Sláva Ukrajině dvakrát jinak! Američtí kongresmani oslavili schválení 60-miliardového balíku pro Ukrajinu banderovským výkřikem, ale totéž heslo dvěma osiřelým bratrům na ukrajinské základní škole křičel voják AFU! Šéf Vojenského zpravodajství končí! Vydě
RSS

Sláva Ukrajině dvakrát jinak! Američtí kongresmani oslavili schválení 60-miliardového balíku pro Ukrajinu banderovským výkřikem, ale totéž heslo dvěma osiřelým bratrům na ukrajinské základní škole křičel voják AFU! Šéf Vojenského zpravodajství končí! Vydě


Sláva Ukrajině dvakrát jinak! Američtí kongresmani oslavili schválení 60-miliardového balíku pro Ukrajinu banderovským výkřikem, ale totéž heslo dvěma osiřelým bratrům na ukrajinské základní škole křičel voják AFU! Šéf Vojenského zpravodajství končí! Vyděsil se z not, které obdržel v Langley?
Celkem bez překvapení skončilo v sobotu večer hlasování v americkém kongresu, kde došlo k dokonání rozkolu uvnitř Republikánské strany a menšina republikánů společně s většinou demokratů pod vedením republikánského zrádce a šéfa dolní komory kongresu Mika Johnsona schválila [ 1 ] balíky zbrojní pomoci pro Izrael, Taiwan a zejména 60 miliard USD pro Ukrajinu, které byly zablokovány již od podzimu loňského roku.
Po odhlasování balíku pro Ukrajinu se z lavic demokratů začalo ozývat obrovské jásání a skandování, kongresmani vytáhli dopředu nachystané ukrajinské vlaječky, povstali a začali mávat vlaječkami a skandovat banderovský nacistický pozdrav “ Sláva Ukrajině! “ s takovou vervou, až to zarazilo i samotné voliče demokratů, kteří sice souhlasí s pomocí Ukrajině, ale poskakování jejich kongresmanů s ukrajinskými vlajkami přímo v dolní komoře jim připadalo naprosto neuvěřitelné a neomluvitelné.

Nikdo z kongresmanů asi přitom netuší, že ukrajinský duál-pozdrav Slava Ukraini – Gerojam Slava je banderovský nacistický pozdrav, který byl zaveden Stěpanem Banderou v jeho jednotkách OUN/UPA jako ukrajinská nacionální obdoba německého duál-pozdravu Heil Hitler – Sieg Heil , tedy v překladu “ Sláva Hitlerovi – Vítězství sláva! “. Duál-pozdravy zavedlo římské vojsko duál-pozdravem, kdy velitel zařval na legii  Ave Caesar! ( Sláva Cézarovi! ) a vojáci legie mu na to sborově zařvali v odpovědi  Morituri Te Salutant! (Jdoucí na smrt tě zdraví!).
Tento pozdrav je chybně přisuzován gladiátorům, ale to je pouhá  urban legend podporovaná filmy Hollywoodu, neboť gladiátoři jako otroci podle historických záznamů nesměli své pány a ani císaře oslovovat, protože otroci v Římě neměli dovoleno mluvit. Podle Tacita šlo o duál-pozdrav římských legií. O tom, že by pozdrav používali v Koloseu gladiátoři, neexistuje žádný historický záznam. To jenom na okraj.
VIDEO: Sláva Ukrajině má dvě podoby
Vojenské duál-pozdravy jsou odvozeny od civilních křesťanských duál-pozdravů jako např. Pozdrav Pánbůh – Dejžto Pánbůh!  Není to tak dávno, kdy bývalý voják ukrajinské divize SS-Galizien Jaroslav Hunka stál v pozoru v kanadském parlamentu a celý parlament mu tleskal [ 2 ] , že za II. sv. války bojoval proti ruskému útlaku, tedy na straně Německa proti Sovětskému svazu. Proto nás nesmí překvapit, že teď pro změnu američtí vylízaní kongresmani vykřikují nacistické banderovské heslo, o jehož významu a historii neví naprosto nic.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v4o4v45","div":"rumble_v4o4v45"});
Jenže přesně ve chvíli, kdy kongresmani v sobotu řvali v bujaré oslavě Sláva Ukrajině , tak na druhé straně oceánu na Ukrajině se před pár dny odehrálo jiné řvaní tohoto pozdravu. Video odvysílala ruská televize v pořadu 60 Minut a zachycuje neuvěřitelný obraz z jedné ukrajinské základní školy. Video se dostalo na Telegram a vyvolalo opravdu značné emoce. Voják AFU totiž přišel do školy za dvěma bratry, jejichž otec spolu s ním bojoval na frontě a padl tam. Voják oběma bratrům přinesl z velení brigády dva diplomy vyznamenání jejich otce za hrdinství.
Malý Konstantin měl slzy na krajíčku, kus papíru mu tátu nevrátí. Menší Děvjan z toho také nebyl nijak dvakrát nadšený. Po odevzdání diplomů na ně voják zahřměl: “ Sláva Ukrajině! ” a oba chlapci mu strojově a automaticky odpověděli bez nějak velkého nadšení “ Hrdinům Sláva! “ Video výše zachycuje děsivý kontrast, když toto heslo křičí američtí kongresmani na své voliče přes televizní obrazovky, a když toto heslo řve voják na dva osiřelé bratry v jejich škole poté, co jim předal diplomy za smrt jejich otce na frontě.
Balík vojenské pomoci pro Ukrajinu něco postrádá, a to jsou vojáci
Taková je děsivá realita války, která schválením balíku 60 miliard USD byla pro trpící Ukrajince pouze prodloužena, aby došlo k oddálení porážky Kolektivního západu na Ukrajině. O nic jiného vlastně při schvalování tohoto balíku v kongresu ani nešlo, na průběh války tyto peníze, z nichž většina zůstane v USA a v kapsách ukrajinských oligarchů a Zelenského skvadry, nebudou mít prakticky žádný vliv, s výjimkou jediné věci.
Budou mít vliv na zvýšení počtů ukrajinských otců, kteří skončí ve válečných mohylách na Ukrajině a k jejich dětem domů se už vrátí jenom diplom a medaile. A když není nikdo dospělý, kdo by medaile převzal, tak je přinesou jejich sirotkům do školy. Prodloužení války je především obrovský kšeft pro americké zbrojovky, jde v podstatě o prodloužení pohádkových zisků z utrpení, které se odehrává daleko za mořem a amerických rodin se přímo nedotýká. Dotýká se jich ale nepřímo. Propadem životní úrovně pomalu kolabujícího petrodolaru.
Mike Johnson, šéf republikánské většiny v Dolní komoře kongresu Peníze ze schváleného balíku vydrží Ukrajině na financování platů vojáků a státních zaměstnanců na Ukrajině na několik měsíců, zatímco AFU dostane další těžkou techniku a munici. Jenže, jednu věc ten balík vyřešit neumí, a to je nedostatek vojáků AFU na frontě a dnes už mohutná nevůle Ukrajinců dál bojovat, protože ten balík 60 miliard USD není balíkem, který zajistí peremogou  ve válce, ale pouze prodlouží utrpení ukrajinských vojáků na frontě.
A s tím se otvírá velice děsivá otázka, kde vlastně Kyjev a západní kurátoři chtějí ty chybějící vojáky vlastně vzít? A nápovědu nám možná poskytla česká ministryně obrany Jana Černochová, která se rozhodla urychleně odvolat šéfa Vojenského zpravodajství Jana Berouna. Ještě minulý týden byl jako šéf vojenské rozvědky hostem v centrále CIA v Langley spolu s premiérem Petrem Fialou a s dalšími dvěma šéfy BIS a ÚZSI, kde jednali s ředitelem CIA Williamem Burnsem o dalších úkolech pro české tajné služby v nadcházejících týdnech a měsících.
