Kanada: Začal soudní proces s organizátorem „Konvoje svobody“ (video)
RSS

Kanada: Začal soudní proces s organizátorem „Konvoje svobody“ (video)


Jistě si ještě pamatujete na drakonické restrikce nařízené kanadskou vládou a následné protesty kamioňáků, kterým bylo nařízeno povinné „covid očkování.“
I když měli podporu mnoha lidí nejen v Kanadě, ale i po celém světě, našli se i tací, kteří s protesty nesouhlasili a přidali se k žalobám kvůli  blokování Ottawy, ke kterému při protestech došlo.
Právě to nám názorně ukazuje, že vždy se najde dostatek jedinců, kteří podpoří systém, byť by byl sebezvrácenější. Bez diktátorského jednání Trudeauovy vlády by nikdy nedošlo k protestům – a tedy blokování města…
Organizátor Konvoje svobody Pat King čelí žalobě za celkem devět obvinění a očekává se, že jeho soudní proces bude trvat tři týdny.
Na začátku roku 2022 zablokoval protest kamionů Freedom Convoy silnice v kanadském městě Ottawa na protest proti vládní totalitní covidové politice.
Protest skončil velmi náhle, když se premiér Justin Trudeau rozhodl zavést stanné právo, aby demonstraci zastavil, což dalo policii větší pravomoci, aby použila sílu a zmrazila majetek v boji proti protestujícím.
Vůdkyně Konvoje svobody Tamara Lichová byla jednou z těch, kteří byli zatčeni jako první, a  soud kvůli její účasti na protestech začal loni.
V pondělí začal soud s Kingem, který je obviněn z devíti obvinění souvisejících s protestem kamionů. Mimo jiné za neuposlechnutí pořádkových sil, za bránění policii, za blokování dálnice a také za vandalismus. King všechna obvinění popírá.
Odpůrkyně „Konvoje svobody“ obžalovaného Kinga před soudní budovou verbálně napadala:

Pat King is greeted by a local heckler as he arrives at the Ottawa Courthouse for day one of his trial.
King is facing charges of mischief, counseling others to commit mischief, disobeying a court order and obstructing police from his participation in the Freedom Convoy. pic.twitter.com/8KttQm9IK3
— Dacey Media (@chrisdacey) May 13, 2024


King byl jedním z těch, kteří byli během demonstrace nejvíce viditelní, protože zážitek také zdokumentoval prostřednictvím živého přenosu na sociálních sítích.
Očekává se, že tato videa budou použita jako důkaz proti Kingovi během soudního procesu. Prokurátorka Emma Loignon-Girouxová se domnívá, že v případu nejde o politiku, ale o Kingovo chování během protestů.
„Tento případ je jasný. Nejde o politiku. Není to debata o reakci vlády na pandemii covidu-19,“  řekla  podle deníku National Post.
Loignon-Girouxová se domnívá, že protest vyvolal vážné nepokoje a téměř nesnesitelné podmínky, kterým byli obyvatelé města vystaveni.
První svědek, obyvatel Ottawy, se objevil v pondělí a promluvil o tom, jaké byly okolnosti během protestu kamionů, a očekává se, že proti Kingovi bude svědčit více lidí. Také obhajoba bude během probíhajících jednání předvolávat svědky.
Soud si na projednání případu vyhradil tři týdny.Nejčtenější za týden