Může každý dosáhnout míru v uspěchané době? Rozhovor se Swamim Jaatavedou
RSS

Může každý dosáhnout míru v uspěchané době? Rozhovor se Swamim JaatavedouROZHOVOR PRO REDAKCI NFSNRozhovor s duchovním učitelem Swamim Jaatavedou

Mnoho lidí věnuje pozornost zdraví svého těla. Věnují se fitness, hýbou se, snaží se zdravě stravovat. „Meditace je jako fitness pro mysl,“ říká Swami Jaataveda, indický duchovní učitel, který meditaci a jógu vyučuje v Evropě. Ač má meditace a snaha o klidnou mysl u nás „na západě“ přídech čehosi exotického, ve skutečnosti je to „jen“ snaha o přirozený život. Ten nepochybně znali i naši předkové, i když se ke klidné mysli propracovali třeba prací sekerou v lese.

#gap-1960528455 {
padding-top: 30px;
}
„Když zvládáme svou mysl, svoje emoce, jsme uvnitř klidní. A pak se tento klid může z nás šířit do okolního světa. A to je v dnešní trubulentní době moc důležité, říká Swami Jaataveda, žák Gurudéva Sri Sri Ravishankara, a zve diváky k prozkoumání možností, jak svou mysl zklidnit a pozorování toho, co se v nich a kolem nich díky tomu změní.


#image_150690240 {
width: 100%;
}#gap-1523154765 {
padding-top: 30px;
}

Informace o sdílení tohoto videa :

Nadační fond Svědomí národa dává k dispozici link ke stažení a sdílení tohoto videa všem drobným uživatelům pro jejich potřebu na jejich osobních profilech, shlédnutí videa a informací v něm a jeho šíření na sociálních sítích, vždy za předpokladu, že video nebude kráceno a upravováno a vždy u něj bude uveden hyperlink odkazu na naše stránky . V každém takovém příspěvku musí uživatel uvést Nadační fond Svědomí národa jako autora videa. Nadační fond NEDÁVÁ SOUHLAS s REUPLOADEM na jiné kanály a sociální platformy než osobní, obzvláště pak na ty, které duplikují naši službu informovat veřejnost, a provozovatelům uploadovacích služeb. V takovémto případě je možné pouze sdílení na stránkách formou vložení odkazu na naši sociální síť nebo kanál (formou embedování), či hyperlinku na tuto naši stránku s rozhovorem.
Link ke stažení videa naleznete zde:
Link ke stažení z úložiště
Alternativní platformy kde je video dostupné v případě výpadku:
Odkaz na video na Odysee

#gap-1400034606 {
padding-top: 30px;
}

Přepis rozhovoru :


Článek Může každý dosáhnout míru v uspěchané době? Rozhovor se Swamim Jaatavedou se nejdříve objevil na Svědomí národa .


Nejčtenější za týden