Likvidace nelegálního cikánského tábora: Skupina Švédů se rozhodla postarat o to, co úřady záměrně přehlížely (video)
RSS

Likvidace nelegálního cikánského tábora: Skupina Švédů se rozhodla postarat o to, co úřady záměrně přehlížely (video)


Kolem některých menšin se ve všech zemích našlapuje po špičkách, aby se náhodou někomu nezkřivil vlásek. Nebo aby nebyli zodpovědní úředníci nálepkováni za rasisty a xenofoby.
Podobný přístup přispívá nejen ke vzniku rozsáhlých muslimských ghett, kam se bojí vstoupit nejen původní obyvatelstvo, ale i policie, ale také ke vzniku bezpočtu ilegálních cikánských táborů.
Zatímco u nás a na Slovensku se umožnilo této skupině setrvat na jednom místě, kde pak tvoří ghetta (viz cikánské vesnice na Slovensku, ale i Luník IX nebo český Chánov), v západoevropských zemích často stále kočují – a zejména v posledních asi 20 letech se k nim přidávají jejich soukmenovci zejména z Rumunska a Bulharska.
Nelegální cikánské tábory jsou známy zejména z Itálie a Francie, kde někdy setrvávají na jednom místě roky, než se je povede zlikvidovat. Problémy s menšinou, která se ani za 700 let v Evropě nedokázala plně integrovat, mají ovšem i tam, kde byste to možná nečekali.
Toto etnikum se totiž docela rozšířilo i ve Skandinávii, kde se také sdružuje do ghett nebo si staví ilegální tábory. Ty se často objevují porůznu v lesích, kde se pak hromadí odpadky, aniž by to kdokoli řešil.
Úřady se bojí nařčení z rasismu, takže před ilegálními tábory tradičně zavírají oči – většinou se tak čeká, až se cikáni přemístí jinam, což však může trvat i roky.
Jeden takový tábor ve Švédsku vytvořili v lese, který byl oblíbeným místem pro rekreaci. Tento les postupně přeměnili v jednu velkou skládku odpadků. I tentokrát úřady odmítaly konat, nakonec se však našla skupina, která se vydala tábor vlastnoručně zbourat…
Ostře sledovaný romský tábor byl zničen muži oblečenými v černém, o nichž se říká, že jsou ze Severského hnutí odporu (NMR).
Na konci března zveřejnil pravicový aktivista Christian Peterson reportáž o táboře v obci Järfälla, kde cikánský gang vybudoval chudinskou čtvrť v do té doby oblíbené rekreační oblasti.
Peterson popsal, v jakou skládku odpadků se oblast proměnila a jak mu vyhrožovali vůdci romských klanů (video je švédsky s anglickými titulky).

I Järfälla kommun har en zigenarliga byggt upp en kåkstad i ett friluftsområde med fornlämningar. Sedan tio år tillbaka har skogen fyllts med skräp och träden har huggits ned för ge plats för fler ruckel…
När jag konfronterade ockupanterna om varför de skräpar ned och… pic.twitter.com/wGvXnDcrFB
— Christian Peterson (@AssarChristian) March 27, 2024


NMR nyní zveřejnila fotografie a video na Telegramu, které ukazují, jak lidé z „Hnízda 1“ boří tábor (viz video níže).
„Někteří mluví, jiní jednají,“ píše NMR a nazývá akci „dnem úklidu“ a „estetickou očistou.“
Levicové noviny Dagens ETC to popisují jako „černě oděné muže útočící na bezdomovce“.
„Spala jsem. Přišli s maskami přes obličej, křičeli na nás, abychom odešli, byli agresivní a vyhrožovali nám. Nemohla jsem tomu uvěřit, měla jsem velký strach. Všichni, kdo jsme tu byli, jsme utekli,“ řekla třiačtyřicetiletá Miticăová.

document.createElement('video');
https://necenzurovanapravda.cz/wp-content/uploads/2024/04/Nationalsocialistisk-staddag.mp4

 
U videa z X se uvádí:
V obci Järfälla vybudovala cikánská tlupa chatrče na otevřeném prostranství se starověkými památkami. Už deset let je les plný odpadků a jsou tam vykácené stromy, aby se uvolnilo místo pro další chatrče…
Když jsem konfrontoval okupanty, proč tam jsou odpadky a především: proč nedělají skutečnou práci, vyhrožoval mi jejich klanový vůdce.
Kromě znečištění, které okupanti vytvořili, zahazují kouřící cigarety do suchého mechu. V kombinaci s neustále hořícími komíny je kemp neustálým nebezpečím požáru pro celou lesní oblast a okolní domy.
Vládnoucí politici jako obvykle nehnou ani prstem a nechají šílenství pokračovat!Nejčtenější za týden