Klimatická agenda selhává: New York ruší projekty větrné energie, neboť jsou neefektivní
RSS

Klimatická agenda selhává: New York ruší projekty větrné energie, neboť jsou neefektivní


Tato zpráva přichází jen několik dní poté, co od „klimaticky ambiciózních“ projektů odstoupilo například i Skotsko. Pomineme-li celý podvod, který za klimatickou agendou stojí, pak právě podobné případy odhalují další lži, podle nichž jsou tzv. „obnovitelné energie“ úsporné a mohou nahradit klasické elektrárny.
Jak se ovšem už dávno ukázalo v případě větrných elektráren, tak jsou nejen neekonomické, ale především neekologické, kvůli nim jsou káceny miliony stromů a v jejich okolí jsou decimovány celé ptačí a hmyzí populace.
Například i ve Francii již několik větrných farem ruší a lze očekávat, že stejným směrem se časem vydají všude. Ve Švédsku pak nedávno zbankrotovala největší větrná farma v Evropě – a tamní vláda se již od tohoto způsobu energie spíš odvrací.
Příkladů o neekologičnosti i neefektivnosti větrných elektráren je bezpočet a zdá se, že v některých zemích si to již začínají uvědomovat.
I přesto se však jinde stále větrníky prosazují a i u nás se již větrná lobby chystá vystavět podobná monstra zejména v podhorských oblastech.
I v USA se především v demokraty vedených státech v rámci klimatické agendy najíždí na tuto politiku, takže v posledních letech rostou větrníky jako houby po dešti.
Jak ovšem nyní zjišťují, bez vysokých dotací není tento způsob dodávání energie životaschopný.
Stát New York potvrdil, že zruší většinu svých již schválených projektů větrné energie na moři, což je velkou ranou pro všechny, kdo prosazují podvod o změně klimatu.
Projekty měly pomoci státu dosáhnout jeho cíle 70 procent obnovitelné energie do roku 2030 a zároveň se stát celostátním lídrem v oblasti obnovitelné energie, i když jsou tyto způsoby výroby energie nyní považovány za neživotaschopné.


NYSERDA, státní orgán odpovědný za transakce, v pátek oznámil, že se třemi projekty, které získaly prozatímní ocenění v říjnu 2023, nelze dosáhnout žádné konečné dohody.
Všechny tyto nabídky byly spojeny s velkými investicemi do dodavatelského řetězce General Electric a větší turbínou. Plánovaná výstavba byla zaměřena na posílení portfolia obnovitelné energie v regionu.„Po oznámení předběžného ocenění způsobily materiální úpravy projektů nabízených v rámci třetí žádosti o větrnou energii na moři v New Yorku technické a obchodní komplikace, což mělo za následek neschopnost prozatímně oceněných stran dohodnout se,“ napsala NYSERDA v prohlášení.


Zpráva dodává, že ačkoli se New York nevzdává větrné energie úplně, rozhodnutí představuje vážnou překážku:

Není to úplný konec větrné energie na moři v New Yorku, ale představuje překážku. Na rýsovacím prkně jsou stále nějaké projekty u pobřeží Long Island a New Jersey a jeden je již v provozu.
Zastánci životního prostředí jsou znepokojeni výzvami, kterým toto odvětví čelí.
Pobřežní větrná energie je klíčem k dosažení newyorského cíle 70 procent obnovitelných zdrojů energie do roku 2030, spolu s dalšími dlouhodobějšími cíli.
Ale přibývá důkazů, že tento závazek bude těžko dosažitelný.

Tyto zprávy podtrhují rostoucí množství důkazů, že větrná energie a další formy obnovitelných energií nejsou praktickou alternativou k uspokojení dlouhodobých energetických potřeb…
Tolik situace ve státě New York, nicméně tento problém se týká také evropských zemí. A vše bude ještě horší, pokud budou všechna auta na elektřinu a k vytápění budou využívána pouze tepelná čerpadla – přesně podle představ EU.
To nemají šanci větrníky spolu s fotovoltaikou zvládnout. Časté blackouty by pak byly nevyhnutelné.
Nicméně i přesto se stále tato šílená energetická politika podporuje – a to dokonce i včetně odstavení jaderných elektráren, jak před časem prosazovala EU (ale tato šílenost naštěstí neprošla europarlamentem).
 Nejčtenější za týden