Muž se upálil před budovou, kde probíhal soud s Trumpem (video)
RSS

Muž se upálil před budovou, kde probíhal soud s Trumpem (video)


New Yorkem včera otřásl případ muže, který se upálil před budovou, kde probíhalo další soudní stání s Trumpem. Podle některých zdrojů mělo jít nejen o odpůrce Trumpa, ale také Bidena.
Na druhou stranu se v minulosti prezentoval jako podporovatel Baracka Obamy (což je však v podstatě loutkovodič Bidena) a Bernieho Sanderse.
Před upálením kolem sebe rozházel jakýsi manifest, ve kterém varoval před fašistickým převratem.
Muž, který se děsivě zapálil po trestním procesu bývalého prezidenta Donalda Trumpa, byl identifikován jako 37letý Max Azzarello ze St. Augustine na Floridě .
Než se v pátek odpoledne zapálil, Azzarello sepsal alarmující manifest, který zveřejnil na internetu a varoval před tím, co popsal jako nadcházející „apokalyptický fašistický světový převrat.“
Azzarello se dostal do veřejného parku naproti soudní budově na 100 Center Street přibližně ve 13:30, což se časově shodovalo s dokončením poroty v Trumpově soudním procesu o „zamlčování peněz.“Svědci říkají, že poté, co si svlékl bundu, se Azzarello polil něčím, co je považováno za  urychlovač hoření na bázi alkoholu.  O chvíli později byl spatřen, jak sedí, pohlcený plameny.
Šokující scéna byla zachycena na video, na kterém je vidět jeho popálená postava, jak sebou škube na zemi (je možné, že video bude během dne zcenzurováno, ale aktuálně funguje).
Přihlížející a záchranáři ve zběsilé snaze zachránit Azzarella spěchali uhasit plameny, které ho stravovaly několik mučivých minut.

Authorities attempt to extinguish a man who set himself on fire outside the courthouse where the Trump trial is taking place in NYC. Insane. https://t.co/AH6BP42Uor
— Ian Miles Cheong (@stillgray) April 19, 2024


Laura Loomer, která je v New Yorku, aby informovala o Trumpově procesu, poznamenala, že Azzarello strávil týden před budovou soudu a vystavoval ceduli s nápisem : „Trump je s Bidenem a chystají na nás fašistický převrat“.
Podle  New York Post „Jen pár sekund před tím, než se zapálil, Azzarello sáhl do sáčku a vytáhl hromadu barevných brožur, které pak vyhodil do vzduchu – včetně některých, které odkazovaly na stránku Substack s nadpisem, “ Zapálil jsem se během procesu s Trumpem.“
Rozptýlené papíry na místě činu byly v souladu s obsahem nalezeným na jeho  instagramové stránce,    která je v době této zprávy stále dostupná.
Azzarello začátkem tohoto roku nahrál na svůj Instagram video, kde volal po revoluci.

NEW: The man who set himself on fire outside of former President Donald Trump's criminal trial in Manhattan wrote an online manifesto before self-immolating:
The Ponzi Papers I have set myself on fire outside the Trump Trial.
M. CROSBY APR 19, 2024
My name is Max Azzarello,… pic.twitter.com/E2X60RbCEc
— I Meme Therefore I Am (@ImMeme0) April 19, 2024


Jen pár minut předtím, než se zapálil, poslal Max toto prohlášení na rozloučenou na svůj Instagram Story:Nejčtenější za týden