Generální tajemník NATO nově podmiňuje obnovu Ukrajiny vítězstvím ve válce nad Ruskem, jinak prý nebude co na Ukrajině obnovovat
RSS

Generální tajemník NATO nově podmiňuje obnovu Ukrajiny vítězstvím ve válce nad Ruskem, jinak prý nebude co na Ukrajině obnovovatVK
Generální tajemník NATO nově podmiňuje obnovu Ukrajiny vítězstvím ve válce nad Ruskem, jinak prý nebude co na Ukrajině obnovovat! Nový ruský ministr obrany bude mít za úkol “amerikanizaci” vojensko-průmyslového konglomerátu schopného profitovat z dlouhých válek jako USA! Jedinou cestou nepřijetí Kyjeva do NATO bude trvalá válka na Ukrajině? Lavrov to nepřímo naznačil před Radou federace!
V Kyjevě spadly znovu hodiny ze zdi, protože generální tajemník NATO si opět pustil hubu na dlouhé vodítko a vypustil další perlu, která na Bankové ulici vyvolala další překvapení. Jens Stoltenberg totiž v telemostu diskusního panelu  Youth Summit 2024  pod křídly Švédské univerzity obrany a amerického Aspen Institutu vzkázal  [ 1 ]  diskutujícím, že pokud jde o otázku obnovy Ukrajiny po válce, tak nejdůležitější věcí v této chvíli je vítězství Ukrajiny nad Ruskem, protože pokud Ukrajina nezvítězí, tak prý nebude co obnovovat.
Je to vůbec poprvé, kdy nejvyšší představitel NATO položil na stůl podmínku, že pro obnovu Ukrajiny je potřeba, aby země dokázala porazit Rusko, jinak může na obnovu, tedy myšleno obnovu ze západních peněz, zcela zapomenout.  Tento výrok okamžitě vyvolal na Ukrajině ostré hádky, co tím vlastně bylo myšleno, protože to znělo jako výhrůžka. A bylo to myšleno naprosto vážně, protože Ukrajina nebude obnovena, pokud Ukrajinci neporazí Rusy. A protože ten úkol je šíleně nereálný, na západě proto začínají padat masky.
Stoltenberg: Pokud Ukrajina nezvítězí nad Ruskem, nebude co obnovovat na Ukrajině!Stoltenberg navíc svůj komentář konkretizoval, když jeho výrok doslova zněl: “ Protože pokud Ukrajina nezvítězí, nebude na svobodné a nezávislé Ukrajině co rekonstruovat. ” Šéf NATO tím v podstatě přesně identifikoval, že i když se Ukrajina rozdělí a po válce zůstane část Ukrajiny pod Ruskem a ta druhá bude “ svobodná a demokratická, ” tak na té svobodné části Ukrajiny nebude co rekonstruovat, protože nedošlo k porážce Ruska. Panečku, to je síla! Takhle natvrdo by to před rokem nikdo na západě neřekl, ale teď už si nikdo rukavičky nebere a narovinu padají výhrůžky. Buď porazíte Rusko, anebo zapomeňte, že vám pomůžeme s rekonstrukcí té části Ukrajiny, která vám zůstane.VIDEO: Až do posledního Ukrajince! Co čeká Ukrajinu, pokud nedojde k odstranění Zelenského
Ukrajina má jedinou možnost, jak se zachránit, a to je státní převrat. V opačném případě západní kurátoři donutí Zelenského a jeho juntu, aby postupně odeslala na frontu do masomlýna úplně všechny Ukrajince, až do posledního, aby následně Ukrajina mohla být osídlena západním obyvatelstvem přesně tak, jak v plánu  Generalplan Ost  plánoval Adolf Hitler po vítězném konci II. sv. války.
Ukrajina vylidněná a vyvražděná. Stoltenberg v podstatě odhalil, že na Ukrajincích nezáleží, že musí zkrátka bojovat proti Rusku, až do naprostého padnutí. Proti tomuto se musí Ukrajinci postavit a musí si uvědomit, že jedině svržení Zelenského junty je cestou k záchraně Ukrajiny. Zbraně na to Ukrajinci mají, mohou to udělat kdykoliv. A mělo by pro Ukrajince být i znamením, co se děje v Moskvě na pozici ministra obrany.
Do posledního Ukrajince!Zvolení Andreje Belousova za nového ruského ministra obrany vyvolalo ve světě a hlavně i v Rusku velké překvapení. Instalace ekonoma, experta na inovace a puritního civilisty do čela ministerstva obrany nejprve vyrazilo dech válečným analytikům, ale postupně se začíná vyjasňovat, jaké úkoly Belousov dostane. Podle ruských novinářů chce Kreml transformovat ruský průmysl a ekonomiku do úzkého propojení na Ruskou armádu a soukromé firmy a výzkum.A to s cílem vytvoření mohutného vojensko-průmyslového komplexu, který bude schopný  profitovat a zvyšovat národní HDP z dlouhých a vlekoucích se válek úplně stejně, jako to umí a dělá americký vojensko-průmyslový komplex.  Zatímco všechny země světa, když vedou války a vstupují do války, ekonomicky strádají a postupně se hroutí, americký systém vojensko-průmyslového komplexu v případě válek startuje americkou ekonomiku, protože na zbrojení v USA jsou napojeny tisíce a tisíce soukromých firem a korporací.
Dlouhodobé války jsou motorem americké ekonomiky. Rusko chce evidentně tento model okopírovat při vyhlídkách na délku konfliktu na Ukrajině
Je naprosto evidentní, že Vladimir Putin chce tento model okopírovat, aby vojenský sektor byl napojen na celý ruský průmysl a na celou ekonomiku způsobem, aby vojenské operace Ruska ve světě, nejen tedy na Ukrajině, ale i v Africe a na Blízkém východě, generovaly růst ruského HDP namísto jeho poklesu. Americký systém Pax Americana je založený na tom, že petrodolar je nutný pro nákup ropy a plynu téměř na celém světě, takže je možné stále tisknout nové dolary a zvyšovat státní deficit, aniž by došlo k inflaci dolaru nebo ke ztrátě bonity.
Garantem bonity amerického dluhopisu je barel ropy, který ještě nebyl vytěžen .  Toto heslo je připisováno Henrymu Kissingeorvi, ale ve skutečnosti je autorem výroku bývalý americký ekonom Milton Friedman. Ten razil teorii, že dolarová bonita bondů je odvozena od dlouhodobých kontraktů na ropu.  A dokud budou auta ve světě jezdit na ropu, bonita amerických dluhopisů bude neotřesitelná.  Tento Friedmanův výrok se zdál prorocký.
Friedman netušil, že krátce po jeho smrti začne Německo pod Angelou Merkel razit v Evropě pro americký petrodolar nebezpečnou zelenou agendu na likvidaci spalovacích aut v EU, která měla být nahrazena auty na baterky, které by byly dobíjeny z plynových elektráren spalujících laciný ruský plyn.  Bez bonity amerického dluhopisu by se americký vojensko-průmyslový komplex zhroutil.  A to už stálo Američanům za odstranění Angely Merkel, která najednou onemocněla a začala trpět tremory a padoucnicí. To už stálo za vyprovokování Ruska k válce na Ukrajině, a za vyhození plynovodů Nord Stream do povětří, a za likvidaci německé a na ruské suroviny nezbytně navázané ekonomiky.

Rusko tak chce podle všeho vytvořit něco na způsob petrorublu, ale ne tak okatě, jako to provedli Američané s Araby a OPEC organizací. Z čeho tedy bude Rusko financovat svůj plán na amerikanizaci ruského vojensko-průmyslového sektoru? Odpověď je jednoduchá – Čína! Celý ruský průmyslový komplex až donedávna fungoval na principu, že Rusko ekonomicky rostlo díky tomu, že Moskva prodávala své suroviny na západ.
Od vypuknutí války na Ukrajině a od uvalení sankcí se Rusko přeorientovalo do stavu, kdy všechno prodává do Číny. A pokud jde o Čínu, ta je energeticky a surovinově natolik hladová a nenasycená, že od Ruska začne odebírat násobně více surovin, než celý Kolektivní západ dohromady. A tento zdroj toků peněz bude použit na transformaci ruské ekonomiky do modelu  Pax Russiana . Zbrojní výroba v USA zaměstnává miliony civilních zaměstnanců v soukromých firmách, ale v Rusku to do dnešní doby prakticky neexistuje.
VIDEO: Rusko je připraveno na vstup NATO na Ukrajinu. Kreml ztratil veškeré iluze o Kolektivním západu
Ruský vojenský průmysl je silně státně řízený a je zcela odkloněný od ruského civilního průmyslu, což bude mít Andrej Belousov za úkol radikálně změnit. Cílem jeho mise na obraně bude ekonomizace válečného úsilí stejně jako v USA.  Mimochodem, Sergej Lavrov prohlásil, že Rusko je připraveno na vstup NATO na Ukrajinu. Prohlásil to během slyšení před Radou federace v Moskvě.
Pokud prý Západ chce do bojů na Ukrajině vstoupit, tak prosím, ať si poslouží.  To značně mění postoj Kremlu, který se podle všeho už chystá na tento scénář. A pokud jde o ekonomizaci zbrojení, tak Belousovi se to již povedlo, když se mu s pomocí Vladimira Putina podařilo prosadit, aby drony pro Ruskou armádu poprvé v historii nevyráběly státní zbrojovky, ale soukromé firmy se zakázkami od armády. Jako v USA.
Sergej Lavrov potvrdil, že mírové urovnání s Ukrajinou bude odvozeno od reality na bojišti!V Rusku se rázem vyrojily desítky firem, které začaly chrlit nejrůznější modely dronů a najednou se ukázalo, že volný trh v Rusku a soukromý sektor umí reagovat na požadavky armády mnohem svižněji než ruské státní zbrojovky. Jenže tohle není nic jiného než americký model Pax Americana, kde ekonomika státu stojí na zbrojní výrobě soukromých zbrojařských firem přisátých na zbrojní výdaje Kongresu. Dnes vlastně zůstala v USA jen jediná státní zbrojovka, a to je DARPA, která se navíc orientuje pouze na výzkum a experimentální technologie. Všechno ostatní zajišťují soukromé firmy, které navíc zakázky nerealizují vlastním nákladem ze 100% a velké části výroby outsourcují dalším soukromým firmám.Zelenský bude po 20. květnu nelegitimním prezidentem a uchvatitelem moci
Ve výsledku potom tak zbrojní výroba posiluje ekonomiku. To ale s sebou nese jedno riziko. Soukromé firmy potřebují války, hodně válek, anebo dlouhodobé a vleklé války. Bez válek nemůže soukromý zbrojní sektor přežít.  A dosazení Belousova do funkce ministra obrany tak naznačuje, že Rusko se chystá na opravdu dlouhé válečné konflikty, a nejen ten na Ukrajině.  V Kremlu už totiž muselo každému dojít, že pravděpodobnost, že by Ukrajina dobrovolně a za nějakých podmínek souhlasila s neutralitou, je prakticky mizivá. K takovému rozhodnutí by Ukrajina potřebovala mít ve svém čele racionální politiky, a ne komedianty závislé na drogách.
Zelenský bude od 21. května nelegitimním prezidentem Ukrajiny A vzhledem k tomu, že Zelenskému končí 20. května prezidentský mandát a od 21. května bude de facto bossem podsvětí v čele Ukrajiny a nelegitimním  silovikem , tak pravděpodobnost racionálního myšlení ve vedení Ukrajiny se bude limitně blížit nule. Jinými slovy, před Ruskem leží budoucnost, kdy Ukrajina se nikdy nevzdá myšlenky na členství v NATO, přičemž Západ přijme Ukrajinu do NATO ve chvíli, kdy na Ukrajině utichnou zbraně. To je jednoduchá rovnice. Kdokoliv si myslí něco jiného, je na omylu.
Rusko se bude pod novým ministrem obrany transformovat na vojensko-průmyslovou ekonomiku podle modelu USA
Kreml si tak spočítal, že jedinou cestou, jak Ukrajině, resp. vedení NATO v Bruselu, zabránit v přijetí do aliance, je transformace Speciální vojenské operace (SVO) na Ukrajině do Trvalé speciální vojenské operace (TSVO) na Ukrajině.  Protože pouze trvalý válečný stav na Ukrajině zajistí, že NATO nepřijme Ukrajinu za svého člena.  Existuje v podstatě jenom jeden nástroj, jak nepřijmout Ukrajinu do NATO, a to je Ukrajina, na jejíž území dopadají ruské bomby, rakety a po jejím území chodí ruští vojáci. A obavy Kremlu, že jiná cesta není, jsou oprávněné, protože i v této situaci jsou v EU politici, kteří zvažují nasunutí vojsk NATO na Ukrajinu.
Vladimir Putin a Andrej Belousov Jinými slovy, kolektivní Západ chce Ukrajinu tak moc, že je naprosto vyloučené, že by Ukrajině bylo ze strany západu dovoleno vyhlásit neutralitu. Proto v Kremlu padlo rozhodnutí, že Ukrajině bude vstupu do NATO zabráněno Trvalou speciální vojenskou operací na Ukrajině.
Ale k tomu bude potřeba transformovat ruskou ekonomiku do amerického modelu, tedy provázat ruský zbrojní komplex s ruským soukromým sektorem a bankami, čímž vznikne  Pax Russiana . A Rusko se učí podle leninského hesla “ Učit se! Učit se! Učit se! ” a rozhodnutí dosadit do čela armády ekonoma, který stojí za koncepcí soukromé zbrojní výroby dronů v Rusku, je důkazem chystané transformace ruského zbrojního komplexu a soukromého průmyslu na dlouhou válku na Ukrajině. A podle všeho, nejen tam, ale i v jiných místech světa.
-VK-

The post Generální tajemník NATO nově podmiňuje obnovu Ukrajiny vítězstvím ve válce nad Ruskem, jinak prý nebude co na Ukrajině obnovovat first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden