Polák byl obviněn ze spiknutí s cílem spáchat atentát na Zelenského
RSS

Polák byl obviněn ze spiknutí s cílem spáchat atentát na Zelenského


V současné době se nálepka „ruských agentů“ dává kdekomu kdo třeba jen nesouhlasí s dalším prodlužováním války, dodávkami zbraní a pokračující likvidací celé generace mladých Ukrajinců.
Zda je to také aktuální případ Poláka, kterého polská vláda nařkla nejen z toho, že je „agent Ruska,“ ale dokonce tvrdí, že byl součástí spiknutí, jehož cílem byl atentát na Zelenského, můžeme jen hádat.
Ovšem v dnešní době, kdy jsou různé zkonstruované kauzy běžným politickým bojem, ale i způsobem, jak se zbavit jakýchkoli názorových odpůrců, je lepší brát podobné zprávy poněkud s odstupem…
V Polsku byl zatčen občan za údajnou špionáž pro ruskou vládu.
Nejvyšší prokurátoři v Polsku a na Ukrajině tvrdí, že muž byl součástí potenciálního pokusu o atentát na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.
To zní trochu přehnaně: koneckonců  si pamatujeme, jak Putin slíbil , že Zelenského nezabije na schůzce s tehdejším izraelským premiérem Naftalim Bennettem – schůzce, která se konala v prvních dnech války.
Po obdržení slibu Bennet zavolal Zelenskému cestou z Kremlu na letiště a řekl, že mu smrt nehrozí.
  „Jste si jistý?“ Zeptal se Zelenskyj.  „Stoprocentně,“ odpověděl Bennett.
Existuje celá řada způsobů, jak se zapojit do dekapitačních úderů s cílem odstranit ukrajinské vedení – takže toto „odhalené“ nepravděpodobné spiknutí  může být docela dobře vykonstruované.
Polský občan, identifikovaný jako Pawel K., byl obviněn z „připravenosti jednat pro zahraniční zpravodajství proti Polské republice.“
„Podezřelý údajně proaktivně navázal kontakt se zástupci ruského vojenského velení a informoval je o své připravenosti spolupracovat se zahraniční vojenskou zpravodajskou službou Ruské federace,“ uvedl ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin.
Mezi údajné úkoly podezřelého, který měl pracovat pro ruskou vládu, patřilo shromažďování a poskytování informací o bezpečnosti mezinárodního letiště Rzeszów-Jasionka v Jasionce v jihovýchodním Polsku, uvedli polští a ukrajinští představitelé.
„To mělo pomoci ruským tajným službám naplánovat možný pokus o atentát na ukrajinského prezidenta během jeho přítomnosti v Polsku,“ uvedl Kostin v prohlášení na X.
Ukrajinští prokurátoři informovali svůj polský protějšek o podezřelém a také údajně získali „klíčové důkazy“ vyšetřování.
Podezřelému hrozí v případě odsouzení až osm let vězení.
„Tento případ podtrhuje přetrvávající hrozbu, kterou Rusko představuje nejen pro Ukrajinu a Ukrajince, ale pro celý svobodný svět,“ řekl Kostin.
„Zločinný režim Kremlu se neustále snaží podkopat evropskou a globální bezpečnost. Organizuje a provádí sabotážní operace na území jiných suverénních států,“ dodal Kostin…
 Nejčtenější za týden