Další bojkot trans agendy: Šipkařka odmítla hrát proti biologickému muži
RSS

Další bojkot trans agendy: Šipkařka odmítla hrát proti biologickému muži


Stále více sportů je v ženských kategoriích infiltrováno biologickými muži, kteří se často za ženy pouze prohlašují. Těží pak z výhod, které jim nadělila příroda – a poráží i šampionky ve sportech, kde by v mužské kategorii spadli někam do průměru.
Občas se však stane, že některá žena odmítne s mužem soupeřit. A to i přes takřka jistotu, že pak bude daná buřička žalována za transfobii a bude i v rámci daného sportu diskvalifikována z dalších zápasů.
Zkušená šipkařka o víkendu odmítla hrát proti biologickému muži, takže nakonec prohrála. Nebála se navíc otevřeně zveřejnit názor, který je dnes ve „wokismem“ prolezlých zemích tabu: ženský sport by měl být jen pro biologické ženy…
Hráčka šipek prohrála zápas proti muži, který se prohlásil za ženu, na protest proti jeho účasti v ženské kategorii. Deta Hedman odmítla hrát proti Noa-Lynn Van Leuvenovi během včerejšího čtvrtfinále Denmark Open.
Hedmanová z Whithamu ve Spojeném království – původem z Jamajky – je trojnásobnou vicemistryní světa WDF a od 80. let je stálicí ve světě ženských šipek, když si zahrála jak na World Masters, tak na Dutch Open mezi mnoha dalšími vrcholy kariéry. 
Posledním zápasem Hedmanové bylo Denmark Open v Esbjergu, kde se měla ve čtvrtfinále utkat s Van Leuvenem. Ale Hedmanová odmítla hrát proti Van Leuvenovi a zaujala silný postoj proti účasti mužů v ženských sportech.
V důsledku toho byl Van Leuven poslán přímo do semifinále.
Jen několik dní předtím, než se měl zápas konat, se  Hedmanová vydala na svou facebookovou stránku , aby odsoudila zařazení biologických mužů do ženské kategorie.
„Ženy a dívky si zaslouží být ŠAMPIONY ve svých vlastních sportech,“ stálo na memu Hedmanové na její stránce.

Její odmítnutí soupeřit s mužem nebylo pro některé překvapením, protože poznamenali, že byla otevřená v otázce zachování sportů podle biologického pohlaví již řadu let.
V roce 2023 Hedmanová konkrétně jmenovala Van Leuvena v prohlášení, které k tomuto problému napsala  .
„Mnoho měsíců jsem se potýkala s biologickými muži hrajícími v ženských světových žebříčcích. Od prvního dne jsem si myslela, že je to špatně,“ napsala.
I když zdůraznila, že nemá žádné problémy s tím, aby jednotlivci identifikovali, jak je jim libo, zdůraznila, že nevěří, že by muži měli hrát ženské sportovní kategorie.
Navzdory tomu, že Hedmanová objasnila její motivaci pro bojkot hry, někteří sportovní novináři zkreslili situaci a tvrdili, že ze zápasu vypadla kvůli nemoci.
Včera Phil Barrs, sportovní moderátor píšící pro Online Darts , tvrdil, že Hedmanová informovala organizátory turnaje, že je nemocná a nemůže hrát.
Ale Hedmanová mu rychle přímo na X odpověděla: „Žádná falešná nemoc, řekla jsem, že nebudu hrát s mužem na dámské akci. Neposlouchejte @phillbarrs  ani jeho spolehlivý zdroj.“
Barrs poté citoval Hedmanovou a obvinil ji z transfobie a zašel tak daleko, že prohlásil, že její slova by měly řešit sportovní autority.
 Nejčtenější za týden