Pouštní metropole byla pod vodou poté, co došlo k „osévání mraků“ (video)
RSS

Pouštní metropole byla pod vodou poté, co došlo k „osévání mraků“ (video)


Ke geoinženýrským zásahům dochází stále častěji, takže je velmi složité odhadnout, kdy je aktuální počasí produktem přirozených procesů a kdy k němu přispěl člověk.
Zatímco pohádka o CO2 produkovaným člověkem je jen manipulací, která cílí na nevzdělané jedince, člověk ve skutečnosti ovlivňuje počasí úplně jinými způsoby.
V poslední době se stále častěji dozvídáme o plánovaných či dokonce dokonaných geoinženýrských zásazích, jejichž cílem je „poručit větru, dešti.“
Právě tyto zásahy pak vedou k různým anomáliím v počasí – a hovoří se dokonce i o možnostech, jak lze uměle způsobit různé přírodní katastrofy.
Další takový zásah do počasí se příliš nepovedl, plánovaný déšť přešel v nekontrolovatelné přílivy vody…
Bezprecedentní deště zasáhly v úterý srdce Spojených arabských emirátů a způsobily rozsáhlé záplavy po celé Dubaji.
Intenzivní povětrnostní událost, která během několika hodin přinesla roční srážky, vyústila v záplavu hlavních dálnic, obytných oblastí, a dokonce i letištní plochy mezinárodního letiště v Dubaji, což rušný městský stát posunulo na hranici jeho možností.
Přívalový liják zasáhl také sousední Omán a podle  agentury AP  si vyžádal 18 mrtvých.Liják měl za následek více než 120 milimetrů srážek, které zahltily městskou infrastrukturu a vedly k opuštění vozidel na zaplavených silnicích.
Silné deště také způsobily velké problémy, včetně mezinárodního letiště v Dubaji, druhého nejrušnějšího letiště na světě, které bylo ponořeno pod vodu.
Videa, která kolují po internetu, ukazují velká letadla, jak proplouvají zaplavenými ranvejemi.

JUST IN: Dubai International Airport forced to divert flights after torrential downpour causes the runway to look like an ocean.
Citizens are being told to stay inside as thunder, lighting, hail and heavy rain slams the region.
Dubai saw more rainfall in one day than they… pic.twitter.com/hCvbprxUSK
— Collin Rugg (@CollinRugg) April 16, 2024DEVELOPING: Dubai underwater, Influencers are stranded in their Rolls Royces in flooded roads as skies turn black in apocalyptic scenes as storm hits region.
More than 4.7ins (120mm) of rain has already fallen today – the typical yearly average in the city – with more… pic.twitter.com/HhtOOBi0l6
— Dom Lucre | Breaker of Narratives (@dom_lucre) April 16, 2024#Dubai storm just ramped up. Crazy windy pic.twitter.com/rLWzEBSna9
— Toby Cunningham (@sircryptotips) April 16, 2024End Times weather in Dubai pic.twitter.com/9XD2Z7Atit
— Citizen Free Press (@CitizenFreePres) April 16, 2024


Náhlý nápor deště vyvolal debatu na sociálních sítích, kde mnoho uživatelů ukazuje prstem na aktivity osévání mraků v Dubaji.
Robby Starbuck zdůraznil rizika manipulace s počasím, když uvedl: „Viděl jsem některé obviňovat změnu klimatu, i když příčina je ve skutečnosti způsobena používáním modifikace počasí.
Způsobilo to osévání mraků, kdy se chemikálie rozprašují v mracích, aby se vytvořil déšť. Nedávno jsme tuto praxi zakázali v mém domovském státě Tennessee. Kdykoli změníte počasí, otevíráte se nezamýšleným důsledkům.“

Dubai airport looks like an apocalyptic movie. Videos of the flooding are insane.
I’ve seen some blaming climate change when the cause is actually from the use of weather modification.
Cloud seeding where chemicals are sprayed in clouds to create rain caused this. We recently… pic.twitter.com/AoejGxJNnt
— Robby Starbuck (@robbystarbuck) April 16, 2024


V reakci na rostoucí kontroverzi se GRAZIA Middle East obrátila na meteorologického experta z NCM, který potvrdil, že v posledních 24 hodinách byly skutečně provedeny operace osévání mraků, přičemž od pondělí do úterního odpoledne bylo provedeno šest takových akcí.
Odborník vysvětlil, že tyto operace jsou standardní, kdykoli jsou na obloze vhodné mraky.
Osévání mraků je druh techniky modifikace počasí, jejímž cílem je zvýšit srážky – v podstatě je to pokus o to, aby pršelo nebo sněžilo více, než je v dané oblasti přirozené. Tento proces zahrnuje zavádění látek do mraků, které podporují růst ledu nebo kapiček vody, což vede ke srážkám.Nejčtenější za týden