Něco se děje, protože Černochová chce odvolat šéfa vojenské rozvědky pouhý týden po jeho návratu ze sídla CIA v Langley
Všichni tři ředitelé českých tajných služeb si spolu s Petrem Fialou odvezli od šéfa CIA noty a už to tak vypadá, že právě Jan Beroun má s těmi notami, které dostalo jeho Vojenské zpravodajství, asi největší problém, a ty noty se mu asi podle všeho tak moc nelíbí, že je nechce plnit, a proto ho Jana Černochová narychlo odvolá, a to i přesto, že jeho mandát mu má regulérně skončit v říjnu tohoto roku.
Černochová ale na konec jeho mandátu šéfa vojenské rozvědky nechce čekat a oznámila [ 3 ], že Berouna odvolá. Do čela VZ chce dosadit někoho jiného se zkušenostmi a její rozhodnutí o odvolání Berouna a jmenování někoho nového musí posvětit vláda. Co se stalo, že týden po návštěvě v sídle CIA má najednou šéf české vojenské rozvědky skončit, a to jen pár měsíců před regulérním vypršení jeho mandátu? Co tak akutně hoří, že je potřeba ho vyměnit hned a co nejdříve?
Jan Beroun, dosavadní šéf Vojenského zpravodajství No, tak se podívejte znovu nahoře na úvodní půlku videa, kde američtí vylízaní kongresmani mávají vlaječkami Ukrajiny, aniž by bylo nahlas řečeno, kdo sakra bude s těmi zbraněmi, které tam Amerika na Ukrajinu pošle, vlastně ve skutečnosti bojovat? A k tomu si dejte do skládačky návštěvu šéfa české vojenské rozvědky u šéfa CIA minulý týden. A ještě si k tomu dejte do skládačky čerstvou informaci, že Černochová chce urychleně šéfa vojenské rozvědky odvolat a nechce ani čekat na vypršení jeho mandátu v říjnu tohoto roku.
Co myslíte? O čem tyto dílky skládačky vypovídají? Ano, hovoříme zde o vyslání českých vojáků na Ukrajinu v rámci mírové mise, případně v rámci nějaké provokační protiruské operace, která má být zinscenována právě s cílem, aby poté bylo možné ospravedlnit vyslání českých vojáků na Ukrajinu k zajištění bezpečnosti Ukrajiny, např. hranic s Běloruskem, ukrajinských lazaretů, protivzdušné obrany atd.
Západ nechce jít do otevřené války proti Rusku, ale nechce ani porážku Ukrajiny. Jak uvolnit 120 000 vojáků AFU z ostrahy severní hranice, aby je šlo přesunout na frontu?
Protože aby bylo možné vyslat nějakou misi zemí NATO na Ukrajinu, musí být zaručeno, že se ukrajinská fronta a rovněž vládní aparát v Kyjevě mezitím nezhroutí. A k tomu bylo zapotřebí schválit ten balík 60 miliard USD v americkém kongresu. Tento úkol je tedy splněn, Ukrajina se vojensky a finančně v nejbližších měsících nezhroutí, a proto lze teď realizovat druhý krok, a to je vyřešení nedostatku ukrajinských vojáků na Donbasu a v Záporoží. Nebude to tak, že vojáci zemí NATO budou bojovat na frontě proti Rusům, tak daleko zatím procesy řízení nedošly. Teď se hraje o to, jak uvolnit zhruba 80 000 až 120 000 ukrajinských a vycvičených vojáků, kteří hlídají podél celé severní hranice Ukrajiny obranné pozice před případnou invazí z Běloruska.
Američtí vojáci zacvičují Ukrajince při obsluze houfnice M-777 Tyto vojáky AFU je potřeba přesunout na Donbas a do Záporoží bez obav, že Rusko využije odkrytých hranic na severu a vtrhne z Běloruska na Ukrajinu a obsadí Kyjev, Lvov a další oblasti. A to se udělá tím nejjednodušším způsobem, a to je vytvoření tzv. porcelánové obrany z jednotek zemí NATO, které budou symbolicky hlídat severní hranice Ukrajiny s Běloruskem místo ukrajinské armády. Myšlenka spočívá v tom, že Rusko nebude riskovat vypuknutí přímého konfliktu s NATO a nepůjde do konfliktu s rozmístěnými jednotkami zemí NATO na severní hranici Ukrajiny. Kreml nemůže riskovat válku s NATO, protože to by vedlo ke III. světové válce a k jaderné výměně.
