Největší plovoucí solární farmu na světě těsně před spuštěním zničila bouře
RSS

Největší plovoucí solární farmu na světě těsně před spuštěním zničila bouře


Kdo mohl tušit, že hektary křehkých plovoucích konstrukcí budou zranitelné vůči nepřízni počasí? (Foto: X)

Letní bouře v úterý poškodila plovoucí solární elektrárnu na přehradě Omkareshwar ve státě Madhjapradéš. Plovoucí solární elektrárna umístěná v zátopě přehrady je největší svého druhu na světě.
AL GORE please pick up the red emergency phone. Storm destroys the world's largest floating Solar Panel Farm. What Valedictorian engineer signed off on this stupidity. pic.twitter.com/zRBOREibGi — Citizen Free Press (@CitizenFreePres) May 5, 2024
Projekt, který je společným podnikem vlády státu Madhjapradéš a společnosti National Hydroelectric Power Corporation (NHPC), byl téměř dokončen a připraven ke spuštění. Část projektu byla uvedena do provozu minulý týden.
Po instalaci se ze solárních panelů stala noční můra údržby

Cílem projektu u vesnice Kelwa Khurd bylo vyrábět 100 MW elektřiny, další kapacity 88 MW v Indawadi a 90 MW ve vesnici Ekhand. V úterý však projekt zasáhly letní bouřky o rychlosti 50 km/h a rozházely solární panely po celém místě. Žádný zaměstnanec nebyl naštěstí zraněn.Každý, kdo někdy vlastnil loď, zejména velkou loď, která zůstává ve vodě, ví, jak drsné prostředí může moře být. Nějaká porucha byla nevyhnutelná. Kdyby nešlo o bouři, mohla se pokazit spousta jiných věcí.Zelení nám neustále říkají, že můžeme očekávat častější a extrémnější superbouře – jaký má tedy smysl stavět zranitelné plovoucí konstrukce?
Video ukazuje obrovské škody způsobené krupobitím na solární farmě v Texasu

Plasty mají tendenci se pod tropickým sluncem rozpadat, zejména při kontaktu s vodou nebo vodní tříští. Ultrafialové záření ze slunce pohání exotické chemické reakce, které vedou k chemickému rozkladu.Kov sedící ve vodě je obtížně zvládnutelný, dokonce ani nerezová ocel není imunní vůči korozi. Všechny kovové konstrukce ve styku s vodou je třeba chránit pomocí obětních anod nebo srovnatelných ochranných opatření.Elektřina a kov jsou obzvláště špatnou kombinací, jakákoli elektrická porucha, která způsobí průchod proudu kovem ve styku s vodou, může způsobit tisíckrát rychlejší korozi než obvykle.Doufejme, že si vývojáři a politici vezmou ponaučení a přestanou vyhazovat naše peníze za z podstaty chybné nápady, jako jsou plovoucí solární pole.Zdroj: wattsupwiththat.com
Článek Největší plovoucí solární farmu na světě těsně před spuštěním zničila bouře se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden