Austrálie: Muslim pobodal v kostele biskupa a několik dalších lidí (video)
RSS

Austrálie: Muslim pobodal v kostele biskupa a několik dalších lidí (video)


O případu jste již možná četli na mainstreamu, nicméně včera ještě nebyl jasný motiv ani původ útočníka. Nyní se již potvrdilo, že útočil muslim – a samozřejmě ve jménu Alláha.
Útok se odehrál v kostele Krista Dobrého pastýře ve Wakeley na předměstí Sydney.
Uprostřed kázání se k biskupovi přiblížil muž v černém a začal ho bodat.
Na videu je vidět, jak propuká panika a několik lidí v kostele se snaží biskupa zachránit.
Několik lidí bylo pobodáno, nicméně nikdo není v ohrožení života, šlo vesměs o lehčí zranění.
Asyrský biskup – Mar Mari Emmanuel – je známým kritikem očkování a na sociálních sítích má stovky tisíc sledujících.

NOW – Christian leader stabbed multiple times in Sydney's west. https://t.co/sI5tsrmuQC
— Disclose.tv (@disclosetv) April 15, 2024


Velký dav rozzlobených křesťanů se shromáždil před asyrským kostelem v australském Sydney, kde policie zadržela muže, který během bohoslužby pobodal čtyři lidi.
Zjevný islámský terorista, který zaútočil na asyrského pravoslavného biskupa Mar Mariho, údajně v arabštině řekl: „Kdyby nekritizoval mého proroka (Mohameda) a mé náboženství (islám), nepřišel bych ani nezaútočil.“
Po útoku na asyrského biskupa H.G Mar Mari Emmanuela v Sydney se u kostela shromáždil dav stovek rozzlobených Asyřanů, kteří požadovali, aby jim policie útočníka vydala.
Policie v Sydney obklíčila nestoriánský křesťanský chrám, protože se obávala, že by Asyřané mohli teroristu lynčovat a zabít.
Pachatele pomohli dopadnout věřící:

Na ulici zavládl chaos, místní chtěli muslima zlynčovat. Na videu je také vidět, jak je zraněný biskup odnášen na nosítkách.

Biskup Mari Emmanuel se nedávno dostal do centra pozornosti světa kvůli svým slovům na podporu Donalda Trumpa, když prohlásil, že se musí na post prezidenta dostat on a ne zase nějaký hlupák.
Další útok, ke kterému došlo v Sydney  v sobotu, při němž zahynulo 6 lidí, měl údajně na svědomí schizofrenik, nešlo tedy o klasický teroristický útok, jak se zprvu zdálo…
 Nejčtenější za týden