Náhoda? Náhle zemřel druhý informátor spojený s Boeingem
RSS

Náhoda? Náhle zemřel druhý informátor spojený s Boeingem


Připomínám, že před časem zemřel jeden z korunních svědků proti Boeingu, který měl podat svědectví o tom, že firma již delší dobu dávala přednost „woke“ politice před kvalitou výrobků.
Do letadel byly montovány závadné součástky a v personální politice byla důležitější rasa či příslušnost k LGBT komunitě než odbornost a praxe.
Boeingy zaznamenávají v posledních měsících jeden incident za druhým, prakticky není týdne, aby nedošlo k nějaké poruše či závadě, která se projeví za letu, přičemž dané letadlo je pak nuceno nouzově přistát.
Jde už o desítky incidentů jen za letošní rok, což jen potvrzuje, že informátoři, kteří hovoří o záměrném šlendriánu, mají pravdu.
Jeden z korunních svědků proti Boeingu zemřel za záhadných okolností. Byl nalezen zastřelený v autě den před procesem a jeho smrt byla prohlášena za sebevraždu.
Tento verdikt nebyl změněn ani poté, co se ozvala jeho dobrá známá, která potvrdila, že jí ještě před začátkem procesu proti Boeingu řekl, že pokud bude nalezen mrtvý, tak to jistě nebude sebevražda .
No a nyní je zde druhý důležitý korunní svědek, který „náhle“ zemřel. Další sebevražda by již byla poněkud podivná, tentokrát to tedy měla být náhlá infekce…
Informátor dodavatele Boeingu Spirit AeroSystems zemřel v úterý ráno po boji s „náhlou, rychle se šířící infekcí.“
Pětačtyřicetiletý Joshua Dean,  bývalý strojní inženýr a auditor kvality z Wichity v Kansasu, tvrdil, že  vedení Spiritu ignorovalo výrobní vady na 737 MAX, včetně „mechaniků nesprávně vrtajících díry do zadní tlakové přepážky MAXu.“
Když o tom mluvil s vedením, řekl, že se s tím nic neudělalo. A tak podal stížnost na bezpečnost u FAA – a řekl, že ho Spirit použil jako obětního beránka, zatímco agentuře lhal o závadách.
„Poté, co jsem byl vyhozen, Spirit AeroSystems zpočátku neudělal nic, aby informoval FAA a veřejnost o závadách na přepážkách,“ uvedl Dean ve své stížnosti.
V listopadu FAA v dopise Deanovi naznačila, že jeho tvrzení jsou opodstatněná, a napsala:
„Vyšetřování zjistilo, že vaše obvinění byla vhodně řešena v rámci bezpečnostního programu schváleného FAA,“ a dodala: „Vzhledem k ustanovením o ochraně osobních údajů těchto programů však nelze zveřejnit konkrétní podrobnosti.“
Dean také podal výpověď v soudním sporu s akcionáři společnosti Spirit.

Žaloba akcionářů, která tvrdí, že vedení společnosti Spirit zadržovalo informace o kvalitativních vadách a poškozovalo akcionáře, byla podána v prosinci. Na podporu žaloby  Dean poskytl výpověď, ve které podrobně popsal svá obvinění.
Poté, co v lednu upadl panel letadla Boeing 737 MAX, což přitáhlo novou pozornost k výpadkům kvality ve Spiritu, jeden z Deanových bývalých kolegů ze Spiritu potvrdil některá Deanova obvinění .

Podle zprávy se Dean těšil dobrému zdraví a byl známý zdravým životním stylem .
Podle jeho tety Carol Parsonsové, která uvedla, že onemocněl a musel do nemocnice kvůli dýchacím potížím, byl dva týdny v kritickém stavu. Byl intubován, načež se u něj rozvinul zápal plic a poté MRSA, závažná bakteriální infekce.
Jeho stav se rychle zhoršoval a byl letecky přepraven z Wichity do nemocnice v Oklahoma City, řekla Parsonsová. Tam byl připojen na přístroj ECMO , který cirkuluje a okysličuje krev pacienta mimo tělo a přebírá funkci srdce a plic, když pacientovy orgány nefungují samy o sobě. 
Lékaři uvažovali o amputaci obou rukou a nohou.
„To, čím si prošel, bylo brutální,“ řekla Parsonsová. „Srdcervoucí.“
Dean byl propuštěn z práce v dubnu 2023, načež podal stížnost na ministerstvo práce s tvrzením, že byl propuštěn v odvetě za to, že to oznámil.
Zastupovala ho právnická firma z Jižní Karolíny, která zastupovala informátora Boeingu Johna „Mitche“ Barnetta,  který byl  nalezen mrtev po údajné sebevraždě  v březnu v Charlestonu.
Barnett byl uprostřed výpovědi , která naznačovala, že se mu Boeing pomstil za stížnosti týkající se problémů s kvalitou , když byl nalezen mrtvý na následky střelného zranění.
Úřad koronera okresu Charleston uvedl, že Barnettova smrt se zdá být způsobena střelným zraněním, které si způsobil sám. Téměř o dva měsíce později policejní vyšetřování jeho smrti stále probíhá. 
„Informátoři jsou potřební. Vynášejí na světlo nepravosti a korupci v zájmu společnosti. Chce to hodně odvahy se postavit,“ řekl Brian Knowles, jeden z Deanových právníků.
„Je to složitá souhra okolností. Naše myšlenky jsou nyní s Johnovou rodinou a Joshovou rodinou.“
V březnu  se objevily zvěsti , že Boeing jedná o koupi Spiritu, protože obě společnosti se dostaly pod rostoucí tlak ze strany zákazníků leteckých společností a federálních regulátorů, aby objasnily problémy s kvalitou po incidentu z 5. ledna, kdy během letu vypadly dveře na 737 MAX 9.Nejčtenější za týden