Zemědělci okupují polský parlament a požadují setkání s premiérem
RSS

Zemědělci okupují polský parlament a požadují setkání s premiérem


Skupina polských zemědělců iniciovala ve čtvrtek odpoledne okupaci Sejmu, dolní komory polského parlamentu, aby se domohla setkání s premiérem Donaldem Tuskem ohledně politiky EU v oblasti zelené politiky. (Foto: X)

Protestující, kteří nesli transparenty s nápisy „ Politika EU zničí půdu a zemědělce“, vyjadřovali nespokojenost s přílivem zemědělských produktů z Ukrajiny a širšími nařízeními EU.
Polish farmers rising up against the Green Deal! pic.twitter.com/9oPh5FtIWb — Jack Poso (@JackPosobiec) May 10, 2024
„Přišli jsme sem dnes protestovat proti Green Deal a otevření hranic pro produkty proudící do země z Ukrajiny. Chceme, aby nás, zemědělce, konečně někdo bral vážně,“ prohlásil Mariusz Borowiak, mluvčí sdružení zemědělců.
Polský premiér přiznal, že vojáci NATO jsou již na Ukrajině

Borowiak zdůraznil, že zemědělci neopustí Sejm, dokud se nesetkají s premiérem. „Nechceme se zdržovat dlouho, protože jsme opustili své rodiny a farmy. Nejsme tu proto, abychom se v Sejmu zdržovali. Potřebujeme se vrátit ke své práci, ale brání nám v tom to, co nás čeká v nejbližší době. Proto chceme mluvit s premiérem a vyjednat nějaké podrobnosti, mít něco konkrétního, co bychom si mohli odvézt do našich regionů,“ vysvětlil.Cílem protestujících je demonstrovat „kultivovaně“, přičemž Borowiak zdůraznil, že nejsou bandité ani chuligáni. Zdůraznil obavy z nekontrolovaných ukrajinských výrobků zaplavujících polský trh, zmínil neúčinné hraniční kontroly a požadoval, aby organizace odpovědné za dohled na Ukrajině začaly efektivně fungovat.„Přišli jsme protestovat proti Zelené dohodě a proti otevření hranic pro výrobky z Ukrajiny. Chceme, aby nás konečně někdo bral vážně,“ zopakoval Borowiak.
Jaderné zbraně v Polsku? Budete hlavním cílem, vzkazuje Rusko

Zástupci zemědělského svazu Orka se domnívají, že blokády silnic nejsou účinnéa jen poškozují obyvatele, což je vedlo k rozhodnutí přijít přímo k Sejmu. „Tady jsou lidé, kteří by se nás měli zastat. Chceme zástupce, kteří se nás v parlamentu zastanou. Chceme vidět, kdo je s námi a kdo proti nám,“ prohlásil Borowiak.V pátek v poledne má ve Varšavě začít protest zemědělců a odborového svazu Solidarita proti Zelené dohodě. Organizátoři oznámili, že se očekává účast 200 000 lidí.Během demonstrace před zastoupením Evropského parlamentu bude předložena petice týkající se Zelené dohody a následně je naplánováno setkání s předsedou Sejmu Szymonem Hołowňou.
Polský ministr zahraničí: USA věděly o sabotáži plynovodu Nord Stream předem


Protests in #Poland against policies of #EuropeanUnion #PolishFarmers #Warsaw #Bauern #FarmersProtest #Polish #Farmers #Rolnicy #Polscy #Polska #RolnicyPolscy #ProtestRolnikow #ProtestyRolnikow pic.twitter.com/0VZjE4nO05 — Gabriele M. (@Gabriele_M24) May 10, 2024
Zdroj: rmx.news
Článek Zemědělci okupují polský parlament a požadují setkání s premiérem se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden