Čína přeměňuje mešitu na taneční sál: Boj za deislamizaci země (video)
RSS

Čína přeměňuje mešitu na taneční sál: Boj za deislamizaci země (video)


Čína je aktuálně jednou z mála zemí světa (snad mimo Angoly), která se aktivně brání budoucí islamizaci. Zatímco všechny evropské země jí jdou vstříc a je jen otázkou času, než se změní na chalífáty, v Číně se snaží život muslimům znepříjemnit natolik, aby neměli ambice se příliš množit, případně aby se snažili maximálně integrovat.
Vzhledem k dlouhodobé agresivitě zejména některých skupin – v čele s EU adorovanými Ujgury – se mnohdy ani není čemu divit. Připomínám, že asi před dvěma lety došlo například k hromadným útokům Ujgurů na čínské ženy, kterým náhle na ulici vpichovali injekce s neznámou látkou.
Z jejich strany již přišel i nejeden teroristický útok, za který je vždy potrestán nejen pachatel, ale zpravidla i jeho rodina (to jsou ony ve světě dobře známé převýchovné tábory).
Pro někoho možná velmi drsné zacházení, ovšem pokud vidíme to, co se děje v jiných zemích, kde jsou nemuslimové nemilosrdně a ve velkém vyvražďováni (aktuálně je to velmi patrné například v Nigérii, ale útoky jsou stále častější i v Indii), nelze se přístupu Číňanů k muslimům divit.
Čína proto aktivně prosazuje silnou deislamizační politiku, která vede k demolici mnoha mešit a přeměně některých z nich na taneční sály. Na sociálních sítích koluje video, které tuto proměnu zachycuje.

China: A mosque has been converted into a dance hall.
“China considers lsIam as mental illness.” pic.twitter.com/Hx5kBeXXhp
— Azat Alsalem (@AzzatAlsaalem) May 8, 2024


Organizace Human Rights Watch (HRW)  tvrdí , že kroky Číny představují porušení náboženské svobody. HRW analyzovala stovky satelitních snímků, videí a zpráv, aby prošetřila uzavření muslimských modliteben, a odhaduje, že byly zasaženy stovky mešit.
Na sociálních sítích koluje video, které demonstruje demolici mešit v Číně.

Tento krok naznačuje pokračující úsilí čínské vlády o snížení vlivu islámu na svém území.
Organizace na ochranu lidských práv vyjádřily obavy o náboženskou svobodu muslimů v provinciích Kan-su a Ning-sia.
 
K uvedenému jen dodávám, že tytéž organizace nijak nezajímá útlak nemuslimů v islámských zemích. Například v Pákistánu či Bangladéši je hinduistická a křesťanská menšina takřka bezprávná, také zde dochází k ničení jejich svatostánků a dokonce i únosům a násilným konverzím nezletilých dívek.
To je ovšem to poslední, co tyto lidskoprávníky zajímá…Nejčtenější za týden