Žádná pochvala pro spisovatele Cintulu?
RSS

Žádná pochvala pro spisovatele Cintulu?


IVAN HOFFMAN
Když se šéf slovenských progresivců nechal po prohraných volbách slyšet, že je třeba udělat cokoli, aby Fico nevládl, nevyloučil z toho všeho nic. Tedy ani vraždu. Spisovatel Cintula se domácího úkolu učinit „cokoli“ profesionálně zhostil. Vystřílel do nenáviděného Fica pět kulek a prohlásil, že je na svůj čin hrdý. Nepochybně očekával, že se mu od progresivního Šimečky dostane pochvaly, a k té že se připojí celá liberální a snad i konzervativní opozice. Potlesk se ovšem jaksi nekonal.
Místo chvály se nejen od slovenské vládní koalice, ale také od těch svých, tedy od opozičních antificovců, dočkal jednohlasného odsouzení. Nevděk zkrátka světem vládne a politikům nelze věřit. Hodí mouřenína přes palubu, a ani u toho nehnou brvou.
Spisovatele Cintulu neocenili ani novináři, provozující liberální politický aktivismus, pro které je Fico zosobněním ďábla na zemi. Všichni otočili! Přejí Ficovi dlouhý život, a aby se brzy vrátil do práce. Ke všemu pak ještě rusofobovi Cintulovi zkoušejí přišít ponižující nálepku rusofila rozmazáváním jeho staré záliby v jakési domobraně.
Co se na Slovensku stalo Robertu Ficovi, je samozřejmě příležitost k zamyšlení i pro ostatní premiéry, kteří unisono vyjadřují Ficovi solidaritu. Nikdo neví, zda se teď ze střílení na premiéry nestane škaredý zlozvyk. Náš Petr Fiala řekl, že se nebojí. Ani se bát nemusí, protože politické atentáty jsou páchány pouze na státníky. A Fiala, na rozdíl od Roberta Fica státníkem není, nebyl a ani nikdy nebude.

IVAN HOFFMAN

The post Žádná pochvala pro spisovatele Cintulu? first appeared on .


Nejčtenější za týden