Oscaři čelí krizi likvidity, zahájili sbírku 500 milionů dolarů
RSS

Oscaři čelí krizi likvidity, zahájili sbírku 500 milionů dolarů


Akademie filmových umění a věd zahájila iniciativu na získání 500 milionů dolarů ve snaze vyrovnat dramatický pokles sledovanosti Oscarů, která se podle portálu Statista snížila z téměř 44 milionů v roce 2014 na pouhých 19,5 milionu při posledním ceremoniálu. (Foto: Flickr)

Bill Kramer, výkonný ředitel Akademie, v rozhovoru pro Financial Times prozradil, že organizace již získala přibližně 100 milionů dolarů, přičemž přispěli i významní dárci, jako je miliardář Leonard Blavatnik. Kampaň je dále podpořena sponzorskými smlouvami s renomovanými luxusními značkami, včetně Dorchester Collection.Načasování této finanční kampaně je klíčové, protože současná vysílací smlouva Akademie se stanicí ABC, která patří společnosti Walt Disney, vyprší v roce 2028, což se shoduje se 100. výročím udílení Oscarů. Očekává se, že jednání o prodloužení budou brzy zahájena, přičemž Kramer označil stávající smlouvu za „velmi zdravou“ a partnerství se společností Disney pochválil jako „úžasné“ . Přechod na streamování a otřesy v televizním a filmovém průmyslu však Akademii přiměly k tomu, co Kramer nazývá „kampaní na diverzifikaci příjmů“.
Ukrajina získává prvního Oscara. Vyhrál dokument 20 dní v Mariupolu

„Žádná zdravá společnost nebo organizace by se neměla spoléhat na jeden zdroj podpory v takové míře, která by mohla vyvolat obavy, pokud by se tato podpora snížila,“ řekl Kramer.Tento krok přichází uprostřed širších finančních problémů v neziskovém uměleckém sektoru. Významné instituce, jako je Metropolitní opera v New Yorku, musely kvůli nedostatku hotovosti čerpat nouzové prostředky z nadačních fondů a filmový festival Sundance se potýkal se značnými problémy při zotavování se z problémů po událostech 19. listopadu.Do budoucna se Akademie snaží oslovit širší, mezinárodnější dárcovskou základnu, což odráží posun v demografii publika a členů. Přibližně 30 % jejích členů nyní žije mimo USA, což je výrazný nárůst oproti stavu před deseti lety.
Chris Rock dostal na Oscarech facku od Willa Smithe

Vzhledem k tomu, že Akademie usiluje o rozšíření své přitažlivosti a finanční stability, může být úspěch této globální kampaně na získávání finančních prostředků klíčový. Vzhledem k tomu, že filmový průmysl a jeho diváci procházejí radikální proměnou, může toto úsilí změnit nejen finanční situaci Akademie, ale také její kulturní stopu v celosvětovém měřítku – kampaň bude zahájena v pátek v Římě.Hodně štěstí. Jak nejlépe řekl Gervais v roce 2020:Nikoho už filmy nezajímají. Nikdo nechodí do kina, nikdo se pořádně nedívá na televizi. Všichni se dívají na Netflix.Tenhle pořad by měl být jen můj výstup, kdy řeknu: „ Dobrá práce, Netflix. Vyhráli jste všechno. Dobrou noc.“ Ale ne, musíme to táhnout tři hodiny…
Sean Penn: Pokud Akademie nenechá Zelenského promluvit, roztavím své Oscary

…Vážně, většina filmů je příšerná. Líné. Remaky, pokračování. Slyšel jsem, že by mohlo vzniknout pokračování Sophiiny volby. To by Meryl jen řekla: „Tak to musí být tenhle.“ To by se mi líbilo. Všichni nejlepší herci přešli na Netflix, HBO. A herci, kteří teď hrají jen v hollywoodských filmech, dělají dobrodružné fantasy nesmysly. Nosí masky a pláště a opravdu těsné kostýmy. Jejich práce už není herectví. Je to chození dvakrát denně do posilovny a braní steroidů. Máme tu cenu pro nejsvalnatějšího feťáka? Nemá to smysl, věděli bychom, kdo by to vyhrál.Zdroj: ft.com
Článek Oscaři čelí krizi likvidity, zahájili sbírku 500 milionů dolarů se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden