Generál-prezident Pavel v rozhovoru pro Sky News znovu otočil a nově prohlásil, že je potřeba uzavřít mír na Ukrajině, i za cenu “kompromisů” a v zájmu přijetí Ukrajiny do NATO! Přesně podle předpovědi Aeronetu! Mezitím šéf ukrajinské GUR prohlásil pro Ne
RSS

Generál-prezident Pavel v rozhovoru pro Sky News znovu otočil a nově prohlásil, že je potřeba uzavřít mír na Ukrajině, i za cenu “kompromisů” a v zájmu přijetí Ukrajiny do NATO! Přesně podle předpovědi Aeronetu! Mezitím šéf ukrajinské GUR prohlásil pro Ne


Generál-prezident Pavel v rozhovoru pro Sky News znovu otočil a nově prohlásil, že je potřeba uzavřít mír na Ukrajině, i za cenu “kompromisů” a v zájmu přijetí Ukrajiny do NATO! Přesně podle předpovědi Aeronetu! Mezitím šéf ukrajinské GUR prohlásil pro New York Times, že situace AFU je kritická! Estonsko proto přispěchalo na pomoc a chce Kyjevu poslat vojáky!
Popravdě řečeno, docela bych rád viděl ty noty z Aspen Institutu a z americké ambasády, které teď nosí poradce Petr Kolář k nastudování prezidentu Petru Pavlovi, protože každou chvíli se ty noty mění a zatímco včera se mělo bojovat na Ukrajině až do vítězství Ukrajiny za pomoci 800 000 kusů munice, kterou Petr Pavel iniciativně vyšmejdil po celém světě, a za kterou mělo zaplatit Německo, tak najednou 14. května 2024 je to už zase jinak.
Nějak jsme si na to už zvykli, že Petr Pavel je tlumočníkem amerického zastupitelství v Praze, ovšem takovéto veletoče jsou opravdu nevídané a ukazuje se, že Ukrajina je na pokraji kolapsu a zhroucení obrany. Ne, to neříkám já, to jsou slova šéfa Ukrajinské vojenské rozvědky GUR Kyrylo Budanova, ale k němu se ještě dostaneme. Petr Pavel totiž poskytl [ 1 ] další konceptuální rozhovor pro britskou stanici Sky News, ale tentokrát to bylo opravdu nezvykle upřímné. Stojí to za poslech.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v4sno3r","div":"rumble_v4sno3r"});
Podle Pavla reálně hrozí, že Ukrajina válku prohraje, pokud západní země si budou nadále dávat načas s dodávkami zbraní a munice, přičemž problém je nově i v tom, že Ukrajina nemá dostatek vojáků a mobilizace drhne. Na dotaz moderátorky Pavel odmítl myšlenku vyslání vojáků NATO na Ukrajinu, protože to by prý vedlo k přímé válce mezi NATO a Ruskem.
Pokud ale jde o vstup Ukrajiny do NATO, o tom prý není pochyb, ale nelze Ukrajinu přijmout za člena, dokud na jejím území bude probíhat válka. Podle názoru prezidenta je potřeba na Ukrajině uzavřít mír, který se ale neobejde bez kompromisů, myšleno územních ústupků, a teprve poté a na základě dohody a garancí o míru bude možné začít jednat o vstupu Ukrajiny do NATO. Pokud nemáte čas na video nahoře, tady je přepis:
Petr Pavel na Sky News o Ukrajině
Evropské země nyní musí posílit svou obranu. To mi dnes řekl český prezident v souvislosti se zesilující se ruskou ofenzivou. Pan Pavel zdůraznil, že NATO nikdy nebude schopno bojovat po boku Ukrajiny a že čím více času zabere zemím zásobování, tím více životů a dokonce i samotná válka může být ztracena. Poslechněte si ho.
-No to, co vidíme, je výsledek dlouhých příprav. Bylo zcela jasné, že s příchodem lepšího počasí Rusko zahájí útočné operace. Ukrajinci se na to připravovali dlouho. Žádali nás o podporu, o zvýšení dodávek munice, o zvýšení dodávek techniky.
A jste přesvědčen, že Západ to dokáže, že dokáže dodat Ukrajině to, co potřebuje, protože jsme viděli ta zpoždění a dopady těchto zpoždění v posledních několika letech a frustraci Ukrajinců v důsledku toho.
-Jsem si jistý, že evropské zdroje spolu s našimi severoamerickými spojenci jsou dostatečné na to, aby podpořily Ukrajinu a vyhrály situaci na místě. Pokud budeme při dodávkách příliš opatrní, pokud budeme vždy vyhodnocovat riziko eskalace, Ukrajinci přijdou o život, ztratí půdu pod nohama a nakonec mohou prohrát i válku.
-Zajímal by mě váš názor na to, co řekl prezident Macron v rozhovoru před několika měsíci, kde řekl, že Evropa, Západ by neměl vyloučit myšlenku, že na Ukrajině budou jednotky NATO. Co si o tom myslíte?
-No, v tomto případě jsme ve stejné situaci jako na samém začátku konfliktu. Fyzicky nemůžeme stát s Ukrajinou bok po boku, protože Ukrajina není členem NATO. Nemůžeme bojovat za Ukrajinu na Ukrajině, protože by to okamžitě znamenalo přímý konflikt mezi NATO a Ruskem a takový konflikt si v Evropě nikdo nepřeje.
-Souhlasíte však s Ukrajinci? Myslím tím, že jsem mluvila s prezidentem Zelenským. Prosazoval členství v NATO. To je něco, po čem Ukrajinci několikrát volali. Souhlasíte s tím, že možná nastal čas o tom vážněji uvažovat?
-Myslím, že je to mimo jakoukoli pochybnost, pokud na Ukrajině nebude probíhat válka. Nejprve musíme dospět k nějakému urovnání, obnovit mír v regionu a pak se můžeme bavit o případném ukrajinském členství.
-Takže se domníváte, že by Ukrajina měla nyní jednat s Ruskem? Víte, aby se pokusila ukončit tento konflikt, pokud se obě strany dohodnou?
-Musíme být realisté a myslím, že by bylo naivní tvrdit, že Ukrajina může v dohledné době plně obnovit kontrolu nad svým územím. Rusko se nevzdá území, které nyní okupuje. To, co potřebujeme, je zastavit válku a pak začít jednat o budoucím uspořádání. Mohlo by dojít k nějakému kompromisu, ale takový kompromis se neobejde bez Ukrajiny, bez Ruska a bez zemí, které by byly garantem takové dohody.
-Petr Pavel-
Rozhovor na Sky News pokračoval dalšími otázkami na jiná témata, ale z těchto reakcí na téma Ukrajiny je jasně patrný brutální posun rétoriky a narativu o tom, že západ bude vyzbrojovat Ukrajince až do úplného vítězství a tak dlouho, jak bude třeba, ale vzápětí druhý den po uvedení ekonoma Andreje Belousova do čela Ruské armády máme před sebou vystoupení bývalého šéfa vojenského velení NATO Petra Pavla, který hovoří o prospektech a perspektivách Ukrajiny a najednou slyšíme slova, že musíme být realisté, že Rusko obsazená území nevrátí, a dokonce slyšíme, že to, co potřebujeme, je zastavení války.
Budanov pro New York Times už bez servítků o tom, že ukrajinská armáda je v krizi na pokraji kolapsu
Nedělá náhodou Pavlovi teď poradce někdo od Fica nebo od Orbána? Je to neuvěřitelné, ale Pavel doslova a do písmene potvrdil moji předpověď ze včerejšího článku [ 2 ] , že Západ přijme Ukrajinu do NATO ve chvíli, kdy na Ukrajině utichnou zbraně.
Mám podezření, že Petr Pavel opravdu čte moje články, protože jeho výroky doslova potvrzují můj výrok ze včerejšího článku. A přesně v tom samém článku jsem vysvětloval, proč takový plán je pro Rusko absolutně nepřijatelný, protože Rusko nemůže akceptovat Ukrajinu v NATO. Proto Rusko se chystá na dlouhou a vleklou válku, která jediná zajistí, a to i podle potvrzení Petra Pavla, že Ukrajina do NATO nevstoupí.

Jak totiž Pavel potvrdil, přijetí Ukrajiny do NATO je nepochybné, je to v plánu, pokud ale na Ukrajině nebude probíhat válka. Všechno to do sebe naprosto dokonale zapadá jako skládačka. Putin nainstaloval do čela armády účetního inkousta a ekonoma, aby transformoval zkostnatělý a sovětsky koncipovaný státní vojenský zbrojní komplex na moderní kapitalizovaný vojensko-průmyslový komplex podle amerického modelu.
A ten musí být schopný generovat růst HDP z dlouhodobých válek. Situace je pro Ukrajinu kritická, protože AFU je na pokraji krachu. Šéf ukrajinské vojenské rozvědky GUR Kyrylo Budanov totiž v rozhovoru pro New York Times narovinu vykreslil [ 3 ] děsivou situaci ukrajinské armády. Pojďme si ocitovat pár odstavců, protože to doslova stojí zato:
Budanov: Situace je na hraně
Ukrajinská armáda čelí na severovýchodě země “kritické” situaci a nedostatku vojáků, protože se snaží odrazit ruskou ofenzívu, která postupuje již několik dní, uvedl v pondělí jeden z nejvyšších ukrajinských generálů. Ruské jednotky minulý týden překročily hranici a zahájily novou útočnou linii poblíž Charkova, druhého největšího ukrajinského města po Kyjevě, obsadily nejméně devět osad a vesnic a donutily tisíce civilistů k útěku. “ Situace je na hraně, ” řekl generál Kyrylo Budanov, šéf ukrajinské vojenské rozvědky , ve videohovoru z bunkru v Charkově.
“ Každou hodinou se tato situace posouvá ke kritické. “ Jeho chmurné hodnocení se shoduje s hodnocením dalších ukrajinských důstojníků z posledních dnů, podle nichž se vojenské vyhlídky země zhoršují. Kromě toho, že se Ukrajinci potýkají s přesilou, mají kritický nedostatek zbraní, zejména dělostřelecké munice, a zbraně v hodnotě 60,8 miliardy dolarů od Spojených států – schválené před třemi týdny po měsících patové situace v Kongresu – sotva začaly přicházet. Stejně jako většina ukrajinských představitelů a vojenských expertů se generál Budanov domnívá, že cílem ruských útoků na severovýchodě země je vyčerpat již tak tenké rezervy ukrajinských vojáků a odvést je od bojů jinde.
Přesně to se nyní děje, přiznal. Řekl, že ukrajinská armáda se snaží přesměrovat vojáky z jiných oblastí fronty, aby posílili její obranu na severovýchodě, ale že je obtížné najít personál. “ Všechny naše síly jsou buď tady, nebo v Chasiv Jaru, ” řekl s odkazem na ukrajinskou pevnost vzdálenou asi 120 kilometrů na jih, kterou ruské jednotky v posledních týdnech napadly. “ Použil jsem všechno, co máme. Bohužel nemáme nikoho dalšího v záloze. “ Budanov neskrýval své obavy.
Chybí munice a hlavně lidi do zákopů. Ale na Charkovském směru vlastně chybí i zákopy na mnoha místech…
Přesně to samé jsem předpovídal v článku minulý pátek po zahájení Charkovské ofenzívy, že jedním z důvodů invaze je právě odčerpání ukrajinských vojáků z jiných míst fronty, čímž dojde ke kritickému prořídnutí obranných pozic AFU na mnoha místech více něž 1 000 km dlouhé bojové linie. A přesně toto potvrdil Budanov v rozhovoru, že musel stáhnout vojáky z jiných směrů k obraně Charkova.
Dále v článku New York Times uvádí, že Rusové chystají další frontu a průnik na severu od Charkova do Sumské oblasti, čímž by došlo k ještě většímu prořídnutí ukrajinské fronty, protože Budanov uvedl, že už nemá odkud brát. Nezmínil ale, že Ukrajina má na hranici s Běloruskem skoro 120 000 vojáků [ 4 ] . Jenže ty zatím AFU stáhnout nemůže, protože tím by došlo k ohrožení Kyjeva ze severu.

A právě proto v úterý přispěchalo na pomoc  Estonsko, které oznámilo [ 5 ], že zvažuje vyslání vojáků, a to s cílem vystřídat ukrajinské vojáky při ostraze týlu, tedy běloruské hranice , aby ukrajinští vojáci, kteří tam dosud jsou, se mohli přesunout dolů na frontu. Je to naprosto logický průběh, krok za krokem, naprosto žádné překvapení.  Estonská vláda prý “ vážně diskutuje o možnosti vyslat na západní Ukrajinu vojáky, kteří by od ukrajinských sil převzali týlové úkoly nesouvisející s přímým bojem, aby je uvolnili pro boj na frontě, ačkoli žádné rozhodnutí není na spadnutí ,” uvedl poradce estonského prezidenta pro národní bezpečnost v rozhovoru pro Breaking Defense.
Estonsko chce vyslat na Ukrajinu vojáky, ale rádi by tam šli s někým dalším z NATO
Madis Roll uvedl, že výkonná moc v současné době provádí analýzu tohoto možného kroku, a ačkoli by podle něj Estonsko dalo přednost tomu, aby byl jakýkoli takový krok učiněn v rámci plné mise NATO – “ abychom ukázali širší kombinovanou sílu a odhodlání ” – nevyloučil, že Estonsko bude působit v rámci menší koalice. “ Diskuse probíhají, ” řekl 10. května v prezidentském paláci. “ Měli bychom se zabývat všemi možnostmi.
Neměli bychom mít omezenou mysl v tom, co můžeme udělat .” Zdůraznil také, že “není nemyslitelné”, aby státy NATO, které se staví proti takovému kroku, změnily svůj názor “postupem času “. Po zveřejnění této zprávy Madis upřesnil, že takové rozhodnutí nečeká konkrétně na estonskou premiérku nebo její kabinet, a měl na mysli pouze to, že diskuse “ není mrtvá ” a “ v Estonsku obecně probíhá “. “ Do budoucna jsme nevyloučili žádnou možnost, ” řekl.

Zkrátka všechno jede podle předpovědí, které jste mohli tady na Aeronetu číst. V principu NATO nechce na Ukrajině bojovat bok po boku Ukrajinců, jak řekl Pavel na Sky News, ale současně to znamená, že v tom případě Ukrajina prohraje válku, což je naprosto nevyhnutelné při nedostatku vojáků. A to také západ nechce. Takže, jak to vyřešit?
Jedinou možností je pokusit se vyslat na Ukrajinu nějaké fíkové sbory zemí NATO, které budou hlídat běloruské hranice, tedy v nebojovém postavení, aby tím pádem bylo možné uvolnit těch zhruba 120 000 ukrajinských vojáků pro přesun dolů na frontu. Reakce Rusů na rozmístění porcelánu NATO na hranicích s Běloruskem ale skrývá obrovská rizika.
Západ nemá žádnou cestu, jak situaci na Ukrajině ustát. Proto so pokusí o jedinou věc, o prodloužení války. A Rusko se na to připravuje
Takže přesunutí těchto 120 000 vojáků AFU je jediná možnost, jak Ukrajina může válku prodloužit a oddálit porážku. Nestačí to ale na porážku Rusů, ani omylem. Proto je zjevné, že západ vlastně neví, jak teď dál s Ukrajinou. Ukrajina vyhrát nemůže, ale Rusko vstup Ukrajiny do NATO po podpisu míru prostě nedovolí, vždyť vlastně snaha Zelenského o vstup do NATO byla jedním z důvodů ruské invaze v únoru 2022. Takže, co vlastně západ teď chce získat? Nemá v rukách žádné karty a Rusové vědí, že absolutní a drtivá porážka KoZa aliance na Ukrajině je na dohled. Ovšem Rusko válku nedovolí zastavit, pokud Ukrajina nevyhlásí neutralitu.
Fiala teď musí být z Pavla a jeho výroků úplně na prášky… A neutralita Kyjeva, to by byla absolutní a definitivní porážka západu. Je velmi pravděpodobné, že západ bude proto chtít válku maximálně prodloužit a nasypat do ruského mobilního masomlýna všechny Ukrajince, které půjde pochytat. Dokonce i v Česku už největší česká  ňuchačenka,  mávající před dvěma roky ukrajinskými vlajkami, chtějí najednou ukrajinské muže z ČR vyhánět na frontu [ 6 ], a to v rozporu s evropskou legislativou na ochranu válečných uprchlíků.
Panečku, ňuchačenka v Praze štípají zadky ze strachu z Rusů a jejich armády a federální prokuratury desítku drát, protože fronta se přibližuje, ruská prokuratura stíhá Fialovu vládu za podporu terorismu ( dodávky munice, dronů a raketometů zabíjejících ruské civilisty ) a proslýchá se, že Fiala kuje plány, že když Ukrajinci nebudou bojovat dobrovolně a s nadšením za Banderu proti Rusům, tak budou muset dříve či později za ně bojovat Češi, protože v noci se prý Fiala budí ze spaní a zdá se mu, že… Русские идут!
-VK-
Šéfredaktor AE News


Nejčtenější za týden