Jediný přeživší z Kellnerova zříceného vrtulníku na Aljašce po 3 letech promluvil na americké televizi, co se dělo po pádu helikoptéry! Petr Kellner chodil okolo trosek stroje, potom někam odešel a dispečink podivně prodlužoval přivolání pomoci po dobu 8
RSS

Jediný přeživší z Kellnerova zříceného vrtulníku na Aljašce po 3 letech promluvil na americké televizi, co se dělo po pádu helikoptéry! Petr Kellner chodil okolo trosek stroje, potom někam odešel a dispečink podivně prodlužoval přivolání pomoci po dobu 8


Jediný přeživší z Kellnerova zříceného vrtulníku na Aljašce po 3 letech promluvil na americké televizi, co se dělo po pádu helikoptéry! Petr Kellner chodil okolo trosek stroje, potom někam odešel a dispečink podivně prodlužoval přivolání pomoci po dobu 8 hodin! David Horváth popsal poslední okamžiky českého miliardáře! Svědectví přináší více otazníků než odpovědí!
Americká televizní stanice Alaska’s News Source přinesla po 3 letech naprosto nečekaný a exkluzivní rozhovor [ 1 ] s Davidem Horváthem, českým snowboardistou a jediným přeživším ze zřícené helikoptéry Petra Kellnera na aljašském ledovci Knik. V důsledku nehody, ke které došlo 27. března 2021, zahynul nejen český miliardář, ale i další čtyři lidé. Horváth byl osobním přítelem Petra Kellnera a v rozhovoru popsal americké stanici okamžiky, které se odehrály po pádu helikoptéry, která narazila do štítu pohoří Chugach na Aljašce.
Naše redakce v březnu 2021 přinesla zásadní článek [ 2 ] o nehodě a upozornili jsme na možné podivnosti a souvislosti, protože jen krátce předtím ve stejném typu helikoptéry zahynul jeden z nejbohatších Francouzů, šéf a majitel francouzského zbrojařského a leteckého konglomerátu Dassault Group, Olivier Dassault. Tehdy v roce 2021 jsme měli podezření, že něco ve smrti Petra Kellnera nehraje a rozhovor s Davidem Horváthem naše podezření nyní nejen oživil, ale především prohloubil. Svědectví Kellnerova přítele totiž odhaluje bizarní souběh událostí, na jehož konci možná největším zabijákem nebyl pád helikoptéry, ale mráz a především dlouhý čas.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v4s8ux6","div":"rumble_v4s8ux6"});
Horváth totiž vypověděl, že Petr Kellner byl jediný, kdo byl po havárii schopný chůze a pohybu. Podle svědectví sjížděl po zadku ze svahu hory po sněhu směrem k troskám helikoptéry v úžlabině. Kellner musel při nárazu helikoptéry vypadnout ze stroje, což je možné, pokud se stroj ze svahu kutálel, jak vypověděl David Horváth. Kellner se držel za hrudník, je možné, že měl zlomená žebra a mohl být podle všeho v šoku, takže nereagoval na volání Davida Horvátha o pomoc, který byl uvězněn v sedačce v helikoptéře bezpečnostními popruhy.
Kellner prý ze svahu sjel po zadku k helikoptéře, minul ji a někam odešel. David Horváth uvedl, že neví, co Petr Kellner spatřil nebo uviděl, že nereagoval na jeho volání o pomoc a odešel od helikoptéry. Horváth zůstal v helikoptéře uvězněn celých 8 hodin, než přiletěli záchranáři. Horvátha zachránilo zřejmě to, že byl připoután bezpečnostními pásy. Ovšem to, že Kellner chodil okolo a dokonce sjel po zadku po sněhu ze svahu hory, to ukazuje na to, že mohl přežít, kdyby pomoc přiletěla dříve. Výše máte sestřih videa s nejzásadnějšími výroky z rozhovoru, ale pojďme si celou reportáž shrnout.
Záchrana Kellnera byla zpožděna o 8 hodin na základě lživé informace neznámé třetí strany
David Horváth, jediný přeživší a třetí člen české výpravy, žaluje Tordrillo Mountain Lodge s tím, že chata měla povinnost sledovat vrtulník, který patřil společnosti Soloy Helicopters z Wasilly, a že nejednala zodpovědně poté, co sledovací zařízení ukázala, že se vrtulník nepohnul a nikdo se skupině více než hodinu neohlásil. Mluvčí chaty v e-mailu odpověděla, že se společnost nebude k žalobě vyjadřovat, a místo toho poukázala na svou právní odpověď na žalobu. V odpovědi na žalobu se uvádí, že chata po zjištění problému kontaktovala třetí stranu a že tato “ třetí strana ” lhala personálu chaty o situaci a tvrdila, že vrtulník je na cestě zpět. A to byla samozřejmě lež.
David Horváth ve studiu aljašské televize Horváth, český snowboardista, říká, že skupina přátel začala den heli-skiing pozdě. Skupina byla pravidelnými návštěvníky Tordrillo Mountain Lodge , která se nachází asi 60 mil severozápadně od Anchorage přes Cook Inlet . Chata uzavřela smlouvu se společností Soloy na služby vrtulníků. “ Byla to opravdu dobrá parta, celý den se usmíváme, ” řekl Horváth. “ To je jako perfektní den pro heliboarding, pro snowboarding, pro užívání si prašanu. ” Horváth je zkušený snowboardista, který s českým miliardářem Petrem Kellnerem procestoval celý svět, aby našel ty nejlepší sněhové podmínky.
Vrtulník se přestal hlásit, ale nikdo nereagoval
“ Aljaška je specialita, mají nejstrmější kopce a sníh se drží na horách, takže tam nejsou laviny a není tam tak velký problém s tímto druhem škod ,” řekl Horváth. Skupina se vydala na tři nebo čtyři výlety a nakonec našla krásné počasí, takže se zdržela do pozdních hodin, aby si užila den. Podle Horvátha se zdálo, že k havárii došlo okamžitě, a to ve výšce asi 5 500 stop, přičemž vrtulník se poté zřítil z kopce ve výšce 800 nebo 900 stop.
Trosky Kellnerovy helikoptéry Neexistuje žádný federální zákon, který by stanovil, jak často se musí provozovatelé heli-ski hlásit lyžařům a pilotovi, ale oborové standardy stanovené národní asociací Heli-Ski U.S., do které chata patří, vyžadují zahájení nouzových plánů, pokud se nikdo neozve nebo se vrtulník nepohne po dobu 1 hodiny. K určení polohy vrtulníků i ve velmi odlehlých oblastech se používá řada GPS a rádiových sledovacích zařízení, kterým se říká sledování letu .
NTSB se domnívá, že vrtulník narazil do terénu asi 15 až 20 metrů pod vrcholem hřebene. Dodávají, že trosky po havárii spadly asi 500 stop (cca. 152 metrů) dolů od vrcholu hřebene. Po dobu delší než 30 minut nedošlo k žádné komunikaci mezi vrtulníkem, ani k pohybu zaznamenanému sledovacími zařízeními a podle zprávy Národního úřadu pro bezpečnost dopravy NTSB by bylo rozumné, aby letecká chata v tomto okamžiku aktivovala svůj plán reakce na mimořádné události, a to navzdory závěru ve zprávě, že “ žádný jasný důkaz nenaznačuje, že došlo k nehodě “.
Neznámá 3. strana nahlásila, že Kellnerův vrtulník je již na cestě zpátky, zatímco jeho trosky ležely na svahu hory
Zpráva NTSB viní z nehody chybu pilota, který podle ní “ nedokázal adekvátně reagovat na situaci, kdy se objevila bílá tma “. Horváth řekl, že mu po nehodě začala být zima. Začal si třít tělo, aby se zahřál. V dálce slyšel jiný vrtulník, ale žádný neviděl. Horváth rovněž řekl, že se snažil myslet pozitivně. O několik hodin později prý vrtulník už uviděl a věděl, že ho pilot zahlédl. Pak usnul a probudil se v nemocnici. Kvůli omrzlinám mu muselo být amputováno několik prstů na levé ruce. Horváth říká, že ho v těchto dnech bolí jezdit na snowboardu. Říká, že je opravdu naštvaný kvůli tomu, co se stalo.
Petr Kellner na dobové fotografii Největší záhadou je ta tzv. “ třetí strana “, která lhala základnové chatě, že vrtulník s Kellnerem se již vrací. V reportáži nezaznělo, kdo je touto třetí stranou, ale podle našich informací má jít o Řízení letového provozu Aljašky, a to buď o licencovanou soukromou firmu, anebo přímo o FFA, tedy o Federal Aviation Administration (FAA), čili Federální letecký úřad.
Pokud řízení letového provozu vidělo na radaru Kellnerův identifikační transpondér letící helikoptéry, která ale ve skutečnosti již byla zřícená, tak to znamená, že nějaký jiný vrtulník simuloval transpondér Kellnerovy helikoptéry. Jinak nelze vysvětlit, proč by řízení letového provozu hlásilo anebo dokonce úmyslně lhalo, že vidí na radaru Kellnerův vrtulník vracet se k chatě v době, kdy helikoptéra už ležela rozmlácená na svahu ledovce.
Mezi mrtvými jsou dva obyvatelé Aljašky, jeden muž z Colorada a dva obyvatelé České republiky:

