USA: Další žena byla násilníkem napadena a po zemi odtažena do ústraní, aby byla znásilněna
RSS

USA: Další žena byla násilníkem napadena a po zemi odtažena do ústraní, aby byla znásilněna


Vlastně by tento případ jinak nebyl ničím výjimečný, nicméně zaujal mne nový vzorec, který ukazuje jakýsi „návrat ke kořenům,“ neboť podobným způsobem byly ženy z jiných kmenů loveny muži a poté po zemi odtaženy od jeskyně někdy v pravěku.
V obou případech z poslední doby pachatelé své oběti netáhli po zemi, aby si je odvlekli do jeskyně, ale pouze proto, aby je dostali na nejbližší odlehlé místo, kam není vidět – a kde by je tedy mohli v klidu znásilnit.
Máme to tedy chápat jako „návrat na stromy?“
Připomínám, že k podobnému případu došlo již asi před 2 týdny v New Yorku , kde se však pachateli podařilo znásilnění dokonat. Rozdíl byl i v tom, že násilník ženu chytil opaskem, přiškrtil a pak ji táhl po zemi.
Nicméně jinak je scénář napadení oběti, která byla odtažena po zemi, velmi podobný: Náhlé napadení zezadu, stržení na zem a odtažení…
Dvě různé oběti, dva různí pachatelé a dvě různá místa v USA, ale podobný způsob napadení. A to během jednoho jediného měsíce.
Tentokrát však měla žena štěstí, že neandrtálce, který ji táhl po zemi za vlasy, včas zahlédli svědci…
Bezdomovec v Santa Monice byl zatčen začátkem tohoto týdne poté, co táhl běžkyni za culík přes plážovou stezku, což oběť považovala za neúspěšný pokus o sexuální napadení.
Malcolm Jimmy Ward, Jr., 48 let, je v současné době zadržován bez možnosti propuštění na kauci, uvedlo policejní oddělení v Santa Monice v  prohlášení  z 16. května.
Policisté reagovali na hlášení o napadení u Ocean Front Walk kolem 7. hodiny ranní 13. května. Po příjezdu našli oběť i podezřelého poblíž veřejných toalet a podezřelý byl vzat do vazby, uvedla policie.
Byl obviněn z trestných činů únosu, napadení s úmyslem spáchat znásilnění a porušení podmínečného propuštění.
Podle  CBS News oběť, identifikovaná jako obyvatelka Venice, běhala kolem 7:15 ráno v bloku 2000 Ocean Front Walk, když k ní podezřelý přistoupil zezadu a zatáhl ji za culík, což způsobilo, že spadla na zem.
Podezřelý ji údajně za vlasy odtáhl několik metrů směrem k toaletě. Do útoku podle úřadů zasáhlo několik svědků, kteří kontaktovali policii. Žena utrpěla lehká zranění.
„Oběť se domnívala, že podezřelý má v úmyslu ji sexuálně napadnout,“ uvedla policie.
Podle policie byl Ward v době zatčení v podmínce za napadení smrtící zbraní a je bezdomovcem.
 Nejčtenější za týden