Rusko našlo obrovské zásoby ropy. Na „území Velké Británie“
RSS

Rusko našlo obrovské zásoby ropy. Na „území Velké Británie“


Rusko našlo na britském antarktickém území obrovské zásoby ropy a zemního plynu, což může vést k vrtům v chráněné oblasti. (Foto: Flickr)

Objevené zásoby obsahují přibližně 511 miliard barelů ropy, což se rovná přibližně desetinásobku těžby v Severním moři za posledních 50 let.Objev na ruských výzkumných lodích byl zveřejněn v důkazech předložených minulý týden výboru pro audit životního prostředí Dolní sněmovny.
Prezident Guyany uštědřil facku arogantnímu reportérovi BBC

Výbor posuzoval otázky týkající se výzkumu ropy a zemního plynu na lodích patřících kremelské společnosti Rosgeo, největší geologické průzkumné společnosti v Rusku.Antarktida je v současné době chráněna Smlouvou o Antarktidě z roku 1959, která zakazuje veškerý rozvoj těžby ropy v této oblasti.Byla zřízena proto, aby zajistila, že oblast bude využívána „výhradně k mírovým účelům“ a „nestane se dějištěm nebo předmětem mezinárodních neshod“.
Venezuela schválila převzetí oblasti Guayany. Co bude následovat?

Výbor vyslechl ministra Davida Rutleyho, který poslance ujistil, že Rusko v regionu provádí vědecký výzkum. „ Rusko nedávno potvrdilo svůj závazek dodržovat klíčové prvky smlouvy,“ řekl.Klaus Dodds, profesor geopolitiky na Royal Holloway University, však tvrdil, že antarktické politické prostředí je „pravděpodobně nejsložitější od konce 80. a počátku 90. let“.Antarktida je největším ze 14 britských zámořských území, ale v minulosti čelila konkurenčním nárokům Argentiny a Chile.
Pravda o invazi do Iráku potvrzena politickými představiteli

Ministerstvo zahraničních věcí, Commonwealthu a rozvoje uvedlo: „Rusko opakovaně ujistilo Poradní shromáždění Smlouvy o Antarktidě, že tyto aktivity slouží vědeckým účelům.“
RUSSIA FINDS MASSIVE OIL RESERVE… IN UK TERRITORY Russia has discovered oil and gas reserves in the British Antarctic Territory that could potentially exceed 511 billion barrels, raising alarms over possible treaty violations and drilling in this protected region. This… pic.twitter.com/Q8r5s4DJqU — Mario Nawfal (@MarioNawfal) May 12, 2024
Zdroj: yahoo.com
Článek Rusko našlo obrovské zásoby ropy. Na „území Velké Británie“ se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden