Dědeček miliardáře Jeffa Bezose byl zakladatelem agentury DARPA
RSS

Dědeček miliardáře Jeffa Bezose byl zakladatelem agentury DARPA


Znalým americké politiky jistě nemusím připomínat, co je DARPA a za čím vším stojí. Jde v podstatě o americkou výzkumnou agenturu, která – v režii Pentagonu – přichází s různými vynálezy. Pod její hlavičkou bylo vyvinuto mnohé – od internetu přes různé biologické zbraně až po samošířící se vakcíny.
Většina produkce DARPA je však neznámá, neboť jde o organizaci, jejíž výzkumy (či výsledky výzkumů) většinou podléhají utajení.
Říká se také, že výzkum netopýřích koronavirů, který probíhal pod hlavičkou americké NIH (a s posvěcením Fauciho) zaštiťovala právě DARPA.
Málo se ví, že dědeček zakladatele Amazonu Jeffa Bezose, Lawrence Preston Gise, pomohl v roce 1958 vytvořit supertajnou Agenturu pro pokročilé výzkumné projekty Pentagonu (ARPA). O několik let později DARPA vyvinula internet a podnítila průlomy ve vysokorychlostních sítích, rozpoznávání hlasu a vyhledávání na internetu.
Rok předtím, než Gise v roce 1995 zemřel, Bezos založil Amazon v garáži svého domu v Bellevue ve Washingtonu.
Nebo nám to tak alespoň bylo řečeno…
John Greenewald Jr., který provozuje The  Black Vault , webovou stránku věnovanou odhalování odtajněných vládních dokumentů prostřednictvím žádostí podle zákona o svobodném přístupu k informacím, zveřejnil na X, že šel po Giseho „složce FBI, ale zjistil, že pokud existuje, byla zničena.“

Nicméně zjistil, že L.P. Gise byl dědečkem Jeffa Bezose. Na konci 50. let pomáhal založit to, co se později stalo DARPA. Na počátku 60. let stál v čele 7 státních operací AEC s 26 000 zaměstnanci.

To hned staví pohádku o chudém  Jeffu Bezosovi, který si v garáži otevřel svůj první internetový obchod, do jiného světla.
Patrick Webb ze zpravodajského webu Leading Report komentoval tato zjištění slovy:
„Dlouho se spekulovalo, že DARPA byla zapojena do vytváření mnoha populárních velkých technologických společností, které používaly „frontmany“ pro narážku na startup vedený lidmi zvenčí.“
Vzhledem k tomu, že je nepravděpodobné, že by obsah Giseho spisu FBI byl někdy objeven, neboť byl pravděpodobně zničen, další uživatelé X komentovali Webbovy a Greenewaldovy příspěvky a poukazovali na to, jak DARPA vytvořila další velké technologické firmy.
Upozornili na zajímavá napojení. Jedním z velkých projektů agentury Pentagonu DARPA byl také Facebook a napojení na DARPA bylo zjištěno i v případě rodiny Gatesových.
Otazníky se množí ohledně zapojení DARPA do vytvoření Amazonu, vzhledem k tomu, že Bezosův dědeček (viz obrázek) byl jedním ze zakladatelů této tajné agentury.Nejčtenější za týden