Návštěva v Bílém domě fakt nerezonovala
RSS

Návštěva v Bílém domě fakt nerezonovalaRADEK SUCHÝ
Tak dnes mne hned rozesmál po ránu mistr Zdechovský . A sice svými ódami na návštěvu Fialy v Bílém domě. A hlavně svým postem o tom, že nikdy žádná návštěva českého politika v BD nerezonovala americkým tiskem jako ta Fialova. Zdechy, není to pravda. Už před půlnocí jsem si tady z toho včera dělal legraci. Krom pár nevýznamných serverů věc rozebírá mezi zprávami z domova jen The Washington Post. A navíc, všude, kde se dá pracně dohledat zmínka, je kopírován jen stručný text pro všechny noviny, tzn. tisková zpráva (u nás obdobně jako z pera ČTK). No a ta v podstatě popisuje jen to, že jsem byli pochváleni za nákup munice pro Ukrajinu.
Prostě realisticky … celý výlet Fialy a jeho suity byl mini odměnou za nákup stíhaček F35, nic víc.
Biden měl v ruce pár poznámek, přivítal Fialu jako zástupce Československa a kdyby se jej dnes zeptali, s kým a kde to seděl, bude tvrdit, že byl na večeři v Camp David s některým ze svých již mrtvých příbuzných. Tak nějak bude na Fialu “vzpomínat”.
Novináře víc zajímal irácký premiér a naše delegace málem vypadala jako součást jeho výpravy.
Celá ta legrace nás stála 150mld Kč a trvala něco přes hodinu . Referovalo se o ní (pokud vůbec) jako o návštěvě nákupčího munice pro Zelenskeho, a svoji důležitostí zapadla někam mezi zprávy o povodních v Afghánistánu a úrodou banánů v Ekvádoru.
ČT nám z toho udělalo spektákl na úrovni Ein Kessel Buntes a už dlouho jsem nezažil tak směšnou angažovanou žurnalistiku.
Prostě … návštěva to byla důležitá jen pro Petra Fialu a myslí si to navíc jen on, kluci a děvčata z jeho party a ČT s jejími hosty (Lukeš, Žantovský, Kolář).
O čem se jednalo hodinu za dveřmi bez novinářů se nedozvíme, ale lze tušit … naše zájmy to nebudou.
Zdechovský, my umíme číst i myslet, a víme, kdy byl a s jakým úspěchem v USA Václav Klaus, Miloš Zeman a jiní premiéři. A rozhodně to rezonovalo více. A ne jen ve Zdechovského hlavě.
Připojuji vtipné Zdechovského vyjádření i překlad strohé zprávy z amerického “tisku”.


 
FB

The post Návštěva v Bílém domě fakt nerezonovala first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden