Peruánská vláda oficiálně klasifikuje trans, nebinární a intersexuální lidi jako „duševně nemocné“
RSS

Peruánská vláda oficiálně klasifikuje trans, nebinární a intersexuální lidi jako „duševně nemocné“


Zatímco u nás se už salámovou metodou dostáváme do stavu, kdy se možná již brzy uzákoní podobné šílenosti jako v západoevropských zemích, kde se již stačí za jiné pohlaví jen prohlásit, Peru couvá od zavedené progresivistické politiky, která již dříve některé jihoamerické země naplno zachvátila.
Konečně se tak našla země, která namísto oslavování úchylnosti a umisťování mužů do ženských sportů, šaten, toalet či věznic jedná zcela racionálně a podobné jedince posílá k psychiatrovi.
Peruánská vláda zaujala pevný postoj k otázce genderové identity. Nový dekret, podepsaný prezidentkou Dinou Boluarteovou, oficiálně klasifikoval transsexualismus, nebinární a intersexuální stavy jako „duševní nemoci.“
Nejvyšší dekret č. 009-2024-SA  specifikuje „transsexualismus“ a „poruchu pohlavní identity u dětí“ jako stavy duševního zdraví, uvedl  The Telegraph .
Dále zahrnuje „transvestitismus s dvojí rolí, fetišistický transvestitismus, egodystonickou sexuální orientaci a další poruchy pohlavní identity“ ve stejné kategorii.
Toto přelomové rozhodnutí peruánského ministerstva zdravotnictví je mnohými vnímáno jako odvážné potvrzení biologických pravd a závazek poskytovat odpovídající péči o duševní zdraví.
Změnou základního plánu zdravotního pojištění (PEAS) se snaží sladit lékařskou péči s nově zavedeným názorem, že tyto stavy genderové identity spadají do oblasti poruch duševního zdraví.
Tato politika se setkala s potleskem konzervativních frakcí, které chválí vládu za to, že se postavila proti tomu, co vnímají jako globální trend zamlžování biologické reality.
Na obranu tohoto kroku ministerstvo tvrdí, že tato klasifikace zaručí plné pokrytí lékařské péče o duševní zdraví.Nejčtenější za týden