Prodloužení války je možné pouze za předpokladu, že se na Ukrajině podaří najít nové vojáky. A ti sedí na hranicích s Běloruskem. Tajné služby zemí NATO tak mají úkol připravit vojáky i obyvatelstva svých zemí na “misi”
O tom není naprosto pochyb. Výkřiky Dmitrije Medveděva o tom, že pokud se na Ukrajině objeví vojska NATO, že je ruské letectvo vybombarduje, nelze brát vážně, protože něco jiného jsou američtí a britští žoldáci v roli poradců, školitelů a obsluhovatelů západní techniky, a něco úplně jiného je oficiální rozmístění armád NATO na Ukrajině. To jsou dvě diametrálně odlišné perspektivy.
A Kolektivnímu Západu (KoZa) nic jiného, než zajištění severní ukrajinské hranice nezbývá, pokud tedy KoZa nechce poslat na frontu přímo vojskové útvary armád NATO. Plán je prostě takový, že těch 80 000 až 120 000 vojáků AFU na severní hranici se rozšíří o mobilizované maso, dalších pár desítek tisíc Ukrajinců, a z tohoto slepence se velení NATO a gen. Syrský pokusí vytvořit jednu a opravdu poslední protiofenzívu AFU, která bude mít za úkol dosáhnout jednoho velkého vítězství a poté zasednout k jednacímu stolu s Ruskem za lepších než dnešních podmínek.
Alexander Syrský, vrchní velitel AFU Na víc totiž těch 120 000 + pár desítek tisíc mobilizovaných Ukrajinců stačit nebude. Zároveň se na to lze dívat i tak, že Deep State v USA doufá, že se podaří Donalda Trumpa zavřít do vězení ještě před volbami, zatímco volby by byly v USA znovu zfalšovány a Joe Biden by byl zvolen na další 4 roky, což by umožnilo válku na Ukrajině prodloužit až do roku 2029. Prostě v této chvíli v dubnu 2024 jde o jedinou věc, která není ze strany kolektivního západu dořešena, a to je způsob, jak nasunout vojáky zemí NATO na severní hranice Ukrajiny, aby to nevedlo k nepokojům a k bouřím obyvatelstva v EU a hlavně k ovlivnění Evropských voleb, které se konají v červnu.
Podle toho, jak ty volby dopadnou, podle toho se bude konat. Jakmile bude po volbách a strany opozice proti válce nebudou mít v EU parlamentu a v nové Evropské radě a v Evropské komisi většinu, tak v tom okamžiku začne mediální masírka v celé EU na vyslání mírových sborů zemí NATO na Ukrajinu k ostraze severní hranice. Jedině tak získá AFU k dispozici použitelné vojáky pro jednu poslední ofenzívu. Jinak to bude naprosto vyloučené. A právě to odvolání Jana Berouna je podle všeho důsledkem jeho reakce na noty, které obdržel minulý týden v sídle CIA. Jsou to prostě noty, které překračují únosnou mez. Asi s tím nechce mít nic společného, protože to už fakt smrdí. A nemusíte být géniové na to, aby vám došlo, jaká mez to asi je.
-VK-
Šéfredaktor AE News
S námi čtete, s námi objevujete
Vážení čtenáři Aeronetu, pokud se vám líbí naše investigativní žurnalistika a komplexní analýzy, které pro Vás už  10. rokem  děláme, pokud se vám líbí naše články, videa, překlady videí a pravidelné páteční pořady na SVCS, a chcete-li, abychom vám i nadále mohli přinášet nové informace a politické analýzy a komentáře, přispějte prosím jakoukoliv sumou v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností.
Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Zatím jsme vysbírali jen cca.  31%  z cílové sumy a  do konce měsíce zbývá 9 dní . Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, kryptoměnami Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Monero, a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!


Nejčtenější za týden