Taková normální pravidelná německá autobusová linka (video)
RSS

Taková normální pravidelná německá autobusová linka (video)


Víte, že v Německu už může být cestování veřejnou dopravou docela „adrenalinovým sportem?“ Podobné zážitky, jaké na sociálních sítích zveřejnila jedna z cestujících, jsou stále častější, tedy nejde o nějaký nezvyklý exces.
Německá pasažérka to sice nenapsala na rovinu (přece jen by pak mohla doma očekávat návštěvu policejního komanda a zabavení mobilu, kterým natáčela), ale jistě si musela na německé půdě připadat jak někde v Africe nebo Orientu.
Autobusová společnost z Erdingu, která obsluhuje několik linek v okrese Erding, se potýká s nedostatkem personálu, a proto musela přejít na náhradní jízdní řád se sníženým počtem jízd.
To by také mohlo být důvodem scény, která byla zachycena na videu, které několik dní koluje po internetu a vyvolala řadu reakcí na sociálních sítích.
Video, které bylo sdíleno na X (dříve Twitter) a také na Instagramu, údajně ukazuje autobus v Erdingu, který se blíží k zastávce, aby nabral další cestující.
Při nástupu se cestující – na první pohled většinou migranti – nechovají klidně, ale hlučně se tlačí do autobusu, což vyvolává obavy například u mladé ženy, která je zároveň pasažérkou a je vidět na zveřejněném videu.
Bouřlivé scény dokonce vedly k policejní operaci, jak naznačuje konec videa.V komentářích pod videem je silná kritika.
„Po 10 letech práce ve veřejné a regionální dopravě miluji své auto. V roce 2015 to v oblasti Hamburku (kromě ničení vlaků atd.) začalo také tím, že na kolejích byli vždy lidé a vlaky neodjížděly, protože někdo zablokoval dveře své rodině nebo soukmenovcům,“ píše uživatel na X.
Mnoho dalších uživatelů na Instagramu volá po remigraci a ptá se, jak lze tyto podmínky vlastně akceptovat.
Předpokládám, že pro AfD jsou podobné záběry nejlepší předvolební kampaní…

Seit 2013 ist der Anteil an Quanten in Deutschland um 40 % gestiegen. Das war das Jahr in dem die Militärbewegung begann vor dem Bevölkerungsaustausch zu warnen. Wir hatten in allen Punkten recht. #erding #Remigration pic.twitter.com/NMc8uBVgdX
— Martin Sellner (@Martin_Sellner) April 12, 2024


 Nejčtenější za týden