Kde je nyní Hašek? Fanoušci zuří kvůli Haškovu pokrytectví
RSS

Kde je nyní Hašek? Fanoušci zuří kvůli Haškovu pokrytectví


V České republice začalo mistrovství světa. Ti nejlepší z jedné země se utkají s nejlepšími z druhé. Kvůli probíhající válce na Ukrajině na turnaji neuvidíme týmy Ruska a Běloruska. (Foto: Flickr)

Navíc někteří hráči, kteří hrají v ruské KHL, dostali zákaz účasti na šampionátu. O některých z nich píšeme, protože to vypadá, že se jedná pouze o Slovensko a Českou republiku.Na mistrovství světa startuje také tým Kazachstánu, který je z velké části složen z hráčů hrajících v ruské lize. Mezi hráči Francie najdeme Stephana Da Costu, bezesporu největší hvězdu týmu, který však obléká dres ruského Jekatěrinburgu. Kde je Domink Hašek nyní?
Hašek: Miliony vydělané v Rusku nevrátím

„Kde je Hašek teď, když za Kazachstán a Francii hrají hráči z KHL?“ ptají se rozhořčení fanoušci.Právě bývalý český brankář Dominik Hašek je největším kritikem hráčů hrajících v KHL. Tvrdí, že hraním v Rusku přímo podporují válku na Ukrajině. Proč ale nyní mlčí?Na pokrytectví legendárního hokejisty poukázal i slovenský koaliční poslanec Marián Kéry, který udělal historickou paralelu mezi tragickými událostmi z doby, kdy Dominik Hašek hrál v kanadsko-americké NHL.
Hašek zahájil zápas NHL i přes kritiku. Nyní všeho lituje

„Ptáte se, že pokud v mnoha evropských zemích (které své sportovce hrající v Rusku také odepsaly) platí dvojí optika, proč je přijatelné, aby ruští hokejisté hráli například v NHL? Proč Američané a Kanaďané Ovečkina a spol. dávno nevykopli? A položím ještě politicky nekorektnější otázku – když USA spolu s koalicí „ochotných“ vedly válku proti Iráku bez mandátu OSN, když USA a NATO vojenskými údery ničily tehdejší Jugoslávii, ozval se civilizovaný svět a zakázal sportovcům z USA a členských zemí NATO bojovat o medaile ve sportovních disciplínách? Mohli naši hokejisté, hrající v roce 2003, kdy začala zmíněná válka v Iráku, reprezentovat Slovensko na mistrovství světa v hokeji? Nebo čeští hokejisté z NHL Českou republiku? Když USA vojensky napadly Irák, Dominik Hašek v klidu chytal za Detroit Red Wings v NHL. Nehýbal ani brvou, miliony dolarů, které vydělával, mu to nedovolily.“ Řekl tehdy Kéry o Haškovi.Zdroj: report.sk
Předseda dozorčí rady slovenského svazu ledního hokeje posílá Haškovi vzkaz

Článek Kde je nyní Hašek? Fanoušci zuří kvůli Haškovu pokrytectví se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden