Největší letošní volby vůbec proběhnou v Indii, proti Modímu se spojily všechny ostatní strany
RSS

Největší letošní volby vůbec proběhnou v Indii, proti Modímu se spojily všechny ostatní strany


Poslední indické volby v roce 2019 přesně odrážely tamní situaci stále ještě většinových hinduistů. V zemi od severu probíhá poměrně drsný džihád mečem, což si už dávno žádalo razantní kroky.
Modí tak po svém nástupu na post začal s poměrně tvrdým potlačováním muslimů, kteří se netajili záměrem připojit severní oblasti Indie k Pákistánu.
Ve vesnicích, kde došlo k útokům na hinduisty ze strany muslimů, byly záhy zbourány domy muslimů, kteří byli vyhnáni – často právě do Pákistánu, ale stále častěji se objevují i v Evropě.
Pokud tedy narazíte na informaci o „Indech,“ kteří žádají o azyl v Evropě, pak jde především o muslimy, které už v Indii nechtějí. Po nějakých 700 letech tak do Evropy z oblasti Indie opět přichází jedinci, které Indové coby škůdce vyhnali.
Od roku 2019 je také v zemi zákaz udílení azylu muslimům, což má zajistit, že počet muslimů v Indii již příliš neporoste. Opatření lze pochopit, v podstatě jde o to, aby zabránili islamizaci země, které právě v Evropě nikdo nebrání.
Módí má právě díky razantním krokům proti muslimům spíš rostoucí podporu. Jeho odstranění zřejmě nepomůže ani fakt, že všechny ostatní strany vytvořily jakýsi „slepenec“ s cílem ho odstranit.
Voliči v  Indii  se chystají k volebním urnám v tom, co bylo nazváno největšími volbami na světě.
Téměř 1 miliarda lidí má právo volit a rozhodovat o tom, zda 73letý Naréndra Módí, vůdce strany Bharatiya Janata Party (BJP), bude vládnout zemi třetí funkční období v řadě.
Volby začaly v pátek a vzhledem k velikosti země proběhnou v sedmi fázích a skončí 4. června.
Jak ukazuje infografika níže, tak aliance Národní demokratické aliance vedená BJP získala 303 z 550 parlamentních křesel v indických všeobecných volbách Lok Sabha v roce 2019 a 282 z 543 parlamentních křesel pět let předtím. V letošních volbách by NDC měla získat až 399 křesel.
 

 
Opoziční strany v čele se stranou Indického národního kongresu (INC) se spojily a vytvořily 26člennou alianci nazvanou Indian National Developmental Inclusive Alliance (INDIA), aby tomu zabránily.
Kritici – většinou z lidskoprávních neziskovek –  odsuzují BJP jako hinduistické nacionalisty a obávají se, že Indie bude dále rozdělena, a obviňují úřadující vládu, že umožnila pronásledování menšin, zejména muslimů, pod jejich vládou.
Příznivci mezitím chválí Modiho za to, že zajistil Indii místo jedné z hlavních globálních ekonomických mocností.
BJP má ovšem velkou podporu především díky velmi tvrdé politice vůči těm, kteří se netají úmyslem připojit celou indii k Pákistánu a v místech vytvořit jeden velký chalífát.
Podobný scénář zřejmě v žádné evropské islamizované zemi nehrozí, vliv EU a politických neziskovek je příliš silný na to, aby i v některé z evropských zemí mohly drtivě vyhrát protiislámské síly…Nejčtenější za týden