Fico: Slovensko odmítá unijní migrační pakt
RSS

Fico: Slovensko odmítá unijní migrační pakt


JAN HRABĚ

Slovensko odmítá nový unijní migrační pakt, řekl premiér Robert Fico (Smer-SD) na úterní tiskové konferenci. Fico hodlá nabádat všechny vládní poslance, aby s paktem nesouhlasili.
Fico během kontrolního dne na ministerstvu zahraničí poukázal na odlišný přístup některých unijních zemí k řešení nelegální migrace a zdůraznil, že Slovensko odmítá nový migrační pakt. “Budu nabádat všechny koaliční poslance, aby s ním nikdy nesouhlasili,” uvedl podle agentury TASR .
Předseda Smeru zdůraznil, že Bratislava si váží členství v Evropské unii, NATO i dalších mezinárodních organizací. Zároveň připomněl, že v mnoha otázkách týkajících se EU a NATO mají vláda a opozice na Slovensku diametrálně odlišné názory. Zopakoval také, že odmítá úvahy o zrušení práva veta v rámci unie.
Slovenský premiér také řekl, že nesouhlasí ani s členstvím Ukrajiny v NATO. “Nebudeme to ratifikovat v parlamentu. Slovensko potřebuje neutrální Ukrajinu, jinak bude ohroženo,” podotkl s tím, že členství Ukrajiny v EU plně podporuje.
Podle Fica je nutné, aby pokračoval koncept suverénní slovenské zahraniční politiky, protože zabezpečuje důstojné postavení Slovenska v rámci mezinárodního společenství. Musí ho respektovat i velvyslanci a ostatní diplomati.


 

Jan Hrabě

The post Fico: Slovensko odmítá unijní migrační pakt first appeared on .


Nejčtenější za týden