USA: Muže začaly vyšetřovat tajné služby poté, co na sociálních sítích vtipkoval na účet Bidena, včetně narážky na nošení plen
RSS

USA: Muže začaly vyšetřovat tajné služby poté, co na sociálních sítích vtipkoval na účet Bidena, včetně narážky na nošení plen


Každý politik by měl být zcela odolný vůči jakýmkoli verbálním narážkám, vtipům a satiře na jeho vlastní účet. Ovšem stále častěji vidíme, že politici jen zřídka dokáží vtipkování na jejich účet přehlížet.
Například v Německu je podávána jedna žaloba za druhou na ty, kteří vtipkují na adresu Zelených (což je už pěkná řádka lidí) a dokonce se chystá zákon, který by učinil politiky v tomto směru nedotknutelnými.
Ovšem i v EU se před časem projednával zákon, který by kriminalizoval jakékoli verbální útoky, ale také kreslené vtipy či satiru na adresu nejen „těch správných“ politiků, ale i některých etnik, muslimů či LGBTQ.
A zdá se, že ani v USA si něco podobného nemůžete dovolit, aniž by se o vás začaly zajímat tajné služby. To se stalo jistému muži z Maine, který si na sociálních sítích často utahuje z Bidena.
Jeho vtipkování ovšem nezůstalo bez odezvy – rázem se o něj začaly zajímat tajné služby. Ne náhodou je za pronásledováním vtipálka agent, který pomáhal zatajit existenci notebooku Huntera Bidena s velmi výbušnými informacemi.
To jen potvrzuje, že tajné služby jsou jen prodlouženou rukou rodiny Bidenových…
Podle nedávných odhalení, která exkluzivně získal  The Daily Signal , zahájila tajná služba vyšetřování muže z Maine, armádního veterána, který projevoval „neobvyklý zájem“ o Bidenovu rodinu.
Vyšetřování, které vedl nyní penzionovaný agent tajné služby John Mazza, bylo zahájeno v červenci 2022 poté, co muž na Twitteru zveřejnil komentáře, které byly považovány za „znepokojivé.“
Tajná služba zahájila „předběžné vyšetřování ochranné rozvědky“ zaměřené na veterána na základě jednoho nebo více jeho příspěvků na Twitteru.Podle dokumentů, které získal The Daily Signal, byla tajná služba znepokojena, protože tato osoba, jejíž identita byla agentuře zpočátku neznámá, „zveřejnila prohlášení o neobvyklém zájmu o Bidenovu rodinu.“
Jeden z příspěvků tohoto muže, který obzvlášť upoutal pozornost agentury, naznačoval (zjevně v žertu), že plánuje „vtrhnout do Bílého domu a získat fotky Bidena v jeho ‚Depends,“ čímž měl na mysli značku plen pro dospělé.
Tajná služba však v mužově aktivitě na sociálních sítích neidentifikovala žádné skutečné hrozby násilím vůči prezidentovi nebo jeho rodině.  Místo toho se zdálo, že jeho komentáře mají podobu vtipů a kritiky rodiny Bidenových.
Navzdory tomu, že tajná služba nenašla žádné věrohodné výhrůžky ze strany tohoto muže, rozšířila vyšetřování nad rámec přípravné fáze.
„Nakonec si tajná služba vyžádala výsledky výslechu muže z Maine, jeho fotografii, další výsledky potvrzujících rozhovorů, vyšetřovací poznámky a dva různé oficiální formuláře, které agentura používala. Není jasné, zda tajná služba někdy vyslechla armádního veterána, nebo provedla potvrzující rozhovory,“ uvádí The Daily Signal.
Zajímavé je, že kontaktní informace na hlavního vyšetřovatele Johna Mazzu byly nalezeny v souborech kontaktů na notoricky známém opuštěném notebooku Huntera Bidena.
Mazza, který je nyní v důchodu, byl dříve přidělen k divizi tajné služby, která poskytuje ochranu viceprezidentovi, což je pozice, kterou Biden zastával v letech 2009 až 2017, a také některým rodinným příslušníkům viceprezidenta.
Přítomnost kontaktních informací Mazzy na notebooku Huntera Bidena vyvolala otázky ohledně možného spojení mezi tajnou službou a Bidenovou rodinou. Bývalý agent tajné služby v rozhovoru pro The Daily Signal popsal situaci jako extrémně neobvyklou.Nejčtenější za týden