Šance na další volební období Leyenové jsou mizivé, o její post se uchází další politici z její frakce
RSS

Šance na další volební období Leyenové jsou mizivé, o její post se uchází další politici z její frakce


Tento scénář byl docela předvídatelný. A i když Lejno podpořila jen mírně nadpoloviční většina jejích spolustraníků z frakce, tak ten zbytek chce navrhnut vlastního lídra.
Jak již víte, tak mimo Lejnové, která se stále – i přes korupci a střet zájmů – o post uchází, je nyní velmi žhavou kandidátkou i další Němka, kterou si zvolila liberální frakce Renew Europe, zástupkyně FDP Marie-Agnes Strack-Zimmermannová.
Jde o až fanatickou podporovatelku Ukrajiny a jejího vyzbrojování, nemá ovšem problém ani s výměnou obyvatel či Green Dealem. Na čelních příčkách kandidátky její strany jsou LGBTQ osoby, takže jde o ideální kandidátku pro vedení EU.
A toto samozřejmě není jediná konkurence pro nejvyšší post v čele EU.
Lejno má velký problém, protože podpořit ji odmítla nejen skoro polovina její vlastní frakce, ale odmítají ji právě i liberálové, kteří přišli s vlastní kandidátkou a také Zelení, kterým vadí, že příliš zmírnila Green Deal.
Tyto dvě frakce, většina frakce socanské, polovina lidovecké a nejspíš i část levicové a celá ID zřejmě Lejno odmítnou. Její šance dál padají s tím, jak se o křeslo šéfa EU hlásí také dva politici z lidovecké frakce. Ti by měli dokonce mnohem větší podporu ve vlastní frakci, což by Lejno zcela odstavilo.
Předsedkyně Komise také v současné době čelí vyšetřování Úřadu evropského veřejného žalobce za to, že utajila své objednávky takzvané Covid vakcíny a své obchody se společnostmi Biontech-Pfizer. Stejně jako v jiných skandálech předtím jako spolková ministryně obrany smazala všechny e-maily a zprávy na messengeru.
Jednoduše, aktuálně již zřejmě není šance, že by mohla být dosazena do vedení. To už mají mnohem větší šanci její dva soupeři , jejichž strany taktéž náleží k lidovecké frakci. Oba již veřejně ohlásili, že mají zájem se o post ucházet.
Těmito soupeři jsou řecký premiér Kyriakos Mitsotakis a chorvatský premiér Andrej Plenkovič. Podle informací zevnitř CDU, která je domovskou stranou Lejnové, ale také vede lidoveckou frakci, by pak Lejno skutečně zřejmě podpořila pouze její domovská strana.
Oba zmínění premiéři by tak aktuálně měli mít mnohem větší šanci na daný post. Samozřejmě nelze zapomenout ani na německou válečnou štváčku z liberální frakce – a také je třeba si počkat na kandidáta socialistů, což je další frakce, která má šanci nejvyšší post v EU získat.
Na druhou stranu je pravidelně nejlepším vodítkem seznam politiků, kteří se účastní srazů Bilderbergu. Pak je dobré počkat si na kompletní seznam –  a pak možná zjistíme, kdo je skutečný kandidát a kdo jen „křoví.“
Do podzimu, kdy dojde k samotné volbě šéfa EK, se ještě může mnohé změnit…
 
Poznámka: Jsme-li u EU, pak bych ráda upozornila na nový pořad na YouTube i Rumble, ve kterém poměrně detailně rozebírám bruselskou politiku, zejména vše, co by vás jako voliče mohlo zajímat.
Jen se opět omlouvám za styl a technickou úpravu, mám velmi málo času a v pořadech hovořím tak, jak mi slova slina na jazyk přinese. Nemám čas pořad opakovaně přetáčet, stříhat a upravovat,  jde skutečně jen o doplněk článků.
Šlo mi zejména o to vás informovat v předvolebním období, neboť za něco málo víc než měsíc bude nejspíš poslední šance ten bordel poněkud vymést a obměnit za něco přijatelnějšího…
 Nejčtenější za týden