38letý obyvatel Girdwoodu Sean McManamy
33letý obyvatel Anchorage Zachary Russell, pilot stroje.
52letý coloradský průvodce na heli-ski Gregory Harms
50letý občan České republiky Benjamin Larochaix
56letý Petr Kellner, který žil v České republice a v době své smrti byl nejbohatším mužem v zemi s odhadovaným majetkem 17,5 miliardy dolarů.

Kellner měl podle všeho jen lehčí zranění a jako jediný mohl chodit okolo trosek. Kdo usiloval o zdržení vyslání záchranářů?
Rodina českého miliardáře stále žaluje majitele vrtulníku, tedy firmu Soloy, dále chatu a také “ nejmenovanou ” třetí společnost. Tou je podle všeho buď právě Řízení letového provozu , kvůli jehož nepravdivé informaci o tom, že se helikoptéra již z ledovce vrací, došlo ke zpoždění záchranných prací o celých 8 hodin, anebo jde o soukromou firmu s licencí FAA. Nelze vyloučit, že federální orgán je v tom zřejmě nevinně, hlásil z radarů prostě to, co tam viděl, tedy helikoptéru s transpondérem hlásícím se jako Kellnerova helikoptéra letící zpátky k chatě, tak proto v reportáži tato strana není jmenována a věc se stále vyšetřuje.
Kellner se zřítil ve vrtulníku Airbus AS-350 B Letový provoz na Aljašce totiž spravují soukromé subjekty, které mají licenci FAA pro řízení letového provozu, a tak se podle všeho jedná o viníka, který je skrytý někde ve spletenci soukromých firem, federálních úřadů a nějakého třetího aktéra, který letěl s nějakou helikoptérou hlásící se jako ta Kellnerova. Prostě vyšetřování namísto vysvětlení, co se stalo, přináší jen další záhady.
Celé to prostě působí dojmem, že někdo chtěl zdržet přílet záchranářů na místo nehody co nejdéle. Uvědomíme-li si, že Kellner jako jediný chodil okolo helikoptéry, tak je velmi pravděpodobné, že kdyby záchrana netrvala 8 hodin, že by tuto nehodu prostě přežil. Svědectví Davida Horvátha je tak naprosto klíčové, ale vnáší do věci více záhad než vysvětlení.
-VK-
Šéfredaktor AE News


Nejčtenější za týden