Další tři kolapsy a úmrtí fotbalistů v posledních týdnech
RSS

Další tři kolapsy a úmrtí fotbalistů v posledních týdnech


Nedávno jste si zde mohli přečíst o dlouhé „sérii“ kolapsů (a v některých případech i úmrtí) fotbalistů – a to během poměrně krátké doby. Nyní si k oněm případům můžeme přidat další tři – opět jde o případy, které se přihodily během cca 10 dní.
Ve všech případech šlo o mladé a zdravé vrcholové sportovce, kteří náhle zemřeli buď při zápasu nebo mimo něj. V jednom z uvedených případů z USA se jedná o americký fotbal…
V Itálii došlo k tragické události ve čtvrté nejvyšší divizi (Série D). Mattia Giani (26, viz titulek) po střele na branku  náhle  zkolaboval a krátce nato zemřel v nedaleké nemocnici.
K nehodě došlo během zápasu italské ligy mezi Castelfiorentino a Lanciotto Campi v Toskánsku. V 15. minutě vystřelil Giani, pak se chytil za hruď a zkolaboval.
Hráči, dozor a diváci ihned po kolapsu zalarmovali lékaře ZZS a zahájili resuscitační opatření. 26letý muž byl převezen do nemocnice, kde podlehl zástavě srdce. 
V Itálii bylo v mnoha profesích, ale také u aktivních sportovců, nařízeno povinné očkování.
Další případ je z Rakouska.

Velký smutek v místním fotbalovém světě: Alexander Steinlechner z SC Weiz (Regionalliga Mitte) zemřel ve středu ráno ve věku pouhých 24 let po zástavě srdce.
Jeho trenér Alois Hödl je zdrcen: „Vždy byl přátelský, veselý, ochotný. Pro tým je to velká rána.“
Připomínám, že také Rakousko nařídilo povinné očkování – a to pro všechny od 18 let. Sportovci bez aktuální dávky vůbec nesměli na tréninky.
 
 
 
 
Třetí případ z posledních dní je z USA a týká se hráče amerického fotbalu.

Bývalá hvězda NFL Vontae Davis (†35) zemřel „náhle“ – nalezen mrtvý doma.
Svět NFL je v šoku! Dlouholetý cornerback náhle zemřel v pouhých 35 letech. Tělo prý našla jeho babička.
Chester Frazier sdílí tragickou zprávu. Američan trénoval Davise na vysoké škole v Illinois a vzpomíná na drahého mladého muže:
„Dnes jsme ztratili velkého sportovce,“ píše na X. „Odpočívej v pokoji Vontae Davis. Nic než dobré vzpomínky na toho chlapa. Modlím se za Davisovu rodinu.“
 
Tolik tři případy z fotbalu (resp. amerického fotbalu) z posledních dní. Ale podobné příklady najdeme i jinde než ve fotbale.
Ve Skotsku byl 45letý Willie Limond, známý boxer, bývalý šampion Evropy a Commonwealthu, objeven ve svém voze nereagující jen pár hodin předtím, než se měl zúčastnit veřejného tréninku v Glasgow. Zemřel 15. dubna.
Podle prvotních zjištění zemřel na následky záchvatu. Limond naposledy bojoval proti svému skotskému krajanovi Rickymu Burnsovi v září. Comebackový zápas proti Joe Lawsovi v Glasgow byl naplánován na 3. května.
Limond po sobě zanechává dva syny. „Bojoval skoro deset dní,“ napsal na Instagram jeho syn Jake Limond.
Tolik opět několik příkladů náhle zemřelých aktivních sportovců, kteří předtím nejevili žádné známky nemoci. V posledních 3 letech jde o trend, který se zcela vymyká předchozím zkušenostem.
I když vždy k podobným případům docházelo, šlo spíše o velmi vzácné výjimky. Nyní je to ovšem jakási norma.
Přesto se stále neřeší, proč k takovému nárůstu od roku 2021 dochází. A pokud ano, hledají se různé zástupné důvody. Nikdo nechce připustit, že by byť jen část těchto případů mohla jít na vrub genovým injekcím…
 
 Nejčtenější za týden