Návštěva Langley je už pravidelně první cestou lokajů při návštěvě prezidenta USA
RSS

Návštěva Langley je už pravidelně první cestou lokajů při návštěvě prezidenta USA


Po pravdě byla včerejší Fialova cesta do USA pro tamní média natolik nezajímavá, že většina o ní ani nepsala. Tedy alespoň v několika zpravodajských konzervativních webech, které jsem zběžně shlédla, o ní nebyla ani zmínka.
Včera tamní média zaujala spíše jeho jiná schůzka s iráckým premiérem, o které se tam psalo podstatně víc. Každopádně jsou návštěvy oddaných lokajů v Bílém domě, navíc ochotných odebírat hromady předraženého amerického šrotu, na pravidelném pořádku.
Naše média návštěvu obrovsky přecenila, nicméně na druhou stranu přehlédla, že víceméně kopírovala tu, která se odehrála v roce 2019, kdy pro změnu navštívil Babiš Trumpa.
A to i v tom, že také tentokrát vedla první cesta naší výpravy do centrály CIA v Langley.
Připomínám, že i v roce 2019 navštívil centrálu CIA Babiš s Koudelkou. Za pár měsíců se ukázal pravděpodobný skutečný účel této cesty. To se totiž rozpoutala kauza „Vrbětice.“
Audience u Trumpa byla odměnou za předchozí objednávku hromady amerického šrotu – a zdá se, že totožný důvod byl i v případě návštěvy Fialy u Bidena.
Ne každý stát odebírá v dnešní krizové době tak ohromný počet předražené vojenské techniky. Podobná oddanost se prostě musí odměnit.
Páníček se svému oddanému pinčlíkovi odměnil chvilkovým podrbáním za ouško, aby se měl český mainstream záhy nad čím ukájet. V USA ovšem návštěva rozhodně nezaujala.
Nicméně při vzpomínce na poslední návštěvu našeho vrcholného představitele u páníčků v USA si je třeba klást otázku, co za návštěvou Langley stojí tentokrát.
Je pravděpodobné, že tato návštěva mohla mít souvislost s Ukrajinou, ale může jít i o něco úplně jiného.  Jistě nešlo o pouhou zdvořilostní návštěvu.
A možná – podobně jako v roce 2019 – se i tentokrát za pár měsíců dozvíme skutečný účel.
 Nejčtenější za týden