Papuánci reagují na Bidenovu povídačku o strýci, kterého snědli kanibalové z Papuy-Nové Guineje
RSS

Papuánci reagují na Bidenovu povídačku o strýci, kterého snědli kanibalové z Papuy-Nové Guineje


Včera jste si zde mohli přečíst o posledním blábolu, který ze sebe při kampani vypustil dementní Biden. Ve svém prohlášení tvrdil, že jeho strýc byl pilot, který byl sestřelen nad Papuou-Novou Guineou a poté byl sežrán místními kanibaly.
Ve skutečnosti se ukázalo, že jeho strýc byl pouze pasažér letadla a ne pilot. Letadlo pak nebylo sestřeleno, ale mělo technické problémy (spekuluje se, zda šlo o problémy s motorem nebo měli málo paliva) a spadlo do oceánu.
Přežil jeden člen posádky, Bidenův strýc podle všeho zemřel při nehodě v oceánu, jeho tělo nikdy nebylo nalezeno.
Tolik tedy k případu, na který nyní reagovali sami Papuánci…
Pobouření akademici z Papuy-Nové Guineje kritizovali prezidenta Joea Bidena za jeho „nepřijatelné“ tvrzení, že jeho strýce sežrali kanibalové v zemi poté, co bylo jeho letadlo sestřeleno během druhé světové války.
Historicky byl kanibalismus hlášen v Papui-Nové Guineji, tichomořské zemi, která okupuje východní polovinu ostrova Nová Guinea, ale místní akademici tvrdí, že Bidenova kategorizace činu je „velmi urážlivá.“
Michael Kabuni, přednášející politologie na Univerzitě Papua-Nová Guinea, pro  The Guardian řekl, že kanibalismus byl dříve praktikován některými komunitami ve velmi specifických kontextech a že místní „nesnědí jen tak žádné bílé muže, kteří by spadli z nebe.“
Ostatní Papuánci byli těmi poznámkami jednoduše zmateni. „Vlastně nemám slova,“ řekl Allan Bird, guvernér provincie East Sepik, který byl nedávno vybrán jako náhradník premiéra opozice.
„Necítím se uražen. Je to opravdu k smíchu. Jsem si jistý, že když byl Biden dítě, slyšel o tom své rodiče říkat právě tyto věci. A pravděpodobně se to s ním drželo celý život.“
Maholopa Laveil, přednášející ekonomie na Univerzitě Papua-Nová Guinea, řekl, že tato tvrzení nejsou užitečná, a poukázal na to, že k tomu došlo poté, co Biden loni zrušil krátký výlet do země.
„Vykresluje Papuu-Novou Guineu  ve špatném světle. PNG už měla hodně negativního tisku kolem nepokojů a kmenových bojů a to nepomáhá a tvrzení jsou nepodložená,“ řekl.
Jiní analytici označili Bidenova tvrzení za „nepodložená a špatně posouzená,“ zejména v době, kdy se USA snaží posílit své vazby s Papuou Novou Guineou.Nejčtenější za týden