Polský generál: Situace na Ukrajině ještě nikdy nebyla tak špatná
RSS

Polský generál: Situace na Ukrajině ještě nikdy nebyla tak špatná


Situace na ukrajinské frontě je snad nejsložitější od začátku války. Je zde nedostatek munice a ukrajinská protivzdušná obrana slábne. (Foto: Flickr / ilustrační)

To je špatná zpráva pro nás všechny. Nedbalost Západu je katastrofální a hrozí porážkou ukrajinské armády, “ varuje generál Waldemar Skrzypczak v rozhovoru pro Wirtualna Polska.Americký Institut pro studium války (ISW) uvádí, že po měsících v defenzivě se situace na frontě začíná obracet ve prospěch Ruska.
Polsko chce změnit postoj NATO a začít sestřelovat ruské rakety

Jak upozorňují analytici, armáda Vladimira Putina v potyčkách s Ukrajinci stále více vítězí. K tomu má přispět zejména jeden zásadní problém na ukrajinské straně.Podle ISW má Ukrajina sice podél fronty protivzdušnou obranu, ale ta je příliš „rozptýlená a nesoudržná“. Toho využívá Rusko, které – s pomocí řízených střel – začíná „pomalu, ale jistě“ vítězit.„Ruské útoky staví Ukrajinu před obtížnou volbu. Je třeba se rozhodnout, zda použít protiletadlové systémy na ochranu velkých koncentrací civilistů, nebo vojáků za frontovou linií,“ upozorňuje ISW.
Polský ministr zahraničí: USA věděly o sabotáži plynovodu Nord Stream předem

Jak upozorňují Američané, Kyjev má příliš málo protiletadlových systémů na to, aby ochránil celý ukrajinský vzdušný prostor před ruskými raketami.Podle agentury Bloomberg budou nadcházející měsíce pro Ukrajinu nejtěžším obdobím. Podle portálu se země nachází v nejnebezpečnější situaci od začátku války kvůli vážnému nedostatku munice, lidských zdrojů a mezerám v zásobování schopností protivzdušné obrany.Zdroj: wiadomosci.wp.pl
Neznámé osoby v Polsko vysypaly z vlaku ukrajinské obilí

Článek Polský generál: Situace na Ukrajině ještě nikdy nebyla tak špatná se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden