné finanční a vojenské pomoci Izraeli v americkém kongresu na úkor Ukrajiny , jak už informoval [ 5 ] list Politico.
Republikánské vedení Sněmovny reprezentantů v sobotu oznámilo, že tento nadcházející týden bude Sněmovna reprezentantů hlasovat o legislativě týkající se Izraele poté, co Írán zahájil letecký útok, který rychle podnítil nové výzvy obou stran v kongresu k přijetí balíčku zahraniční pomoci.
Americký kongres chce narychlo schvalovat peníze a zbraně pro Izrael, ale na úkor Ukrajiny
Oznámení vůdce republikánské většiny Steva Scalise přišlo poté, co izraelské obranné síly potvrdily, že Írán zahájil velký letecký útok drony proti Izraeli, který se má pokusit drony zachytit dříve, než dosáhnou zamýšlených cílů. “ Ve světle neodůvodněného útoku Íránu na Izrael se Sněmovna příští týden odchýlí od svého dříve oznámeného legislativního plánu a místo toho se bude zabývat legislativou, která podporuje našeho spojence Izrael a pohání Írán a jeho teroristické zmocněnce k odpovědnosti ,” uvedl Scalise v prohlášení.
Noční zasedání bezpečnostní rady amerického prezidenta k situaci v Izraeli Jeho výrok sklidil kritiku u některých republikánů za použití termínu “ neodůvodněný útok “, protože Írán provedl útok v odvetě za izraelský teroristický úder proti íránskému konzulátu v Damašku. Podle amerického tisku se bude v nadcházející týden hlasovat pouze o finanční a vojenské pomoci Izraeli, protože nic jiného za současného politického stavu v Kongresu nemá šanci na schválení. Pomoc pro Ukrajinu a Taiwan prostě není na pořadu dne. A to je přesně to, co potřebuje Moskva.
Vítězem íránské odvety je Moskva
Eskalace situace na Blízkém východě totiž efektivně snižuje pravděpodobnost jakékoliv finanční pomoci Kyjevu ze strany amerického Kongresu. Když si tedy spočítáme, kdo na íránském útoku nejvíce vydělal, je to nakonec Moskva. Na druhém místě je Teherán. Ten dostal finální důkaz toho, že Izrael je v pasti a USA jeho sionistickou agresi proti Íránu nepovolí. A pokud jde o Izrael, ten utrpěl hořké Pyrrhovo vítězství . Jeho PVO obrana sice fungovala, ale Izrael po skončení úderu zůstal ve světové izolaci a Bílý dům ani po útoku Íránců na Izrael se nepřipojí po bok IDF a k válce proti Íránu. Hotovo! Takže, jaký je vzkaz?
Práce izraelské PVO během íránského útoku Nově je dovoleno střílet v odvetách na Izrael, ale nic se nestane! To je ten vzkaz. USA do války na Blízkém východě po boku sionistických totiž nepůjdou. A to je v konečném důsledku skutečná a největší konceptuální porážka Izraele, která z tohoto íránského odvetného útoku vyplynula. Je vlastně příznačné, že na stranu Izraele se nakonec postavilo jen bezvýznamné Česko jako bývalý a i současný německý protektorát, a právě Scholzovo Německo, jako nástupnická země III. Říše. Sionistický nacismus jde totiž ruku v ruce s renacifikačními procesy v Česku a v Německu. A proto ta podpora Izraeli vyplývá z logiky věci. A to je realita!
-VK-
Šéfredaktor AE News


Nejčtenější za týden