Společnost Pfizer zaplatí na daních 0 USD, přestože loni vydělala 58 miliard USD
RSS

Společnost Pfizer zaplatí na daních 0 USD, přestože loni vydělala 58 miliard USD


Politika je vždy řízena v zájmu velkých korporací – a proti zájmům lidí, kteří jsou mnohdy nuceni ze svých daní nenažrané korporace dotovat. Zářným příkladem je i nejžalovanější firma Pfizer, výrobce nechvalně známých mRNA genových injekcí.
Korporace s miliardovými příjmy mají dostatek prostředků na to, aby si na jedné straně zajistily přijetí vhodných zákonů a na té druhé se zcela zprostily placení daní.
A to se děje i v zemi, kde je jinak neplacení daní těžkým zločinem.
Velký farmaceutický gigant Pfizer letos zaplatí na daních celkem 0 (slovy: nula) dolarů, přestože během finančního roku shrábnul mamutích  58 miliard dolarů v příjmech a čistém příjmu a těžil z obrovských dotací financovaných daňovými poplatníky.
Ti, kteří tomu věnovali pozornost, mezitím upozorňují na to, že společnosti Pfizer prošla masová vražda, protože očkovaní a posílení nadále náhle umírají a trpí vzácnými a agresivními formami rakoviny po celém světě.
Ale zpráva, že společnost Pfizer také uniká, aniž by zaplatila byť jediný cent na dani, je obzvláště nepříjemná vzhledem k tomu, že podniky společnosti Pfizer jsou tak silně dotovány vládními granty financovanými daňovými poplatníky.
Každý rok společnost Pfizer posílá do Washingtonu, DC armádu lobbistů, kteří se snaží zmanipulovat daňový zákon v její prospěch.
Zprávy o dokumentaci: Díky svému rozsahu, velikosti a systému podpory financovanému daňovými poplatníky využívá společnost Pfizer a její kolegové daňové výhody, které umožňují vynulování jejich daňové zátěže.
Taková privilegia nejsou poskytována malým a středním podnikům, což zdůrazňuje neuvěřitelně nerovný daňový zákoník, který zvýhodňuje velké korporace na úkor průměrného občana a malých podniků.
Tato zpráva je obzvláště nepříjemná pro americké daňové poplatníky, vezmeme-li v úvahu skutečnost, že příjmy společnosti Pfizer v průběhu éry Covidu byly produkovány prostřednictvím samotných amerických daňových poplatníků.
Daňoví poplatníci dotovali výzkum a vývoj, schvalovací proces, nákup a implementaci produktové řady nevyžádaného mRNA přípravku společnosti Pfizer.
Injekce mRNA ve spojení s neúspěšnou perorální pilulkou Paxlovid přinesly společnosti Pfizer nebývalý zisk a přinesly desítky miliard ročních zisků.
V průběhu let si Pfizer vyrobil neuvěřitelně rozsáhlý systém daňových úkrytů v zámoří, který zahrnuje stovky dceřiných společností, které existují ve více než šedesáti různých zemích .
Po mnoho let společnost Pfizer – stejně jako mnoho jejích kolegů z žebříčku Fortune 100 – přesunula prakticky všechny své zisky do zahraničí, čímž prakticky vynulovala své daňové zatížení.
Přestože má společnost ústředí v New Yorku, armáda právníků a účetních společnosti Pfizer se stará o to, aby své ztráty přeorientovala do Spojených států a zároveň spojila své zisky se známými daňovými ráji, jako je Švýcarsko, Irsko, Singapur, Britské Panenské ostrovy a další. 
A každý rok  jen společnost Pfizer utrácí desítky milionů dolarů za lobbování u zákonodárců, aby zmanipulovala daňový zákon ve svůj prospěch.

Minulý rok farmaceutický průmysl jako celek  utratil více než 381 milionů dolarů na zaměstnávání 1 851 lobbistů ve Washingtonu, DC. A tato práce přinesla velké dividendy gigantům v oblasti mRNA.
Přesto si prezident Biden znovu a znovu dal záležet na prohlášení, že jeho administrativa zatlačila proti zájmům farmaceutické lobby, která utrácí více peněz na lobbování ve Washingtonu, DC, než jakékoli jiné odvětví.
Na jednom takovém shromáždění v roce 2022 prezident Biden zakřičel do mikrofonu:  „Letos jsme porazili Big Pharmu! Letos jsme porazili Big Pharmu! A na tom záleželo. Změníme životy lidí.“

Během svého projevu o stavu Unie minulý měsíc Biden prohlásil:  „Konečně jsme porazili Big Pharmu… Také chci ukončit daňové úlevy pro Big Pharmu, Big Oil, soukromá letadla a masivní platy manažerů!“

Vzhledem k nulovému daňovému zatížení společnosti Pfizer to rozhodně nevypadá, že by Biden nakonec „porazil Big Pharmu.“ Jednoduše jako obvykle lhal.
Byl to koneckonců právě Biden, kdo lidem neustále nutil experimentální genové injekce – a dosud propaguje i takzvané posilovače…Nejčtenější za týden