Zastrašování, výhružky, přirovnání opozice k hromadě sraček: Přesně to je jedna z hlavních kandidátek na novou šéfku EK (video)
RSS

Zastrašování, výhružky, přirovnání opozice k hromadě sraček: Přesně to je jedna z hlavních kandidátek na novou šéfku EK (video)


Už před časem jste si zde mohli přečíst o velmi vážné konkurentce stávající šéfky Lejnové pro post ve vedení EU. A zatímco samo zkorumpované Lejno má podporu jen o málo víc než poloviny své lidovecké frakce, kandidátka německé FDP – a v rámci EU Renew Europe –   Marie-Agnes Strack-Zimmermannová má v případě své vlastní frakce 100% podporu (tedy hlasovali pro ni i zástupci hnutí ANO).
To ji prozatím staví jako velmi pravděpodobnou nástupkyni Lejna, obzvlášť v případě, že stávající šéfka EK své skandály neustojí. Šanci má o to větší, že Lejno nepodporuje téměř polovina její vlastní frakce – a nadšeni z ní nejsou ani v některých dalších frakcích.
A byla by skutečně velmi „kvalitní“ kádr, jak se nyní u této fanatické válečné štváčky ukazuje.
Dlouhodobě potvrzuje, jak „velká“ je demokratka, když se neštítí útočit nejen na opozici, ale také na její voliče.
Ovšem tato osoba je nejen ukázkou její vlastní frakce, která ji do čela EU zvolila jednomyslně, ale také předobrazem samotné EU, ke které se někdo podobný jako ona perfektně hodí.
Na novoroční recepci FDP před čtyřmi měsíci mluvila o „hromadě sraček“ a „mouchách,“ které na ní sedí, s odkazem na AfD a její voliče. Politický protivník jako exkrement a jeho voliči jako hmyz.
Zároveň prosazovala „červené linie“ v soukromých jednáních s voliči AfD. Na téže novoroční recepci Strack-Zimmermannová, která je známá podáváním mnoha trestních oznámení za urážky, řekla:
„Vidíme brutalizaci jazyka, ale nikdy nesmíme zapomenout: nejdřív přijde slovo, pak skutek.“
Sama je reprezentantkou cenzury, represí a trestání jiných názorů. Pokud by tedy čistě náhodou neskončila v čele EU, bude z ní přinejmenším eurokomisařka, možná i zdatná nástupkyně cenzorky Jourové.
Ovšem její poslední extempore přišlo právě na předvolební kampani, kde se snažila přilákat voliče pro eurovolby – navíc s trans kandidátem (kandidátkou?) – v čele.
Nyní situace eskalovala na stánku FDP při předvolební kampani v Ravensburgu ve Švábsku. Strack-Zimmermannová, nejvyšší kandidátka její strany ve volbách do EU, podpořila místní kandidátku Anju Widemannovou.
Tato kandidátka se definuje jako pansexuální, femininně-genderqueer liberální politická aktivistka s ženskými zájmeny. Není jasné, zda jde o biologického muže nebo ženu, nicméně to je celkem jedno.
Každopádně prosazuje zelenou agendu a odmítá „remigrace.“ Slovo měla ovšem i Strack-Zimmermannová, velmi dobře známá válečná štváčka. A jak se zjistilo, tak mezi přihlížejícími nebylo mnoho fanoušků.
Přišlo ani ne 300 lidí – a většina z nich ani nepřišla poslouchat jejich hlasy, ale spíše vyjádřit svůj odpor k šílenému válečnému štváčství a ničivé politice semaforu. 
„Vytvořit mír bez zbraní“ nebo „váleční štváči“: tato hesla se ozývala uprostřed pronikavého koncertu píšťalek. Pak šéfka FDP rychle ztratila nervy.
Divoce gestikulovala: „Něco vám řeknu a vy – buďte rádi, že nejste v Moskvě. Byli byste ve vězení rychleji, než si dovedete představit. Ve Stuttgartu byste byli ve vězení rychleji, než si dovedete představit….“

Unfreundlicher Mann mit Mikrofon beschimpft Passanten. pic.twitter.com/IFvx9J5zA5
— Heli von Fersensporn (@HFersensporn) April 16, 2024


Její napadání oponentů pokračovalo, až vyústilo v další urážky.
Nejprve překroutila situaci do názorových koridorů, které semafor stále více zužoval, neboť politici vládních stran v poslední době pravidelně tahají občany před soudy kvůli neškodným satirickým příspěvkům a „závadným“ názorům.
Pak prohlásila:
„Kdybyste byli skuteční demokraté, poslouchali byste a pak bychom diskutovali.“ Tento žalostný požadavek mimochodem pochází od političky, která ještě před třemi měsíci soukromě podněcovala nálady proti voličům AfD a o opoziční straně řekla: „Čím větší hromada sraček, tím více much.“
I tentokrát Strack-Zimmermannová prokázala nedostatek citlivosti při jednání s politickými disidenty.
Proti svým kritikům se ohradila s prohlášením: „Někteří z vás jsou příliš hloupí na to, aby si dali dýmku do úst!“
Ale tím její kádrování na akci neskončilo.  Na videu očitého svědka, které se stalo virálním na sociálních sítích, je vidět Strack-Zimmermannová, jak se snaží zastrašit jednoho z protidemonstrantů.
Několikrát mu říká: „Ví váš šéf, co tady děláte? Řekněte mi, kde pracujete!“

«Weiss Ihr Chef, was Sie hier machen? Sagen Sie mir doch mal Ihre Firma!»
Dieser Einschüchterungsversuch dürfte im Wahlkampf der FDP-Spitzenkandidatin für die Europawahl noch eine Rolle Spielen: pic.twitter.com/Ce6Ga8ljJE
— Marc Felix Serrao (@MarcFelixSerrao) April 19, 2024


Když zrovna neuráží lidi z jeviště, žaluje je, jak se jí zachce: V nejlepším stylu Stasi pověřila právníka, aby prohledal internet, jestli tam vůči ní nejsou nějaké urážky.
Poté podává měsíčně kolem 250 (!) stížností na občany, kteří ji ostře kritizují. Její zdůvodnění: „Lidé se musí naučit, a to i tvrdě, že intelektuálně hloupému člověku nic neprojde.“
To je tedy možná budoucí šéfka EK. Plus by pro ni jistě bylo i vysoké ukrajinské vyznamenání, které dostala za „neutuchající podporu“ Ukrajině.
Charakterově velmi pevně zapadá do EU – a je dokonce možné, že bude podpořena i částí lidovecké frakce, tedy té, ke které patří její konkurentka (a krajanka) Ursula von Lejno.
Na druhou stranu je známo, že šéf EK je vybírán zákulisně úplně někým jiným, než europarlamentem. Tedy již nyní je nejspíš rozhodnuto, hlasování bude jen fraška.
Každopádně stále víc indicií napovídá, že pro diktátorskou EU by byla právě Strack-Zimmermannová ideální kandidátkou…
 Nejčtenější za týden