Proč libtardi a lidskoprávní neziskovky nenávidí salvadorského prezidenta
RSS

Proč libtardi a lidskoprávní neziskovky nenávidí salvadorského prezidenta


V Salvadoru došlo k něčemu nevídanému. Nejnebezpečnější země západní polokoule se stala zemí téměř nejbezpečnější (podle statistik druhá nejbezpečnější za Kanadou). K tomu došlo za relativně krátkou dobu. Stačilo jediné: trestat zločince.
Paradoxně však zajištění bezpečnosti pro bezúhonné obyvatelstvo, které bylo v minulosti vystaveno každodennímu zločinu, vůbec „nevoní“ politickým lidskoprávním neziskovkám, které neustále útočí na prezidenta a snaží se donutit vládu, aby svůj přístup ke zločincům změnila.
Opět se ukazuje, že tyto organizace preferují pohodlí zločinců před bezpečností většiny.
Muž, který proměnil Salvador z jedné z nejnebezpečnějších zemí světa v jednu z nejbezpečnějších, prezident Nayib Bukele, je liberály opovrhován.
Když drtivě zvítězil ve volbách, liberální média otiskla titulky, že demokracie v Salvadoru  skončila  a země se stala  státem jedné strany . To však není pravda.
Bukele nevymýtil opoziční strany, ani je neuvěznil ani se nezmocnil kontroly nad tiskem. Místo toho splnil své sliby. Učinil zemi bezpečnou tím, že pozavíral zločince. A voliči ho za tuto politiku odměnili dalším drtivým vítězstvím.



Prezident Bukele tvrdil, že jeho země  vydržela 365 dní bez vraždy. A i když bylo takové číslo zpochybněno, je nesporným faktem, že země má nyní nejnižší míru vražd za posledních 30 let, jejich počet se propadl o 70 %, a nyní činí pouze 2,4 na 100 000 obyvatel v roce 2023, což je druhé nejnižší číslo v Americe, hned za Kanadou.
V roce 2022, poté, co válka gangů vyústila ve  smrt 87 lidí  během pouhých tří dnů, Bukele podnikl kroky proti zločinu. Postavil největší věznici v zemi, Centro de Confinamiento del Terrorismo (CECOT) s kapacitou pro 40 000 členů gangu. A začal ji plnit.
Z vděčnosti za obnovení míru v zemi ho voliči znovu zvolili  85 % hlasů . Lidskoprávní organizace, které žijí v bezpečných a bohatých západních zemích, kritizovaly Bukeleho za porušování práv podezřelých zločinců.
Bukele nechal uvěznit všechny členy gangu, které lze rozeznat podle tetování.
A tato logika je bezchybná. Tetování gangu mají pouze členové gangu. Pokud si někdo jiný nechá udělat tetování gangu, gang ho zabije. Totéž platí pro tatéry.
Byli by zabiti za to, že dávali tetování jedincům, kteří nebyli členy gangu. Kromě toho je součástí iniciace vstupu do gangu spáchání závažného zločinu, často vraždy. Jakmile se stanou členy, jejich prací na plný úvazek je páchat trestné činy.
Je tedy logické, že každý, kdo má tetování gangu, je členem gangu a spáchal trestný čin.
V USA není zločinem být spojen s organizací, dokonce ani s kriminální. K odsouzení by musel existovat důkaz, že daná osoba spáchala konkrétní trestný čin.
Tento systém, jakkoli přijatelný pro společnost s vysokou důvěrou, byl zneužíván v Salvadoru, kde byli recidivisté a vrazi propouštěni na svobodu nepoctivými soudci.
Bukele se tedy rozhodl nechat zvítězit logiku, zatkl členy gangu a uvěznil je. Více než o práva násilných zločinců se zajímal o práva pouličních prodavačů, majitelů podniků, školních dětí, pracujících lidí a obyčejných občanů.
Výjimečný stav , který vyhlásil v roce 2022 – a od té doby jej několikrát obnovil – pozastavuje ústavní práva členů gangu a obchází zkorumpované soudy a soudní systém, které zločincům umožňovaly vládnout po celá desetiletí.
Od té doby bylo zatčeno 75 000 členů gangů a 7 000 jich bylo propuštěno.
Podle údajů lidskoprávních organizací došlo od roku 2022 k  78 000  zadržením . Tvrdí, ž tato zadržení byla svévolná. Je to pravděpodobně proto, že téměř všechna zatčení považují za svévolné zadržování.
Lidskoprávní organizace jsou také znepokojeny tím, že přibližně 102 000 lidí je nyní v zemi zbaveno svobody, a to bez ohledu na skutečnost, že tito lidé jsou zločinci.
Navíc jsou naštvaní, že věznice jsou přeplněné o 148 %, což je naprostá pravda. Vězení nejsou příjemná a příčetný člověk by se pobytu v nich  vyhnul tím, že by nepáchal zločiny.
Neziskovkám také vadí 235 úmrtí ve státní vazbě . Nikde není zmínka o tom, kolik z těchto úmrtí představovalo zabití vězňů jinými vězni, ani se nepozastavili nad tím, že by ve stejném časovém období zemřelo pětkrát tolik nevinných lidí, kdyby tito členové gangu nebyli ve vězení.
Lidskoprávní organizace tvrdí, že Bukeleho strana Nové myšlenky, která získala 58 z 60 křesel v zákonodárném sboru, proměnila zemi  ve stát jedné strany  s „nebezpečnou“ koncentrací moci.
Uniká jim, že v zemi proběhly spravedlivé volby a lidé mohli svobodně hlasovat pro ten hrozný systém, který měli předtím, nebo pro zákon a pořádek, který nyní činí jejich životy opět snesitelnými. A vybrali si to druhé.
Bukele ořezává vládu a vede válku proti dluhům a plýtvání. Školákům říkal , že potrat je vražda . Je zastáncem zbraní a zvažuje, že  nasadí armádu , aby se postavila gangům.
Šokující lekce, kterou si všichni můžeme vzít ze Salvadoru, je, že pokud zatknete všechny zločince a udržíte je ve vězení, tak potom ti, kteří zůstanou na svobodě, budou přesvědčeni, že zločin má následky a vězení jsou hrozná místa.
Ulice se tím stanou bezpečnějšími a lidé mohou žít své životy.
Dalším poznatkem je, že pokud je prezident tvrdý vůči zločinu a chce snížit vládní výdaje a zlepšit životy občanů, liberálové na něj útočí.
Je také neuvěřitelně blahosklonné, že liberálové v Evropě (kteří zločince umisťují na psychiatrii nebo osvobozují), USA (kteří zločincům zajišťují beztrestnost) nebo jinde věří, že 85 % Salvadorců neví, co je pro jejich zemi nejlepší, a hlasovali pro špatnou osobu.



Nejčtenější za týden